Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Meriva ) opel Meriva 1,6 8v cięzko odpala po nocy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Meriva ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 23 Lis 2014, 12:14
Temat postu:

opel Meriva 1,6 8v cięzko odpala po nocy


Witam mam opla Merivę A z silnikiem 1,6 8 v od pewnego czasu mam problem z odpaleniem po nocnym postoju ,auto odpala dopiero za którymś razem po dłuższym kręceniu rozrusznikiem ,jednak nie zawsze nieraz odpala za pierwszym razem ,a nieraz za którymś .
Myślałem że jest to zależne od temperatury na zewnątrz ,jednak nieraz przy 8 stopniach ma problemy a przy 4 pali bez problemu ,więc nie zależy to od temperatury na zewnątrz .Auto parkuje w nie ogrzewanym garażu
Świece wymienione jakieś 6 tyś km ,kable zapłonowe nowe ,komputer po naprawie kilka tyś km temu ,problem zaczął się jakieś 1 miesiąc temu .
Auto ma przebieg ok 200 tyś km ,i jakieś 8 tyś na gazie ,
Jak już zapali to w czasie dnia nie ma problemu z odpaleniem .
Zastanawiam się nad pompką paliwa nieraz słuchać jak pracuje chwile i się rozłącza a nieraz pracuje dłużej .Jednak nawet jak rozłączy się po chwili to ciężko odpala ,jak już odpali to pracuje normalnie ,błędy to czujnik wałka jednak pojawia się on po dłuższym kręceniu jak nie chce odpalić .wymieniłem czujnik wałka rozrządu i nie widać poprawy
Czy ktoś mógłby coś doradzić

dziś dostałem się do pompy paliwa i
czy pompa paliwa powinna podawać paliwo zaraz po przekręceniu kluczyka ,bo u mnie jest tak że podaje paliwo dopiero jak zaczynam kręcić rozrusznikiem czy to prawidłowe działanie ?
zastanawiam się może gdzieś cofa się paliwo i po dłuższym postoju brak go w układzie a pompuje dopiero jak kręcę rozrusznikiem i zanim napompuje ciśnienia to muszę długo kręcić i dopiero wtedy odpala ?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Meriva ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Meriva »

Opinie o samochodach Opel Meriva - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Meriva ) Porady, problemy techniczne


OpelZafira

44 000

2017r.

96 420 km

wielkopolskie

OpelAstra

7 700

2006r.

290 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

27 900

2011r.

179 000 km

pomorskie

OpelMokka

48 700

2015r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

13 499

2004r.

180 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System