Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) [Astra G, X17DTL] Demontaż głowicy.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martinezio

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Opel, Astra, G, 1.7 DT, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Maj 2014, 22:26
Temat postu:

[Astra G, X17DTL] Demontaż głowicy.


Koledzy, potrzebuję info i pomocy w takiej oto sprawie.

Swego czasu zerwał mi się pasek klinowy od alternatora i wciągnęło jego strzępy w rozrząd. Skutek oczywiście wiadomy. Zerknięcie do komory wałka rozrządu pokazało, że 7 z 8 dźwigienek poszło w diabły.

Dźwigienki wymieniłem, wymieniłem pasek rozrządu z napinaczem i rolką prowadzącą, ustawiłem rozrząd (swoją szosą to też wyższa szkoła jazdy - ktoś miał nieźle w głowie projektując tak zakamuflowaną metodę), poskładałem wszystko do kupy i zabrałem się za próbę odpalenia.

Autko kręci, ale do odpalenia potrzeba hebla gazu w podłodze i piłowania dłuższą chwilę. Po odpaleniu auto kopci na biało i czuć jakby olej brał, a ponadto chodzi, jakby nie palił na 1 gar. Autko oglądał jeden mechanik lokalny i stwierdził, że najprawdopodobniej jeszcze pogięło zawory i dlatego auto nie pali równo.

Zabrałem się więc za ponowny demontaż głowicy i napotkałem problem. Nie wiem, czy aby wyjąć górę głowicy (tą część z zaworami) muszę zdemontować kolektory, czy da się to wyjąć jakoś inaczej? Jak zdjąć górny kolektor (chyba od recyrkulacji spalin, jeśli dobrze kombinuję), jeśli zawadza mi turbina? Serio trzeba pół silnika zdemontować, aby dostać się do głowicy? Wink

Jeśli dysponuje ktoś wiedzą o jakimś tutorialu o ściąganiu głowicy, to będę dźwięczny za podzielenie się Smile

Chciałbym jeszcze trochę tym autkiem pojeździć, a nie mam za bardzo kasy na mechanika, za to mam zdolne łapki i umiem z nich korzystać.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry
martinezio

Czytelnik



Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: Opel, Astra, G, 1.7 DT, 1998
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Maj 2014, 20:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) [Astra G, X17DTL] Demontaż głowicy.


Ok, już w zasadzie nieistotne - udało mi się jakoś podejść z kluczami do kolektorów i zdjąłem głowicę. Generalnie cylindry wyglądają ok, poza jednym, na którym było sporo mokrego nagaru. To na tym cylindrze była jedna dźwigienka, która nie pękła w trakcie rozwałki paska (to była dźwigienka innej konstrukcji - jednolita grubością na całej długości, a pozostałe były te odchudzone).

Odnośnie zaworów - wyglądają na nieuszkodzone. Jutro spróbuję machnąć fotkę, chociaż bez całkowitej rozbiórki to pewnie niezbyt da się cokolwiek sprawdzić. Mniemam, że pokrzywiony zawór zapewne nie otwiera się, lub blokuje przy zamykaniu, tak? Warto przy okazji zdjętej głowicy wymienić je na nowe mimo wszystko, czy szkoda zachodu? Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

74 900

2019r.

25 683 km

mazowieckie

OpelMeriva

17 000

2007r.

195 000 km

śląskie

OpelAstra

61 900

2020r.

81 000 km

śląskie

OpelCorsa

12 490

2007r.

208 147 km

pomorskie

OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System