Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Opel Astra F - wyciek płynu chłodzącego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
opel_astra_f

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Opel Astra F
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 21 Paź 2013, 15:20
Temat postu:

Opel Astra F - wyciek płynu chłodzącego


Witam :D
Jestem tu nowym użytkownikiem więc serdecznie was witam. Wiem dużo jest na forum o wycieku płynu chłodzącego w Oplu Astrze F ale żadna teoria mi jakoś nie pasuje więc zacznę od problemu.

Dziś wymieniając opony na zimowe zauważyłam wyciekający płyn z chłodnicy. Nie wiem może o coś otarłam nadwozie,ale wątpię żeby to było przyczyną wycieku. Wyciek który zauważyłam znajduje się po lewej stronie na dole w okolicach gumek które są nakładane na chłodnice. Węże sprawne z żadnego nic nie cieknie zostały przeze mnie sprawdzone. Temperatura silnika utrzymuje mi się na około 80 stopniach gdyż trochę przejechałam zanim dojechałam do domu. Moje pytanie brzmi co może być przyczyną? Jedyne co przychodzi mi do głowy to wyciek z powodu jakiejś być może dziury w chłodnicy. Pomóżcie.
Powrót do góry
Vip Auto Konstancin

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 108
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Saab 9-3 1,8t 2008 Linear, Saab 9-3 2,0t 2003 VECTOR
Piwa: 11/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 17:15
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra F - wyciek płynu chłodzącego


Witam.
Bardzo możliwe, że masz wyciek na łączeniu chłodnicy, ale żeby dokładnie zdiagnozowac wyciek, trzeba załorzyc specjalne narzedzie do sprawdzania szczelności w układzie chłodzenia - wtedy nawet najmniejsza dziurka wyjdzie. Podjedz do warsztatu i zapytaj się, czy są w stanie zrobić próbę ciśnieniową.
_________________
Bartek VIPmoto....
Powrót do góry
opel_astra_f

Czytelnik



Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Puławy
Posiadane auto: Opel Astra F
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 24 Paź 2013, 23:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Opel Astra F - wyciek płynu chłodzącego


Vip_Auto_Konstancin dziękuję już udało mi się zdiagnozować problem wycieku płynu, nie jest to wyciek na łączeniu. Problem polega na tym iż połączenie z lewej strony tj. rurka gumowa na króciec jest delikatne pęknięcie, dlatego ściekał mi płyn na dół po ściance bocznej. Smile ale już jest wszystko ok. Jak na razie niestety zrobiona jest fuszerka czyli klej i utwardzacz,ale w niedługim czasie czeka mnie wymiana chłodnicy Smile W każdym bądź razie dziękuję za podpowiedz i za wyrażenie opinii Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

47 900

2020r.

116 000 km

mazowieckie

OpelAstra

14 900

2010r.

201 217 km

mazowieckie

OpelAstra

27 990

2015r.

170 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelAstra

27 900

2011r.

184 214 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System