Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Pedał sprzęgła - sprężyna powrotna Astra IV 2.0 cdti



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichaelloEs

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 21


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2015, 13:44
Temat postu:

Pedał sprzęgła - sprężyna powrotna Astra IV 2.0 cdti


Witajcie
W mojej Astrze 2.0cdti 165km o przebiegu ok. 40tys km jakiś czas temu podczas naciśnięcia pedału sprzęgła wystąpił metaliczny huk, coś ewidentnie spadło/urwało się itp. (tak przynajmniej mi się wydaje).
Czytalem inne wątki na podobne tematy i doszedłem do wniosku, że będę musiał wymienić/sprawdzic stan spręzyny powrotnej. Pedał sprzęgła niby wraca ale wydaje mi sie, że wcześniej przed zdarzeniem bardziej wybijał do góry. Dodam, że są sytuacje gdy nie wraca do samej góry (jest niżej niż pedał hamulca). To, że lata na lewo i prawo to już chyba tak musi zostać... Bylem na serwisie, niby stwierdzili ze wszystko ok ale wydaje mi się, że chcieli po prostu sie pozbyć problemu. Pytanie podstawowe: jak sprawdzić, gdzie zajrzeć, co odkręcić, aby zdiagnozować stan tej sprężyny??
Druga sprawa może mniej ważna - zaczął jakis czas temu piszczeć mi pedał sprzęgła podczas wysprzęglania - chciałem potraktować wd-40 ale po obserwacji pod kolumną kierownicy niewiem co przekonserwować... nie wiem skąd dobiegają te piski. Może coś zaradzicie??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelGrandland X

93 850

2021r.

22 500 km

wielkopolskie

OpelCrossland X

54 700

2018r.

113 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

11 999

2008r.

178 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelInsignia

21 900

2011r.

232 000 km

mazowieckie

OpelAstra

41 000

2017r.

170 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System