Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Bład 22



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kondi169

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): daleko
Posiadane auto: opel corsa b
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 16:08
Temat postu:

Bład 22


Witam po raz kolejny mam problem z moja corsiną 1.4Si tak jak kiedyś pisałem miałem problemy gdyż corsa szarpała, świeciła się kontrolka silnika pokazywało błędy krokowca oraz sondy itp. Wymieniłem sonde oraz wyczyściłem krokowca, przepustnice i wszystko wróciło do normy. Od jakiegoś czasami na gazie corsa szarpała a ostatnio podczas jazdy zaświeciła się kontrolka silnika po wywołaniu błędów pokazało błąd 35 czyli krokowiec zaś na drugi dzień do tego doszedł jeszcze błąd 22 - czujnik położenia przepustnicy - zbyt niskie napięcie. Kupiłem nowy krokowiec wymieniłem przestało szarpać brak jakichkolwiek błędów wszystko gra. Po przejechaniu około 40km wywala cały czas błąd 22. Co możecie poradzić? Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Czw 20 Paź 2011, 16:31
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Bład 22


Na początek wyczyścić potencjometr położenia przepustnicy.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
kondi169

Debiutant



Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): daleko
Posiadane auto: opel corsa b
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 19:50
Temat postu:

Bład 22


Dzisiaj wyczyściłem potencjometr zobaczymy. Czy muszę odpinać aku, aby skasować błędy?? Czy po 20 odpaleniach silnika bez usterki błędy powinny się skasować??
Powrót do góry
krzysztof.komorowski1

Auto Maniak



Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 2814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnik/Mulheim an der Ruhr
Posiadane auto: scenic 1,9dci\\\'02 102KM/scenic 1,9dci\\\'07 131KM, Megane 1.6 16v \'04
Piwa: 142/20
Wysłany: Sob 22 Paź 2011, 21:00
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Bład 22


Odłączsz aku i po kilku minutach podłączasz.Przepływomierz powinien się zaadoptować.
_________________
__________________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
motomoto0700

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Corsa B 1.0 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 15:58
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Bład 22


Witam.

Od 2 tg swieci mi się CHECK ENGINE..
Moja corsa dziwnie jezdzi.. jak ruszam np. na swiatlach jak juz jest rozgrzany silnik to tak jakby mocy nie bylo, albo paliwo nie dochodzilo.. po chwili łapie i da sie jechac.. bylem u mechanika i podlaczyl pod kompa i wywalilo ze to przepływomierz ;/ czy jak się go podepnie to powinno auto jechac normalnie? bo odpiąłem wtyk od przepływki i dzieje się to samo..
Kupiłem dziś przepływomierz (zamiennik niestety ze wzgledu na budżet) i zobaczymy wieczorem co się bedzie działo.. i jeszcze jedno pytanie czy trzeba po podłączeniu nowego przepływomierza skasować błąd kompem? czy sam się skasuje jak przepływka będzie OK ??

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Cze 2013, 15:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
motomoto0700

Czytelnik



Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Corsa B 1.0 1997
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Cze 2013, 10:45
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Bład 22


Założyłem zamiennik Kraft i wydaje się, że jest OK Smile
Chyba nawet taki sam przepływomierz był wcześniej sądząc po numerach i wyglądzie...
Odłączyłem akumulator na czas zakładania nowej przepływki i bład zniknął. Auto jechało normalnie.. ale dziś mi dzwoni dziewczyna bo pojechała corsą gdzieś, że coś dziwnego się działo.. znów jakby nie reagował na pedał gazu ;/ przez chwile.. Odpaliła po nocy a w nocy lało , może wilgoć się dostała gdzieś?
filtry łącznie z filtrem paliwa są ok.. chyba, że jeszcze pompa paliwa szwankuje ? ale to tylko raz jej sie zdarzyło dziś na zimnym. Puki co nie dzwoni więc chyba jedzie Smile




edit:
znów się zdarzyło to samo.. ;/ co zauwazyłem dzieje sie tak na zimnym , dopóki sie nie zagrzeje.. jak juz ma temperature to auto jedzie normalnie. Czy moze to byc wina EGRa ??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelAstra

13 900

2008r.

173 000 km

małopolskie

OpelMeriva

21 500

2011r.

213 000 km

pomorskie

OpelInsignia

19 900

2009r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

67 800

2018r.

135 000 km

małopolskie

OpelCorsa

19 900

2013r.

186 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System