Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dangosbet

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2012
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Opel Astra II G, 1.7 DTI (2000)
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 12:23
Temat postu:

OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


Witam wszystkich,

Od 3 miesiecy jestem posiadaczem Opla Astry IIG 1.7 DTI (ISUZU), rok 2000. Malem juz kilka przeboji z samochodem. Z takich konkretniejszych to miesiac temu poszla mi Turbosprezarka (regeneracja 1000zl).
Teraz napotykam na kolejny problem, a minowicie ubywa mi plynu chlodniczego ze zbiorniczka. Z poczatku zauwazone bylo, ze jest dziurka w wezyku od termostatu do nagrzewnicy (taki w ksztalcie litery T). Waz ten zostal wymieniony, ale problem nie znikl. Nastepnego dnia caly plyn i tak wyciekl. Sprawdzalem poziom oleju (utrzymuje sie caly czas tak samo) oraz nie ma zadnego mleka. Plyn chlodniczy ubywa dosc szybko przy jezdzie powyzej 100km/h, natomiast przy jezdzie w miescie jakos tam trzyma ale tez ubywa. Przezucilem sie na wode bo jak mialby dolewac plyn to wiadomo...
Moje pytanie jest nastepujace co moze byc przyczyna ubywania plynu chlodniczego? Patrzalem tez ze w zbiorniczku z plynem chlodniczym nie ma zadnego oleju, w sensie nie przesostaje sie.
Przejrzalem kilka for i zastanawiam sie czy to nie jest uszczelka pod glowica? Tam wlasnie ludzie pisali o mleku ze plyn przedostaje sie do silnika i na odwrot....
Mam nadzieje ze osoba ktora miala podobny problem podzieli sie cennymi informacjami.

PS. to moje pierwsze auto wiec prosze wziasc poprawke, nie jestem takim specem co po niektorzy. Za pomoc z gory dziekuje!
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 19:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


witam - kolego cudów nie ma - Jeszcze raz w suchym garazu sprawdz ew. wycieki. Sprawdz dywanik pod nogami / nagrzewnica / . Instalacja- chłodnice itp. . Pozostaje głowica/ uszczelka /- Oby nie to .
Powrót do góry
dar9999

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 2599
Skąd jesteś (miejscowość / region): RP WAWA
Posiadane auto: M-B W163 HONDA VW OPEL
Piwa: 235/0
Wysłany: Wto 23 Paź 2012, 22:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


Zrób test UPG -uszczelki pod głowica
Powrót do góry
elflamingo

Czytelnik



Dołączył: 18 Mar 2013
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): myslenice
Posiadane auto: astra g 2000 1.7dti(isuzu)
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Mar 2013, 15:54
Temat postu:

olej w zbiorniczku plynu chlodzacego


witam, ja w podobnym temacie, kupilem astre 2 2000rok 1.7 dti isuzu, i po dwoch miesiach sprawdzilem plyn chlodniczy a tam olej, niewiem co teraz zrobic bo samochodzik odpala bez problemu, nie kopci, nic sie nie leje z niego, olej wymieniany niedawno nie znika, gdy podpielem pod kompa to wyskoczylo pare bledow ale znajomy mowi ze to nic strasznego, miedzy innymi czujnik walu, i cos z wentylatorem chlodzacym, nie mam jak go sprawdzic bo za zimno i sie nie wlacza jak jezdze, bardzo prosze o porade poniewaz jest to moj pierwszy diesel i jestem kompletnie w tym zielony, pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
costello

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: BMW E46 330d 2001r automat
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 19:29
Temat postu:

olej w zbiorniczku plynu chlodzaceg


bardzo prosze o porade poniewaz jest to moj pierwszy diesel i jestem kompletnie w tym zielony, pozdrawiam

Witam.Sprawdz czy masz wymienioną chłodniczkę oleju na nową.Jeżeli tak to olej ,który masz w zbiorniczku to nic innego jak wypłukiwany stary olej z układu chłodzenia.Miałem ten sam problem. Osiem miesięcy płukałem wodą układ chłodzenia (wodę wymieniałem co 100-150 km) i kilka razy specjalnym płynem PRESTONE (instrukcja na opakowaniu).Teraz mam czysty układ i ZERO oleju w zbiorniczku.No chyba ,że masz rozszczelnioną chłodniczkę oleju ,to zawsze będziesz miał olej w układzie chłodzenia.
_________________
A.Costello.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Mar 2013, 19:29
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 14 Gru 2013, 21:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


Kolego co do oleju w ukladzie chlodzenia to proponuje pominąc chlodniczke oleju przeplukac uklad i pojezdzic bez tej chlodniczki. Jezeli uklad bendziesz mial czysty to i odpowiedz na pytanie sama wyniknie. Tylko ze teraz to tego nie rob bo mamy zime a zadaniem tej chlodniczki jest podgrzewanie oleju do turbiny. Ja cale lato jezdzilem bez tej chlodniczki i mialem uklad czysty a jak teraz ją podlonczylem to mam olej w zbiorniczku
Powrót do góry
gadu-gadu
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Czw 16 Sty 2014, 20:27
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


Witam widzę,że w tych silnikach to NORMA.Mam Astre G 1.7DTI Isuzu 185000tys/km od 150000 jeżdzę na ginącym płynie z chłodnicy,około 1litr na miesiąc latem mniej(łącznie 17 litrów) do dziś, sama cena płynu mnie nie odstrasza moge tak do końca tego pojazdu,ale sam twierdze nie MA CUDÓW.Ale to jest cud olej czysty,zbiorniczek czysty,sucho w kabinie,sucho w garażu,obfotografowałem silnik na ciepło i zimno lepiej widać nic,w wydechu sucho,nie kopci,trzyma stan oleju.Dziś wrócił od mechanika z innego powodu przy okazji przedstawiłem problem i ... mechanik skapitulował,powiedziałem jak wymieni uszczelkę UPG a płyn będzie się tracił nie płacę za usługę.Samochód chodzi super jak na razie i niech tak zostanie a płyn no cóż.
Pozdrawiam wszystkich.
_________________
OPISZ NAJDOKŁADNIEJ A POMOŻEMY.
Powrót do góry
Pasoń Edward

Auto Maniak



Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 605
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siemianowice
Posiadane auto: Audi A4 b5 1.6 /Gaz//DUCATO Camper 2.5D
Piwa: 40/1
Wysłany: Nie 09 Mar 2014, 17:47
Temat postu:

Astra 1,7 DTI isuzu-znikający płyn-wyjaśnienie.


Witam Astra rok 2000(162tys/km) zakupiłem 2 lata temu,nie kopcił palił od kopa ogólnie stan ok.Ale pomału znikał płyn chłodniczy, przez 2 lata 21 litrów(35 000 tys/km).Szukanie ubytków zakończone niepowodzeniem moim i 2 mechaników w tym 2 letnim okresie.Poza tym samochód chodził bez ŻADNYCH problemów zima i latem.W tym roku styczeń zaczął szybko przybierać olej w misce,ubywający płyn nie gubił się w tej samęj ilości co go przybywało w misce,tylko ,że olej był po wymianie i cały czas był czysty tak jak płyn w chłodnicy więc nie było podejrzeń UPG.Wymieniliśmy uszczelniacze wtryskiwaczy,bez powodzenia.Została zdjęta głowica i dana do próby szczelności=standardowe pęknięcie(dla tego modelu ) i jakiś problem z tuleja w głowicy nie znam tematu. No i teraz tak
-remont kompleksowy głowicy i zaworów docieranie,planowanie,ustawienie zaworów już u nich+ sprawdzenie szczelności.............................................
-1200zł-olej+ filtr 150,uszczelniacz wału rozrz. 14,uszczelniacz wału korbowego 22zł.pasek rozrz. 125zł.uszczelka gł.175zł.2 uszczelka gł.38zł.uszczelka zaworów 33zł.uszczelka kolektora ssącego i wydechowego 130zł. płyn chłodniczy 70zł.śruby głowicy 75zł,uszczelniacze wtryskiwaczy 160zł i przy okazji chłodnica bo się uszkodziła nie chcąco,+ robocizna =połowa wartości samochodu.
Miałem kilka FIATów i takich problemów z żadnym tylko rdza. Pozdrawiam wszystkich i życzę posiadaczom silników isuzu większego szczęścia.
_________________
_________________
OPISZ NAJDOKŁADNIEJ A POMOŻEMY.
Powrót do góry
costello

Dyskutant



Dołączył: 15 Maj 2012
Posty: 59
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: BMW E46 330d 2001r automat
Piwa: 0/3
Wysłany: Czw 22 Maj 2014, 15:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) OPEL ASTRA 1.7dti 2000,ubywa plynu chlodniczego


Cześć. sprawdź pompę wody,możliwe że reperaturka która jest w pompie padła i przepuszcza wodę na zewnątrz. Pozdro.
_________________
A.Costello.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelCrossland X

74 900

2021r.

30 000 km

wielkopolskie

OpelZafira

24 990

2012r.

235 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

37 900

2012r.

146 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System