Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Vectra C -Falujące obroty zimnego silnika zaraz po odpaleniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emas112211

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Vectra C
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 09 Sty 2015, 17:32
Temat postu:

Vectra C -Falujące obroty zimnego silnika zaraz po odpaleniu


Cześć!

Mam problem ze swoją Vectrą C 1.8 B/G - nie podaję dokładnego modelu silnika, żeby nie wprowadzać w błąd bo go nie znam.
Temat się już przewijał, jednak w pewnych momentach objawy rozmijały się z tymi których ja doświadczam.

Co się dzieje?

Po odpaleniu silnika(gdy długo stał, np po nocy, lub w dzień po 8-10 godzinach) przy zimnym silniku(zauważyłem to gdy na dworze było ok 3 stopnie a im zimniej tym gorzej) falują obroty.
Gdy nie dodawać gazu to obroty skaczą między 1500-500 a czasem nawet i 400 i wtedy zdarza się, że samochód gaśnie. Jak już pisałem, im zimniej tym jest z tym gorzej. Gdy doda się trochę gazu np na te 2000 obrotów to wtedy falują one mniej(między 2100 a 1900), ale wciąż falują. Dopiero po ok 4-5 minutach takiego grzania się silnik zaczyna pracować równo i stabilnie przy 750-800 obrotach.

Samochód jest po remoncie silnika, jednak tak samo było zarówno przed jak i po nim jest teraz.
Wymienione zostały świece bo były już kiepskie - bez poprawy
Na komputerze wykazało multum błędów na przepustnicy - zostały wykasowane, przepustnica przeczyszczona, skalibrowana - bez poprawy
Komputer nie rzuca już żadnymi błędami, jednak obroty wciąż falują, a piłowanie zimnego silnika przy ujemnych temperaturach raczej na niego dobrze nie wpływa...
sonda lambda nie jest nowa/rewelacyjna ale działa poprawnie - wg mechanika

Jeżeli obroty się nie ustabilizują, czyli nie nagrzeje się przez te kilka minut tylko od razu chce się jechać to samochód na biegu szarpie.

Jak narazie nic więcej mi nie przychodzi do głowy co mógłbym tutaj wpisać w objawach.

Z tego co czytałem to jeszcze ludzie pisali w innych tematach, że silnik może łapać lewe powietrze z nieszczelnego dolotu - ale czy to by ustawało po kilku minutach gdy silnik się zagrzeje? Przy ciepłym silniku nigdy obroty nie falują, nawet jeśli postoi na mrozie poniżej 6 godzin to po odpaleniu jest wszystko dobrze.
Podobno winowajcą może być silniczek krokowy - tego nie sprawdzałem jeszcze.
Mechanik mówił, że podobno kiedyś było to nagminne i Opel wzywał właścicieli do aktualizacji systemu w komputerach, czy to może być to?

A może ktoś ma własny pomysł co może być to zepsute?
Powrót do góry
emas112211

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Vectra C
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2015, 13:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C -Falujące obroty zimnego silnika zaraz po odpaleniu


Nikt nie ma pojęcia co może być? czy za mało szczegółów podałem?
Powrót do góry
Remik

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Opel Vectra C 1.8 Kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 20:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C -Falujące obroty zimnego silnika zaraz po odpaleniu


Witam Kolego. Mam te same objawy Vectra C 1.8 B/G i nie jestem w stanie określić przyczyny a borykam się z tym tematem od dawna.
Powrót do góry
emas112211

Czytelnik



Dołączył: 09 Sty 2015
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Vectra C
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2015, 16:11
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Vectra C -Falujące obroty zimnego silnika zaraz po odpaleniu


Ja jestem skłonny spróbować wymienić silniczek krokowy i wtedy zobaczyć bo juz u dwóch mechaników był i ta sama lipa... zaden nie wie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

40 990

2013r.

179 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

46 400

2017r.

76 739 km

podkarpackie

OpelGrandland X

83 900

2020r.

103 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

73 900

2020r.

31 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

13 900

2008r.

178 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System