Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin 25

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: opel vectra b 2.0 dti 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 13:17
Temat postu:

2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


Witm...Mam problem z moją Vectrą a mianowicie od pewnego czasu jesli postoi na polu temp.ok.0 stopni to odpala i zaraz gaśnie (tak po sekundzie) i tak kilka razy...Jeżeli już odpali to trochę zakopci i przez chwile nie równo pracuje... a jeśli stoi w garażu to temp.ok.6-8 stopni to odpala tak za drugim .dzieje sie tak gdy auto postoi powyżej 7h,podczas jazdy nie odczuwam zadnej różnicy w mocy,nie kopci jak jest zimny czy ciepły...może ktoś miał podobny problem bo mechanicy mają różne teorie....jeden mówi że pompa,drugi że sie zapowietrza a trzeci zaś ze imobilaiser
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 14:31
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


moim zdaniem zapowietrza się. jak chcesz to sprawdzić to zostaw auto na noc na jakimś wzniesieniu, ale koniecznie przodem do dołu. następnego dnia odpal go i zobacz co się będzie działo. jeżeli odpali normalnie tak jak kiedyś znaczy to tyle, ze się zapowietrza. wtedy sprawdź wężyki przelewowe oraz trójniki na nich. miałem podobny problem z tym silnikiem i pomogła wymiana wszystkich wężyków przelewowych razem z trójnikami. niektórzy twierdza również, że pomocne w tej sytuacji jest utrzymywanie paliwa w zbiorniku na poziomie min. 1/2 do pełnego.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
marcin 25

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: opel vectra b 2.0 dti 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:40
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


Dzisiaj rano mechanik sam odpalał auto z podłączonym kompem i wyszedł mu błąd od sterowania pompą,przynajmiej tak mi to tłumaczył...Zadzwonił do jakiegoś pompiarza i ten mu też kazał najpierw sprawdzić układ paliwowy bo jeżeli sie zapowietrza to też podobno wyświetli sie na początku błąd od pompy tak że w poniedziałek czekam na jakiekolwiek wieśći.Jedyne co sam moge stwierdzić to że paliwa było ostatnio prawie FULL i też sie tak działo
Powrót do góry
marcin 25

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: opel vectra b 2.0 dti 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 19:44
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


marcin 25 napisał:
Dzisiaj rano mechanik sam odpalał auto z podłączonym kompem i wyszedł mu błąd od sterowania pompą,przynajmiej tak mi to tłumaczył...Zadzwonił do jakiegoś pompiarza i ten mu też kazał najpierw sprawdzić układ paliwowy bo jeżeli sie zapowietrza to też podobno wyświetli sie na początku błąd od pompy tak że w poniedziałek czekam na jakiekolwiek wieśći.Jedyne co sam moge stwierdzić to że paliwa było ostatnio prawie FULL i też sie tak działo

Dodam jeszcze że gdy dzisiaj auto pochodziło tak z 5 min i pokasował błąd w komp to po ponownym odpaleniu auta (bez problemu) nic mu komp nie pokazał...
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 22:34
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


zapowietrzenie polega na tym, że przez nieszczelne np. wężyki przelewowe dostaje się do układu paliwowego powietrze przez co paliwo cofa się do zbiornika. w tych silnikach nie ma dodatkowej elektrycznej pompy paliwa w zbiorniku także jak paliwo się cofnie to trzeba chwile pokręcić żeby pompa mechaniczna podciągnęła paliwo dlatego może wyskakiwać błąd jakiegoś czujnika w pompie. po uruchomieniu, jak auto troszkę pochodzi błędu już nie będzie bo paliwo jest w pompie. ustaw auto na wzniesieniu tak jak opisywałem, a już jutro będziesz znał przyczynę twoich problemów. mimo, ze nie jestem mechanikiem to sporo się nauczyłem w tej kwestii przy moim asterixie 2,0 dti.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 05 Paź 2013, 22:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 11:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


witam. Mam vectre c 2.2 dti ten sam objaw. Odpala po długim kręceniu. Zostawiłem na noc z górki. Dziś podchodzę rano i od razu łapie.
Powrót do góry
gadu-gadu
marcin 25

Czytelnik



Dołączył: 05 Paź 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): wadowice
Posiadane auto: opel vectra b 2.0 dti 1998r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2013, 23:55
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


No kolego mnie akurat paliła na dotyk tylko zaraz gasła...Uszczelniłem układ paliwowy tzn.wymiana przewodów,filtra nawet zawór jednokierunkowy założyłem podkładki pod wtryskami no i nic nie pomogło, jak jest koło zera na polu to dalej odpala za 5-6 razem i wyskakuje na kompie błąd początku wtrysku tak że pompa jutro będzie zmierzać do regeneracji Sad..
Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Sro 09 Paź 2013, 06:22
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


no u mnie też nie wyświetla żadnego bledu.
Powrót do góry
gadu-gadu
MICHO86

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): RZESZÓW
Posiadane auto: OPEL VECTRA 2,0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 19:05
Temat postu:

cieżko pali 2,0 dti


Witam wszystki forumowiczów mam problem z moja viki od kad zaczeły sie mrozy mianowicie rano ciezko odpalic musze długo krecic ,świece wymienione ,czujnik temperatury wymieniony ,moduł sterowania świec sprawny ,pozostaje ewentualne rozrusznik albo pompa.Czytałem jescze zeby auto z górki zostawic ale czy jak bylo ciepło to dobrze palił wiec chyba sie paliwo nie cofa.Prosze o pomoc bo mechanik to by najlepiej nową pompe załozył.Pozdrawiam
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 25 Lut 2015, 13:20
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) 2.0 diesel pali dopiero na kilka razy


Witaj kolego MICHO86 , dość długo już nie odpisywane ale troszkę odświeżę.
Skoro w okresie letnim silnik bez problemu odpalał i jak przyszły mrozy mamy trudności z odpaleniem tak jak w twoim przypadku.
Tak mechanicy najlepiej to pompę chcieli robić bo to jest dobra inwestycja.
Pytanie a czy mechanik sprawdził dobrze czujnik położenia wału( częste usterki szczególnie wrażliwe są instalacje)?. Tego czujnika paramenty można zobaczyć na tym filmiku:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=yYqhg9spjfU

Skoro odpala bez problemu w okresie letnim a zimowy trudności mamy to przyczyna leży gdzie indziej niż w pompie, bo tutaj chodzi o temperaturę. Co innego żeby miał całkiem trudności z odpaleniem silnika a to jest różnica.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

45 900

2015r.

183 568 km

mazowieckie

OpelCrossland X

51 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie

OpelAstra

45 990

2016r.

108 208 km

pomorskie

OpelInsignia

60 900

2018r.

96 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

66 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System