Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 04 Paź 2008, 17:13
Temat postu:

Problem z Układem kierowniczym


Witam. Posiadam asterkę 1,4 bez wspomagania kierownicy.
Mam problem z układem kierowniczym który pojawia się podczas małej predkości lub gdy samochód stoi w miejscu ( badz rusza z miejsca przy duzym skrecie w lewo -raczej powoli ) i objawia się zgrzytem . Tzn to ze skrecam słychać zarówna wewnatrzj jak i na zewnatrz i dochodzi z okolic elemntów mechanizmu zwrotniczeego badz niżej z przegubu. ( Opór na kole kierownicy nie wrasta - chodzi tu o ten nieprzyjemny dla ucha zgrzyt ( nie wiem dzwięk )
W po rozpedzaniu samochódu powiedzmy do 20km i zarówno skretach przy tej predkości problemu nie słychac. Czy mozna dalej kontynowac jazde tym samochodem . Czy niezwłocznie udać sie do mechanika. ?

P.s nie znam sie na tyle na mechanice - wiec sorki za ewnetualne pomyłki techniczne.

Pozdrawiam i Prosze o rade .
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 04 Paź 2008, 17:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Lepiej jedź do mechanika(tylko nie do takiego co wymieni pół samochodu a problem pozostanie). Kierownica(1) i hamulce(2) to podstawa.
Sam możesz jedynie kogoś poprosić o pokręcenie kierownicą - a Ty na zewnątrz możesz spróbować dokładniej zlokalizować miejsce-żródło zgrzytu.
Przyczyną(przy ruszaniu, zawracaniu, przy wolnej jaździe na maksymalnym skręcie szczególnie w lewo) może być także przegub napędowy zewnętrzny(zużyty, uszkodzony stuka-puka). Tylko on raczej nie zgrzyta podczas kręcenia kierownicą na postoju.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 01:50
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Sztygar napisał:
może być także przegub napędowy zewnętrzny(zużyty, uszkodzony stuka-puka). Tylko on raczej nie zgrzyta podczas kręcenia kierownicą na postoju.


Dzieki za odpowiedz. Na poczatku takze myslałem że to przebug zwiazany z napedem lecz to efekt podczas postoju takze. Z tym że nic nie stuka-puka
Ogłos jest słyszalny w niektórych połeznia kierownicy zwłaszcza tych skrajnych ( np przy zawracaniu ) .... lecz po skrecenie i pozostawieniu kierownicy w tej samej pozycji juz jest wszystko ok. Tu chodzi o ten moment ruszenia kierownica . Osobiscie podejrzewam drazki kierownicze lub coś dalej w strone koła. Tam zlokalizowałem zgrzyt ( tak jakby za duzy opór na postoju tzn tarcie)

W przyszły tygodniu napewno pojade do mechanika bo sam nic nie zrobie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 09:48
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


Może to być: końcówka drążka kierowniczego, przegub w wachaczu(sworzeń kulowy zwrotnicy kolumny), małe łożysko w górnej części kolumny(okolice mocowania kolumny zawieszenia do konstrukcji nośnej karoserii- trzeba zdemontować i rozebrać kolumnę).Reszta to już sama przekładnia kierownicza, jej regulacja, sprawdzenie czy jest olej, sprawdzenie zazębienia "trybiku" połaczonego z kierownicą... z listwą połaczoną z końcówkami drążków.Sprawdzić trzeba dokładnie z tego względu, że elementy różnie przenoszą dźwięki i drgania.Mechanik wymienił kolumnę zawieszenia w mojego ojca tico, a okazało się później(jak już wszystkim dokładnie potelepałem), że jest wyrobiona tuleja drążka kierowniczego i to drążek stukał na nierównościach typu "pralka".W przekładni nie było oleju(samochód z komisu).Od tamtego czasu wolę "brać swoje sprawy w swoje ręce" Laughing
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Tomek Metalik

Czytelnik



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 10:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Problem z Układem kierowniczym


No własnie asterke nabyłem także z komisu. Cholera i zupełnie na to nie zwróciłem uwagi. :-/
Patrzyłem również w kierunku sworznia i jego okolice bym obstawił.
Pokombinowałbym samemu - ale nie nie mam az takich zdolności mamunalnych ( znaczy praktyki )
Dzieki za wypowiedz chyba troche rozjasniło mi sie w głowie Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Paź 2008, 10:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelZafira

54 800

2018r.

164 000 km

małopolskie

OpelInsignia

67 000

2018r.

112 000 km

lubelskie

OpelMokka

68 900

2018r.

143 684 km

śląskie

OpelAstra

14 900

2010r.

201 217 km

mazowieckie

OpelAstra

22 990

2012r.

226 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System