Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Paź 2008, 17:13
Temat postu:

Problem z Układem kierowniczym


Witam. Posiadam asterkę 1,4 bez wspomagania kierownicy.
Mam problem z układem kierowniczym który pojawia się podczas małej predkości lub gdy samochód stoi w miejscu ( badz rusza z miejsca przy duzym skrecie w lewo -raczej powoli ) i objawia się zgrzytem . Tzn to ze skrecam słychać zarówna wewnatrzj jak i na zewnatrz i dochodzi z okolic elemntów mechanizmu zwrotniczeego badz niżej z przegubu. ( Opór na kole kierownicy nie wrasta - chodzi tu o ten nieprzyjemny dla ucha zgrzyt ( nie wiem dzwięk )
W po rozpedzaniu samochódu powiedzmy do 20km i zarówno skretach przy tej predkości problemu nie słychac. Czy mozna dalej kontynowac jazde tym samochodem . Czy niezwłocznie udać sie do mechanika. ?

P.s nie znam sie na tyle na mechanice - wiec sorki za ewnetualne pomyłki techniczne.

Pozdrawiam i Prosze o rade .
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Paź 2008, 17:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Lepiej jedź do mechanika(tylko nie do takiego co wymieni pół samochodu a problem pozostanie). Kierownica(1) i hamulce(2) to podstawa.
Sam możesz jedynie kogoś poprosić o pokręcenie kierownicą - a Ty na zewnątrz możesz spróbować dokładniej zlokalizować miejsce-żródło zgrzytu.
Przyczyną(przy ruszaniu, zawracaniu, przy wolnej jaździe na maksymalnym skręcie szczególnie w lewo) może być także przegub napędowy zewnętrzny(zużyty, uszkodzony stuka-puka). Tylko on raczej nie zgrzyta podczas kręcenia kierownicą na postoju.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 01:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Sztygar napisał:
może być także przegub napędowy zewnętrzny(zużyty, uszkodzony stuka-puka). Tylko on raczej nie zgrzyta podczas kręcenia kierownicą na postoju.


Dzieki za odpowiedz. Na poczatku takze myslałem że to przebug zwiazany z napedem lecz to efekt podczas postoju takze. Z tym że nic nie stuka-puka
Ogłos jest słyszalny w niektórych połeznia kierownicy zwłaszcza tych skrajnych ( np przy zawracaniu ) .... lecz po skrecenie i pozostawieniu kierownicy w tej samej pozycji juz jest wszystko ok. Tu chodzi o ten moment ruszenia kierownica . Osobiscie podejrzewam drazki kierownicze lub coś dalej w strone koła. Tam zlokalizowałem zgrzyt ( tak jakby za duzy opór na postoju tzn tarcie)

W przyszły tygodniu napewno pojade do mechanika bo sam nic nie zrobie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 09:48
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Może to być: końcówka drążka kierowniczego, przegub w wachaczu(sworzeń kulowy zwrotnicy kolumny), małe łożysko w górnej części kolumny(okolice mocowania kolumny zawieszenia do konstrukcji nośnej karoserii- trzeba zdemontować i rozebrać kolumnę).Reszta to już sama przekładnia kierownicza, jej regulacja, sprawdzenie czy jest olej, sprawdzenie zazębienia "trybiku" połaczonego z kierownicą... z listwą połaczoną z końcówkami drążków.Sprawdzić trzeba dokładnie z tego względu, że elementy różnie przenoszą dźwięki i drgania.Mechanik wymienił kolumnę zawieszenia w mojego ojca tico, a okazało się później(jak już wszystkim dokładnie potelepałem), że jest wyrobiona tuleja drążka kierowniczego i to drążek stukał na nierównościach typu "pralka".W przekładni nie było oleju(samochód z komisu).Od tamtego czasu wolę "brać swoje sprawy w swoje ręce" Laughing
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


No własnie asterke nabyłem także z komisu. Cholera i zupełnie na to nie zwróciłem uwagi. :-/
Patrzyłem również w kierunku sworznia i jego okolice bym obstawił.
Pokombinowałbym samemu - ale nie nie mam az takich zdolności mamunalnych ( znaczy praktyki )
Dzieki za wypowiedz chyba troche rozjasniło mi sie w głowie Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 10:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelCombo

81 100

2019r.

71 443 km

podkarpackie

OpelAstra

49 999

2020r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

93 900

2021r.

26 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

39 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelAstra

15 900

2007r.

248 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System