Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kintaro

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: opel vectra c 1,8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 10 Wrz 2015, 22:47
Temat postu:

Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


Witam,
Od miesiąca czasu jestem posiadaczem Opla Vectra C. Napotkałem się na 2 problemy, najpierw zapaliła mi się kontrolka od płynu chłodniczego, rzeczywiście miałem mało płynu w zbiorniczku, dolałem i jest ok, kontrolka przestała świecić. Dziś natomiast zapaliła mi się kontrolka od oleju, taka jak tu - http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/post-43699-0-66343900-1403933512_338ad10.jpg . Miałem do przejechania trase 50 km, w połowie tej trasy zapaliła się ta kontrolka. Zatrzymałem się. Sprawdziłem na bagnecie (po odczekaniu 5 min) i poziom oleju ponad normę (można powiedzieć, że na bagnecie było tak 3/4). Odpaliłem ponownie silnik i kontrolka nadal się paliła. Przejechałem z 5 km i kontrolka zgasła. Pomyślałem sobie Ok. W drodze powrotnej znowu zapaliła mi się ta kontrolka i znowu w połowie drogi. Z palącą kontrolką jechałem tak pod dom. Zgasiłem silnik. Odczekałem 10 minut, sprawdziłem bagnet i nadal było 3/4 na wskaźniku. Odpalam silnik i kontrolki już nie było. Po dwóch godzinach znów zszedłem do samochodu, sprawdziłem bagnet i 3/4 na wskaźniku. Teraz mam też problem, bo zgubiłem kartkę z informacją od poprzedniego właściciela jaki olej był wlany...dodzwonić się też nie mogę, bo jest już zagranicą...Trochę mnie to martwi, gdyż niby na wskaźniku 3/4, a co jakiś czas kontrolka się pali. Nie wiem co teraz robić? Wymienić olej na całkiem nowy i zalać do pełna? Czy mogę jakimś "uniwersalnym" dolać do pełna? Proszę o podpowiedzi...pozdrawiam
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 11 Wrz 2015, 16:57
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


Witam.
Z Twojego opisu wygląda że masz za mało oleju i na miarce powinno być max. Ponieważ w trakcie pracy silnika olej zmniejsza się i stąd masz zapalającą kontrolkę.
Cytat:
Wymienić olej na całkiem nowy i zalać do pełna? Czy mogę jakimś "uniwersalnym" dolać do pełna?
Tak, najlepiej wymienić cały olej oraz filtr oleju. (pod żadnym pozorem innym olejem nie dawaj)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
kintaro

Czytelnik



Dołączył: 10 Wrz 2015
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): opolskie
Posiadane auto: opel vectra c 1,8 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Wrz 2015, 20:51
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


dzisiejsza trasa 200 km (w tą i spowrotem). Mniej więcej w połowie trasy znowu zapala się lampka pomarańczowa z olejem...zatrzymałem się pod sklepem na około 10 min, wracam i odpalam auto, kontrolka się już nie świeci. Wracając znowu zapaliła się kontrolka, zatrzymuje się. Odpalam papierosa. Sprawdzam wskaźnik jedna kreska (ostatnio na bagnecie 3/4). Wróciłem do domu. Zjadłem obiadokolajce (minęło z 10 min). Schodze do auta, czyszcze bagneta, wsadzam ponownie i wyciągam go i wskaźnik na full. Czy to trochę nie dziwne?? Wskaźnik raz pokazuje 3/4, a potem na full? Dodatkowo dolewałem ostatnio płyn chłodzący (dolewałem z tydzień temu) i ubyło około 0,5 cm. Co o tym sądzicie? Pozdrawiam
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Pon 14 Wrz 2015, 17:28
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


normalne, że jak silnik pracuje to rozrzuca olej po wszystkich elementach w środku i dlatego po chwili postoju poziom zwiększa się, bo olej po prostu spływa do miski.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
przemo288

Debiutant



Dołączył: 08 Sie 2015
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): konopiska
Posiadane auto: opel meriva a
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 16:11
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


podobnie miałem w merivie też zapalała sie ta kontrolka dolałem ponad stan i jest ok przejechałem trasę od dolania oleju ponad 2500 tys km (jak nie więcej) i już sie nie zapalała
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Wrz 2015, 16:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 16 Wrz 2015, 11:22
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Opel Cevtra C 1,8 2002, problem z kontrolką oleju


Cytat:
podobnie miałem w merivie też zapalała sie
Nie wiemy co tam było w Oplu Merivie, lecz ten temat dotyczy Vectry a nie Meriva( zgadza się), za to mogłeś napisać czy rozwiązałeś problem, przynajmniej dla potomny będzie wiadomo co i jak w razie tego samego problemu.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelVectra

9 900

2006r.

304 000 km

śląskie

OpelCrossland X

52 900

2020r.

150 000 km

mazowieckie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie

OpelCrossland X

74 900

2021r.

30 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

14 900

2010r.

254 198 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System