Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Calibra ) samochód nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Calibra ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orszul

Czytelnik



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łomża
Posiadane auto: Opel Calibra 2.0 8v 1993r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Wrz 2014, 22:23
Temat postu:

samochód nie odpala


Witam. Mam problem taki jak w temacie.. Rozwinę to trochę: od pewnego czasu gdy samochód się nagrzewał (gdzieś po przejechaniu 10+ km) występował problem z odpaleniem auta. Czasami musiałem ponad pół minuty kręcić aby odpalił. Byłem umówiony z tym do mechanika na piątek (19.09) - podejrzewał rozrusznik - niestety nie dotarłem do mechanika, gdyż samochód już nie odpalił. Zdemontowałem stary rozrusznik razem ze szwagrem i pojechałem na szrot kupić drugi - tam również sprawdzili "na krótko" pod akumulatorem czy kręci - kręcił. Więc nie kupowałem drugiego.
Świece wymieniałem z pół roku temu na nowe, akumulator ma 2 lata. Btw. wziąłem na chwilę akumulator od szwagra (ma większy) - było widać że rozrusznik ma o wiele większą moc i za którymś razem odpalił. Ale to i tak tylko kilka razy. Swój zaś podłączyłem pod prostownik, gdyż przez te kręcenie się rozładował.

I tu potrzebuje waszej pomocy - co to może być? ;x Jest możliwość naprawienia tego samemu? Na hol do mechanika nie wezmę, bo nie mam za bardzo jak, a laweta odpada ze względu na koszt.

Calibra podstawowa - 2.0 8v 115km + LPG.
Powrót do góry
111guma111

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2014
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 14:38
Temat postu:

samochód nie odpala


nie jestem mechanikiem ale może być zapowietrzony układ paliwowy lub masz cofkę i nie podaje paliwa lub pompa jest na wykończeniu z starości dzieje się tak jak auto jest zimne po nocy i rano musisz kręcić rozrusznikiem z 5 -9 razy żeby odpaliło auto jak już odpali i zgasisz i kręcisz ponownie to już odpala fajnie było by jak byś napisał co było zepsute jak naprawiłeś auto będzie info dla innych szybciej ludzie wyłapią usterki ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Calibra ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Calibra »

Opinie o samochodach Opel Calibra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Calibra ) Porady, problemy techniczne


OpelMokka

39 900

2012r.

156 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

66 900

2019r.

114 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

22 900

2013r.

261 000 km

mazowieckie

OpelAstra

15 700

2008r.

213 379 km

śląskie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System