Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Elektrozawór nagrzewnicy Astra G



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
czepiw

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: opel Astra II G Hatchback 1.6 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 21:14
Temat postu:

Elektrozawór nagrzewnicy Astra G


Witam,
Dziekuję za słowa przywitania. Problem, z którym ostatnio sie borykałem to "terkotanie" gdzieś za konsolą. Poczytawszy na różnych forach (głównie wątki na portalu Elektroda) wygladało to na uszkodzony elektrozawór nagrzewnicy. dostanie się do niego oznacza demontaż konsoli środkowej, nawiewu tylnego, zapalniczki i radia, itd. Niektórzy podali doraźne rozwiązanie - odcięcie zasilania elektrozaworu. Wystarczy demontaż schowka od strony pasażera (6 wkretów) i można "namierzyć"
parę przewodów (biało-czerwony i biało-brązowy) schodzących od prawej strony konsoli do srodka tejze konsoli tuz przy podłodze. Przez otwór w obudowie mozna zobaczyć, że jest podpięta do elektrozaworu właśnie. Stamtąd dochodziło owo "terkotanie", wyczuc również można drgania przy dotknięciu ręką. Jednak wyjęcie wtyczki zasilania jest bardzo trudne z uwagi na fatalny dostęp. Nie chciałem demontować tego wszystkiego o czym wspomniałem powyżej. Po prostu odciąlem przewód zasilania (biało-czerwony) i zostałem nagrodzony oczekiwaną ciszą w kabinie. Zaizolowałem przewody i zamontowałem z powrotem schowek od strony pasażera. Tutaj musze nadmienić, że wcześniej pokrętło regulacji temperatury ustawiłem na maximum i rozgrzałem silnik, by zaczęło napływać ciepłe powietrze. W takim stanie rzeczy w trakcie odcięcia zasilania zawór nagrzewnicy był otwarty i pozostał taki po odcieciu zasilania. Co skutkuje z jednej strony błogosławiona ciszą i działaniem ogrzewania. (nie wiem tylko czy działa teraz regulacja temperatury ogrzewania). Sadzę, że nie. Jednak jak wspomniałem jest to rozwiazanie doraźne. Myśle, że późną wiosną zdemontuję co trzeba wraz z elektrozaworem, by go naprawić. ważne, że teraz mam ogrzewanie i ciszę w kabinie.

Pozdrawiam,

czepiw
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Sro 08 Sty 2014, 22:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór nagrzewnicy Astra G


Zwróć uwagę gdzie zakładasz tematy i w jaki sposób.
Ten post wydzieliłem z działu przywitalni. Tam tylko przedstawiamy się i kilka zdań o sobie i ewentualnie autku.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
GRZĘDA

Auto Maniak



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 791
Skąd jesteś (miejscowość / region): GOŁDAP
Posiadane auto: OPEL ASTRA G KOMBI 1,7 DTI
Piwa: 28/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 11:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór nagrzewnicy Astra G


Kolego ten zaworek jest do klimy. Jak ją wlączysz to zamyka obieg do nagrzewnicy i lepiej chlodzi. Demontarz jest troche pracochlonny ale nie musisz demontowac radia i srodkowego panelu. Musisz wyjąć nagrzewniczke. Ja mam to wyjete i jest ok.
Powrót do góry
gadu-gadu
RF.22

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Astra G 2.0 DTL
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 11:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór nagrzewnicy Astra G


Miałem dokładnie taki sam problem, z tym że udałem się z tym do elektryka, który odciął zasilanie od tego ustrojstwa. Terkotanie ustało (wcześniej było to nie do wytrzymania). Elektryk powiedział, że skutkami takiego rozwiązania będzie jedynie wolniejsze nagrzewanie się auta. Do tej pory nie było z tym nic więcej robione (już 2 rok tak auto jeździ) i nic złego się nie dzieje. Facet skasował mnie 50 pln.
_________________
Pkt.22
Powrót do góry
archive_49

Auto Maniak



Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 588

Posiadane auto: mercedes 208 2.2 cdi, 2000,ford mondeo mk1 i mk2,fiat 126p,honda acura integra 1994rok,ford transit od 1998 rok,opel vectre 1998 rok,
Piwa: 24/1
Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 17:24
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Elektrozawór nagrzewnicy Astra G


witam,
Cytat:
z tym że udałem się z tym do elektryka, który odciął zasilanie od tego ustrojstwa
jeśli odciął zasilanie to klima działa czy raczej już nie Question
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 11 Sty 2014, 17:24
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


OpelAstra

61 900

2020r.

81 000 km

śląskie

OpelMokka

40 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

12 490

2007r.

208 147 km

pomorskie

OpelInsignia

25 900

2010r.

211 824 km

mazowieckie

OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System