Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zebro

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2008
Posty: 5


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Wrz 2008, 21:53
Temat postu:

Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Witam, w mojej astrze III rok 2005 występuje problem rozładowywania akumulatora. Byłem w autoryzowanym serwisie i po przeprowadzeniu testów uznano, że winny był akumulator. Dostałem nowy akumulator i myślałem, że po bólu. Za jakieś pół roku, po jakiś 3 dniach nieużywania samochodu znowu klops- akumulator rozładowany. Naładowałem go i wszystko jest dobrze dopóki auto jest w codziennym użytku.Taka sytuacja, gdy tylko auto stoi kilka dni już kilka razy mi się zdarzyła. Byłem z tym w serwisach i zawsze mówią że jest wszystko ok. Sam jestem elektronikiem i zacząłem badać pobór prądu w czasie gdy auto jest w garażu. Po unieruchomieniu auta i wyciągnięcciu kluczyka w odstępach czasu pobór prądu spada stopniowo do kilku mA i pozostaje na tym poziomie. Ten znikomy pobór służy do zasilenia autoalarmu, który był montowany w serwisie.Napięcie ładowania z alternatora też jest na odpowiednim poziomie. Wykluczam też radio.
Szukając zewsząd powodów rozładowania akumulatora zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie samochód w garażu nie zamykam centralnym zamkiem ,stoi otwarty. Czy może to w jakiś sposób wpływać na pobór prądu, bo może elektronika po jakimś czasie powoduje że coś się załącza i stąd większy pobór prądu i rozładowanie akumulatora?? Proszę o pomoc
pozdrawiam
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 12:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Ja tez mam taki sam problem co ty mam Astre z 2005 1.7cdti 101KM i tez napocządku wymieniłem akumulator i jeździłem jakieś 4m aż do dzisiaj wiadam i jakoś słabo pali a le pali po wyjechaniu z garażu zgasiłem go na chwilę i wtedy czar prysnął nie zapalił już akumulator rozładowany tylko ty pisałeś że po kilku dniach u ciebie się tak dzieje jak go nie użytkujesz a umnie no się stało za parę godzin bo wczoraj nim jezdziłem i było wszysko ok a kontrolka od ładowania nic nie informowała że niema ładowania ostatnio jak mi się to stało to był badany alternator i wszysko było ok więc powiedzieli mi żebym wymienił akumulator i tak zrobiłem i było wszysko ok jak byś coś wiedział na ten temat to napisz z góry dzienki
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Wrz 2008, 21:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


Byłem dzisiaj u elektryka i tam się okazało że wszystko jest ok powiedział mi że to może byc znów wina akumulatora że moze by coś w nim padnięte zaznaczam z góry że jeżdże do różny warsztatów żeby miec porównanie nie wspomnę już o ASO ja też garażuje samochód i go nie zamykam lecz dzisiaj jak przyjechałem od elektryka i otwarłem maskę to zauważyłe że akumulator jest tak usadowiony że bardzo duża temeratura na niego działa od strony silnika i zastanawim sie czy przypadkiem nie ma zbyt niskiego poziomu elektrolitu i to jest przyczyną lecz nie mogę tego narazie sprawdzic bo mam akumulator na gwarancji (centra futura +) lecz jak go zareklamuje to dostane napewno odpowiedz co do stanu tego akumulatora to zaraz napisze a narazie szukam innych powodów i czekam na twoje spostrzeżenia
Powrót do góry
werty678

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): z lasu
Posiadane auto: opel astra II kombi 1,7cdti 2003 r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Wrz 2008, 08:50
Temat postu:

centra futura


może nie całkiem na temat ale mam zamiar kupić akumulator i ma to być właśnie
centra futura dlatego bardzo by mnie interesowało jak się potoczy sprawa z reklamacją i czy to wina akumulatora czy coś innego proszę o info .dzięki.
Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


co do akumulatora to jest naprawdę super a jeśli chodzi o to rozładowywanie to usterka została usunięta w ASO w katowicach co prawda trochę minie to kosztowało ale teraz jest ok
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 14:52
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukm08

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Astra III 1.7 CDTI 101KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Gru 2008, 15:06
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Rozładowywanie akumulatora w Astrze III


A mianowicie przemierzyli mi całą instalację i się okazało że jest przerwa w niej.
Z boku po tej stronie co jest montowany alternator tylko że wyżej (na wysokość osłony od rozrządu) przechodzi taki cieki kabel i on mi wypadł z opaski podczymującej i z tyłu pasek od alternatora go dotykał co spodowało jego przecięcie i tak jak się zwarł to ładował alterntor akumulator a jak się przepalał to nie było ładowania a kontrolka nie informował o braku ładowania bo alternator był ok.
Ale żeby do tego dojść to trzeba mieć schemat elektryczny
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelZafira

16 900

2008r.

214 000 km

łódzkie

OpelInsignia

79 900

2021r.

17 644 km

kujawsko-pomorskie

OpelAstra

47 900

2020r.

96 000 km

mazowieckie

OpelMokka

67 800

2018r.

135 000 km

małopolskie

OpelInsignia

22 900

2013r.

261 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System