Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Diesel94

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Opel Astra G [ver. COMFORT ] 2.0 DTL 82KM 1999/2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 16 Lip 2015, 23:42
Temat postu:

Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.


Witam, od kiedy kupiłem samochód nurtuje mnie ten brak mocy.. wydaje mi się,że turbo sie nie załącza .. jak go sprawdzić samemu czy sprawne ? i check engine powyżej 3 tys obrotów szczególnie na biegu 3,4,5

Podjechałem do kolegi na .. mini komputer, pokazał błąd przepływki, więc wykasowaliśmy i wymieniłem przepływkę
i dalej to samo..
Wymieniłem dziś vacum pompę i brak efektów, egr odkręciłem ale nic złego tam nie zauważyłem, wyczyściłem i dalej nic, jak zdjąłem wężyk z zaworku podciśnienia jednego z dwóch po prawej obok akumulatora i dmuchnąłem to gdzieś słyszałem syczenie, może to być wina luźnych wężyków w okolicy vacum pompy ??

Koledzy podpowiedzcie bo już nie mam siły, wiem, że łatwiej oddac do mechanika, lecz ja dalej tym autem jeżdżę do pracy bo niestety innego środka transportu ze wsi nie ma jak własny samochód ..
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 17 Lip 2015, 14:37
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.


Witam.

Cytat:
Wymieniłem dziś vacum pompę i brak efektów
A sprawna chociaż, jakie podciśnienie ma?( musisz zmierzyć wakumetrem podciśnienie).
Cytat:
zdjąłem wężyk z zaworku podciśnienia jednego z dwóch po prawej obok akumulatora i dmuchnąłem to gdzieś słyszałem syczenie,
Tam się nie dmucha, ale skoro usłyszałeś syczenie to prawdopodobnie masz nieszczelność, a więc posprawdzaj wszystkie wężyki podciśnieniowy.
W Twoim przypadku przyczyna może być: słabe podciśnienie, zacina się zawór podciśnieniowy, nieszczelny układ podciśnieniowy, uszkodzona gruszka podciśnieniowy od turbiny. Te wszystkie czynności które wymieniłem należy dokładnie sprawdzić.(szczególnie wężyki podciśnieniowe i w razie wątpliwości wymienić na nowe)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Diesel94

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Opel Astra G [ver. COMFORT ] 2.0 DTL 82KM 1999/2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 22:07
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.


Witam ponownie.. dziś odkręciłem zaworek jeden z dwóch po prawej koło aku i wszystko było ok.. ale od dołu zaworka było założone coś w stylu fajki z dziurą .. odpiąłem to i tam założyłem wężyk który idzie od vacum pompy a pozostałe wężyki które mi zostały luzem.. założyłem tam gdzie były braki, .. z wielką niechęcią wyjechałem z garażu na drogę by sprawdzić ( w głowie i tak byłem przekonany że to nic nie da ) .. daję gaz a tu.. wciska w fotel przy 2,5k .. turbina ożyła.. na chwilę obecną jest wszystko okej lecz pora się teraz przyzwyczaić do 101 kucyków Smile
Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia ! Smile
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 18 Lip 2015, 22:36
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.


hmm, błędnie informujesz swojej naprawy.
Napisał:Diesel94
Cytat:
ale od dołu zaworka było założone coś w stylu fajki z dziurą .. odpiąłem to i tam założyłem wężyk który idzie od vacum pompy
Ten od dołu to jest odpowietrznik i powinien zostać na swoim miejscu, a dwa wężyki w tym jeden jest grubszy od drugiego, a więc ten grubszy to od pompy vacum do zaworu a cięższy wężyk do turbiny, inaczej mówiąc turbina źle działa.
Cytat:
a pozostałe wężyki które mi zostały luzem.. założyłem tam gdzie były braki,
Jakie pozostałe skoro tam dwa wężyki idą do czujnika i jeśli podłączyłeś od pompy vacum do dolnego( gdzie powinien być filtr zwane fajką) to nie mogło Tobie auto ożyć.
Dostałeś dobre podpowiedzi, lecz sam nie wiele wniosłeś tym bardziej błędne informacje.(dobrze wiedzieć)
Masz tutaj link:https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQy6iVd8wtudGjs8fBKHzx6rHtr0sh2NVCQXYlcLFN8DjgQqbSwNw
Te przy akumulatorze zawory podciśnieniowe to od egr i klapki zawirowania a od turbiny znajduje się po drugiej stronie od rozrządu.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Diesel94

Debiutant



Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Opel Astra G [ver. COMFORT ] 2.0 DTL 82KM 1999/2000r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 20 Lip 2015, 15:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check Engine Astra G 2.0 dti 1999r. powyżej 3 tys obr.


a jednak ożyło, turbo działa ..chyba, że egr nawalił a ja coś przypadkiem obszedłęm i działa .. ??
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Lip 2015, 15:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelMeriva

20 800

2012r.

180 000 km

małopolskie

OpelCrossland X

54 700

2018r.

113 000 km

mazowieckie

OpelCorsa

13 800

2012r.

189 000 km

mazowieckie

OpelVectra

23 000

2008r.

160 000 km

śląskie

OpelAstra

14 900

2010r.

254 198 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System