Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) problem wymiana świec



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damian3103

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: opel astra 1.7 td oplowski kombi 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 12:04
Temat postu:

problem wymiana świec


Witam, wymieniałem dzisiaj świece w astrze 1.7 td i po całej sytuacji nastąpił problem już opisuje całe zdarzenie. Trzy świece poszły bez większego problemu, auto wtedy na nich ładnie odpaliło. Ale niestety wziełem się za czwartą, trochę z nią zeszło i się w tym czasie ściemniło. Więc musiałem przestawić auto pod halogen, przekręciłem stacyjkę na zapłon żeby kierownica się nie zblokowała i przepchałem. Miałem odłączony minus przy akumulatorze więc zapomniałem cofnąć stacyjkę na 0 gdy wkładałem czwartą świece to zaiskrzyło, klamra od minusa się styknęła z akumulatorem, poprawiłem żeby więcej tak się nie stało. Gdy wkońcu wkręciłem ostatnią świece przyszła pora na sprawdzenie. Podłaczając klamrę do aku włączył się nawiew w aucie wtedy sobie przypomniałem o przekręconym kluczyku wtedy szybko dałem go na pozycję 0. Następnie podgrzałem świece i chciałem uruchomić silnik, rozrusznik kręcił normalnie a jednak był brak odzewu, jak by nie dostawał paliwa. Pierwsze co sprawdziłem wszystkie bezpieczniki. może to jakiś przekażnik poszedł ? i jeśli to który ? Wszystko prawidłowo podłączyłem wszystkie pozostałe kabelki chyba na swoim miejscu, nic więcej nie ruszałem. proszę o jakieś sugestie i rady co jeszcze mógłbym sam sprawdzić, bo potrzebuje pilnie auto bo nie będę miał jak dojechać do pracy a więc zależy mi na czasie. pozdrawiam
Powrót do góry
damian3103

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: opel astra 1.7 td oplowski kombi 97
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 12:06
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem wymiana świec


jest to zwykły oplowski silnik, tak sprawdzałem bezpieczniki pod maską, jak sprawdzić czy zasilanie dociera do świec ? ps. posiadam miernik tylko jak go użyć w tym wypadku. Kontrolka podgrzewania świec zachowuje się jak wcześniej po kilku sekundach gaśnie jak by świece już były podgrzane.

Niestety nie dochodzi prąd do świec Sad
za chiny ludowe nie potrafię tej odpowiedzi skasować ani połączyć z pierwszym tematem.


Ostatnio zmieniony przez damian3103 dnia Nie 02 Gru 2012, 12:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gabryiel

Auto Maniak



Dołączył: 04 Sie 2010
Posty: 1715
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kamieniec Ząbkowicki.
Posiadane auto: marcedes w202 2,2cdi 2000rok golf 6 1,4 80 km.
Piwa: 123/9
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 12:15
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem wymiana świec


W sumie nie powinienem odpowiadac na ten post, ze względu na to że umiesciłeś jeden pod drugim,a dotyczy tego samego problemu. .Jest to niezgodne z regulaminem pkt 20. ale ze wzgledu na okolicznosci odpowiadam . Jesli możesz to go usun lub zintegruj z poprzednim. Natomiast to ci pomoże. http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=279940179&page=0&fpart=all&vc=1 Post skasujesz krzyżykiem z prawej strony u góry.
_________________
To, czego szukasz, znajdziesz w ostatnim spośród możliwych miejsc
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

39 999

2014r.

152 000 km

dolnośląskie

OpelInsignia

62 400

2018r.

123 000 km

mazowieckie

OpelAstra

19 800

2012r.

164 000 km

pomorskie

OpelAstra

36 800

2017r.

164 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

31 900

2015r.

127 350 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System