Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Wrz 2014, 18:47
Temat postu:

Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Witam serdecznie. Problem polega na gasnącym silniku w momencie, kiedy dojeżdżam( staje na światłach) do skrzyżowania, gdzie trzeba się zatrzymać. Tak samo jest na postoju kiedy autko dłuzej pochodzi( ok. 15min). W pierwszym momencie gdy gaśnie zwraca uwagę kontrolka elektronicznego chłodzenia silnika plus w tym samym momencie kontrolka trakcji poczym zapala się cała reszta kontrolek jak przy wyłączeniu zapłonu. W tym momencie opada powoli wskazówka temp silnika. Wyłanczam zapłon i próbuję uruchomić ponownie silnik nie reaguje przy czym nie gasnie kontrola trakcji a wskazówka temp. leży na zero. W tym momencie nie uruchomie silnika ponownie. kilka prób i to samo. Gdy odczekam ok 3 minut - przekręcam zapłon - znika kontrolka trakcji i wskazówka temp. silnika pokazuje obecny prawdziwy stan- auto zapala. Nie wiem w czym może tkwić problem? Na komputerze wskazało błąd czujnika położenia wału- został wymieniony a po wyjezdzie z serwisu auto zgasło na trzecim skrzyzowaniu. Podejrzewają uszkodzony sterownik i jego wymianę. Mam przeczucie, że to będzie pokazny wydatek a problem jednak dalej pozostanie. Bardzo proszę o radę, jeśli ktoś sie z takim czymś spotkał. Pozdrawiam. Jazda w takich okolicznościach jest bardzo irytująca a bujam juz się z tym ponad trzy miesiące. Serwis nalega na wymianę sterownika pracy silnika, bo nie mają pomysłu.
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 23:32
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


obawiam się, ze jednak nie obejdzie się bez ingerencji w sterownik. u mnie też kłopoty z silnikiem zaczynały się po rozgrzaniu silnika. wcześniej (jak jest zimny silnik)wszystko działało bez zarzutu.wyskakiwał błąd p0351 usterka w elektronicznej regulacji kąta wyprzedzenia zapłonu. ja dałem sterownik do naprawy do gościa w gorzowie wlkp. i czekam co mi powie. jest dużo firm które się zajmują naprawami sterowników, ale w necie mieli kiepskie opinie i nie bardzo chciałem ryzykować. koszt waha się w granicach 300-400pln. myślę, ze warto zaryzykować próbę naprawy niż wywalić około 3000 pln na nowy tym bardziej, że podobno chodzi "tylko" o polutowanie zerwanych od drgań połączeń płytki z wtyczkami centralki.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 22 Wrz 2014, 20:44
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Wychodzi na to, że chyba masz rację. Auto jest u mechanika- stwierdził uszkodzony sterownik, będzie próbował go reanimować jak to określił. W tej chwili czekam na odzew z jego strony. Dodam tylko, że ok. 1.5 roku temu był już naprawiany (długo nie pochodził) a w międzyczasie stale coś się działo. Dzięki za odzew. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 09:04
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


a pamiętasz może u kogo go naprawiałeś? mi ten gość z gorzowa oddał sterownik, ponieważ powiedział, że nie robił jeszcze tego konkretnego modelu i boi się coś zepsuć.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:17
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Nie będę tego wiedział, ponieważ "szło" to przez serwis, to oni załatwiali. A u mnie fakt na dzień dzisiejszy jest taki, że sterownik jest nie do naprawienia, ponieważ przy nagrzaniu siada w nim sam procesor. Teraz tylko nowy. Niestety... Sad
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 16:25
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


niekoniecznie musisz wywalać kasę na nowy. ja mój wysłałem do wrocka i zaproponowali mi na dzień dobry sprawny na gwarancji za 750 pln. ja jednak mam nadzieje, ze uda im się mój doprowadzić do stanu używalności.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
fehlmann

Czytelnik



Dołączył: 12 Cze 2010
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Września/ Wielkopolska
Posiadane auto: Opel,Zafira,Elegance,1.8,2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 17:08
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


Wiem. Nie wydam 3 tys na nowy. Mechanik mi zaproponował za 1000 zł włącznie z oprogramowaniem i zakodowaniem immobilizera. Jęsli będzie Ci pomocny ten link, sprawdz tutaj( widać, że chłopaki wiedzą co robią) https://www.youtube.com/watch?v=V1Fbz_E-zzU Smile
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2014, 21:13
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Gasnący silnik Zafira 2001r 1,8 125 KM


dzięki wielkie. miałem do nich wysyłać sterownik, ale znalazłem kilka opinii na ich temat i poszukałem innego elektronika we Wrocławiu. dzisiaj im go wysłałem i mam nadzieje, że ogarną temat.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelGrandland X

84 990

2021r.

35 000 km

śląskie

OpelMeriva

21 500

2011r.

213 000 km

pomorskie

OpelCorsa

38 900

2017r.

68 000 km

wielkopolskie

OpelGrandland X

105 000

2020r.

24 500 km

wielkopolskie

OpelInsignia

123 000

2019r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System