Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2014, 18:47
Temat postu:

Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Witam serdecznie. Problem polega na gasnącym silniku w momencie, kiedy dojeżdżam( staje na światłach) do skrzyżowania, gdzie trzeba się zatrzymać. Tak samo jest na postoju kiedy autko dłuzej pochodzi( ok. 15min). W pierwszym momencie gdy gaśnie zwraca uwagę kontrolka elektronicznego chłodzenia silnika plus w tym samym momencie kontrolka trakcji poczym zapala się cała reszta kontrolek jak przy wyłączeniu zapłonu. W tym momencie opada powoli wskazówka temp silnika. Wyłanczam zapłon i próbuję uruchomić ponownie silnik nie reaguje przy czym nie gasnie kontrola trakcji a wskazówka temp. leży na zero. W tym momencie nie uruchomie silnika ponownie. kilka prób i to samo. Gdy odczekam ok 3 minut - przekręcam zapłon - znika kontrolka trakcji i wskazówka temp. silnika pokazuje obecny prawdziwy stan- auto zapala. Nie wiem w czym może tkwić problem? Na komputerze wskazało błąd czujnika położenia wału- został wymieniony a po wyjezdzie z serwisu auto zgasło na trzecim skrzyzowaniu. Podejrzewają uszkodzony sterownik i jego wymianę. Mam przeczucie, że to będzie pokazny wydatek a problem jednak dalej pozostanie. Bardzo proszę o radę, jeśli ktoś sie z takim czymś spotkał. Pozdrawiam. Jazda w takich okolicznościach jest bardzo irytująca a bujam juz się z tym ponad trzy miesiące. Serwis nalega na wymianę sterownika pracy silnika, bo nie mają pomysłu.
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 23:32
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


obawiam się, ze jednak nie obejdzie się bez ingerencji w sterownik. u mnie też kłopoty z silnikiem zaczynały się po rozgrzaniu silnika. wcześniej (jak jest zimny silnik)wszystko działało bez zarzutu.wyskakiwał błąd p0351 usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. ja dałem sterownik do naprawy do gościa w gorzowie wlkp. i czekam co mi powie. jest dużo firm które się zajmują naprawami sterowników, ale w necie mieli kiepskie opinie i nie bardzo chciałem ryzykować. koszt waha się w granicach 300-400pln. myślę, ze warto zaryzykować próbę naprawy niż wywalić około 3000 pln na nowy tym bardziej, że podobno chodzi "tylko" o polutowanie zerwanych od drgań połączeń płytki z wtyczkami centralki.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 20:44
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Wychodzi na to, że chyba masz rację. Auto jest u mechanika- stwierdził uszkodzony sterownik, będzie próbował go reanimować jak to określił. W tej chwili czekam na odzew z jego strony. Dodam tylko, że ok. 1.5 roku temu był już naprawiany (długo nie pochodził) a w międzyczasie stale coś się działo. Dzięki za odzew. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 09:04
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


a pamiętasz może u kogo go naprawiałeś? mi ten gość z gorzowa oddał sterownik, ponieważ powiedział, że nie robił jeszcze tego konkretnego modelu i boi się coś zepsuć.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:17
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Nie będę tego wiedział, ponieważ "szło" to przez serwis, to oni załatwiali. A u mnie fakt na dzień dzisiejszy jest taki, że sterownik jest nie do naprawienia, ponieważ przy nagrzaniu siada w nim sam procesor. Teraz tylko nowy. Niestety... Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:25
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


niekoniecznie musisz wywalać kasę na nowy. ja mój wysłałem do wrocka i zaproponowali mi na dzień dobry sprawny na gwarancji za 750 pln. ja jednak mam nadzieje, ze uda im się mój doprowadzić do stanu używalności.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 17:08
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Wiem. Nie wydam 3 tys na nowy. Mechanik mi zaproponował za 1000 zł włącznie z oprogramowaniem i zakodowaniem immobilizera. Jęsli będzie Ci pomocny ten link, sprawdz tutaj( widać, że chłopaki wiedzą co robią) https://www.youtube.com/watch?v=V1Fbz_E-zzU Smile
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 21:13
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


dzięki wielkie. miałem do nich wysyłać sterownik, ale znalazłem kilka opinii na ich temat i poszukałem innego elektronika we Wrocławiu. dzisiaj im go wysłałem i mam nadzieje, że ogarną temat.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

112 300

2021r.

36 825 km

podkarpackie

OpelCorsa

13 800

2012r.

189 000 km

mazowieckie

OpelAstra

26 900

2012r.

227 289 km

mazowieckie

OpelAstra

14 900

2010r.

254 198 km

mazowieckie

OpelZafira

36 900

2014r.

223 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System