Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zebro

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2008, 21:53
Temat postu:

Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Witam, w mojej astrze III rok 2005 występuje problem rozładowywania akumulatora. Byłem w autoryzowanym serwisie i po przeprowadzeniu testów uznano, że winny był akumulator. Dostałem nowy akumulator i myślałem, że po bólu. Za jakieś pół roku, po jakiś 3 dniach nieużywania samochodu znowu klops- akumulator rozładowany. Naładowałem go i wszystko jest dobrze dopóki auto jest w codziennym użytku.Taka sytuacja, gdy tylko auto stoi kilka dni już kilka razy mi się zdarzyła. Byłem z tym w serwisach i zawsze mówią że jest wszystko ok. Sam jestem elektronikiem i zacząłem badać pobór prądu w czasie gdy auto jest w garażu. Po unieruchomieniu auta i wyciągnięcciu kluczyka w odstępach czasu pobór prądu spada stopniowo do kilku mA i pozostaje na tym poziomie. Ten znikomy pobór służy do zasilenia autoalarmu, który był montowany w serwisie.Napięcie ładowania z alternatora też jest na odpowiednim poziomie. Wykluczam też radio.
Szukając zewsząd powodów rozładowania akumulatora zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie samochód w garażu nie zamykam centralnym zamkiem ,stoi otwarty. Czy może to w jakiś sposób wpływać na pobór prądu, bo może elektronika po jakimś czasie powoduje że coś się załącza i stąd większy pobór prądu i rozładowanie akumulatora?? Proszę o pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 12:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Ja tez mam taki sam problem co ty mam Astre z 2005 1.7cdti 101KM i tez napocządku wymieniłem akumulator i jeździłem jakieś 4m aż do dzisiaj wiadam i jakoś słabo pali a le pali po wyjechaniu z garażu zgasiłem go na chwilę i wtedy czar prysnął nie zapalił już akumulator rozładowany tylko ty pisałeś że po kilku dniach u ciebie się tak dzieje jak go nie użytkujesz a umnie no się stało za parę godzin bo wczoraj nim jezdziłem i było wszysko ok a kontrolka od ładowania nic nie informowała że niema ładowania ostatnio jak mi się to stało to był badany alternator i wszysko było ok więc powiedzieli mi żebym wymienił akumulator i tak zrobiłem i było wszysko ok jak byś coś wiedział na ten temat to napisz z góry dzienki
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 21:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Byłem dzisiaj u elektryka i tam się okazało że wszystko jest ok powiedział mi że to może byc znów wina akumulatora że moze by coś w nim padnięte zaznaczam z góry że jeżdże do różny warsztatów żeby miec porównanie nie wspomnę już o ASO ja też garażuje samochód i go nie zamykam lecz dzisiaj jak przyjechałem od elektryka i otwarłem maskę to zauważyłe że akumulator jest tak usadowiony że bardzo duża temeratura na niego działa od strony silnika i zastanawim sie czy przypadkiem nie ma zbyt niskiego poziomu elektrolitu i to jest przyczyną lecz nie mogę tego narazie sprawdzic bo mam akumulator na gwarancji (centra futura +) lecz jak go zareklamuje to dostane napewno odpowiedz co do stanu tego akumulatora to zaraz napisze a narazie szukam innych powodów i czekam na twoje spostrzeżenia
Powrót do góry
werty678

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): z lasu
Posiadane auto: opel astra II kombi 1,7cdti 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 08:50
Temat postu:

centra futura


może nie całkiem na temat ale mam zamiar kupić akumulator i ma to być właśnie
centra futura dlatego bardzo by mnie interesowało jak się potoczy sprawa z reklamacją i czy to wina akumulatora czy coś innego proszę o info .dzięki.
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


co do akumulatora to jest naprawdę super a jeśli chodzi o to rozładowywanie to usterka została usunięta w ASO w katowicach co prawda trochę minie to kosztowało ale teraz jest ok
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 15:06
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


A mianowicie przemierzyli mi całą instalację i się okazało że jest przerwa w niej.
Z boku po tej stronie co jest montowany alternator tylko że wyżej (na wysokość osłony od rozrządu) przechodzi taki cieki kabel i on mi wypadł z opaski podczymującej i z tyłu pasek od alternatora go dotykał co spodowało jego przecięcie i tak jak się zwarł to ładował alterntor akumulator a jak się przepalał to nie było ładowania a kontrolka nie informował o braku ładowania bo alternator był ok.
Ale żeby do tego dojść to trzeba mieć schemat elektryczny
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelVivaro

25 499

2003r.

315 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelInsignia

24 990

2011r.

233 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

26 900

2011r.

206 591 km

mazowieckie

OpelAstra

13 900

2008r.

173 000 km

małopolskie

OpelMeriva

26 900

2011r.

181 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System