Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) falujące obroty astra f



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 20:58
Temat postu:

falujące obroty astra f


Witam. Od bardzo dawna mam taki problem z astrą f C14NZ. mianowicie na jałowym biegu falują obroty.Chwile jest dobrze a za moment obroty spadają i się gwałtownie podnoszą.czego to może być wina? jakiegoś z czujników temp., silniczka krokowego a może czujnika położenia przepustnicy? a jeśli to jest któryś z tych elementów to jak to sprawdzić żeby wszystkiego nie wymieniać?dodam że na gazie jest podobnie a ten samochód był w rękach wielu elektryków i nic.Napiszę jeszcze że kiedy silnik na postoju się nagrzewa i jest już bardzo gorący to nie włącza się wentylator i na desce rozdzielczej wskazówka ledwo się podnosi poza niebieskie pole a chłodnica jest już tak gorąca że mozna sie opażyć. jeśli ktoś ma jakis pomysł-pliiisss HELP.
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 23 Paź 2008, 22:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


http://www.czarnikm.republika.pl/c14nz.htm
Te, o których napisałeś, są podejrzane. Temperatury na kompa(dwa styki) też. Temperatury na wskaźnik także. Zapowietrzony układ.....
Sprawdź "termowyłacznik" w chłodnicy(włącza on wentylator-można wtyczkę od niego odłaczyć, spiąć przy włączonym zapłonie i wentylator powinien działać)
Jeśli nie działa to do samego wentylatora podpiąć kable od akumulatora.
Tylko z tym to raczej na jakimś zewnętrznym akumulatorze, bo jak wentylator ma jakieś spięcie to może zaszkodzić komputerowi w samochodzie.
Jest chyba jeszcze przekaźnik od wentylatora ale gdzie go w Twoim szukać to tego nie wiem(w moim są dwa:1 obok akumulatora, 2 w okolicy schowka pod deską rozdzielczą).
Rozglądnij się po forum-podobne tematy były poruszane.
Pozdrawiam!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 14:42
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


termowłącznik wentylatora zmieniłem na nowy wczoraj. ale wentylator nie włącza się. działa tylko jak sie zepnie na krótko.skorzystam ze wskazówek i dam znać czy do czegoś doszedłem, dzięki!pozdro
Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 18:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


właśnie wróciłem z garażu i tak: wtyczka wchodząca do przepustnicy ma tyle ile powinna mieć czyli 5V. niestety nie udało mi się zmierzyć oporu. nie wiem może coś źle robie.w każdm razie myśle że gdyby było coś nie tak z tym czujnikiem to autko miało by również problem z wysokimi obrotami a tak nie jest. czujnik krokowy jest założony na rurze od gazu więc jeżeli jest przełączone na benzyne to nie powinno mieć to nic wspólnego z obrotami. niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu jak coś źle gadam Smile Udało mi się zauważyć że kiedy wyciągnąłem wtyczke od czujnika temp idącego do komputera falowanie obrotów trochę się zmniejszyło. nie całkiem ale wydaje mi sie że troche tak.wiadć również przetarty kabelek od wtyczki wchodzącej w czujnik... aha zrobiłem test usterek ale cały czas mrugało 12 więc chyba nie wykrywa żadnych błędów.
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 19:43
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


Czujnik-potencjometr przepustnicy trudno jest sprawdzić z powodu głęboko schowanych styków(też miałem kłopoty ale się przyzwyczaiłem i mam go chyba bardziej dostępny). Wypadałoby się jednak postarać.
Gdy on szwankuje(a miałem z nim kłopoty) to często przejawia się to właśnie na wolnych obrotach i komputer tego nie wykaże(obroty np zawieszają się na 1200-1500-2000 a na dodawanie "gazu" pedałem, czy przyśpieszanie reaguje niby normalnie-bo skąd komputer to wie czy czujnik sam zmienia wartości czy uzytkownik i zaczyna się "zabawa").
Nawet w trakcie pomiarów może okazać się "niby" dobry a później będzie robił "swoje".
Czujnik temp. jak fiksuje to komp w pewnym zakresie także nie zwróci na to uwagi-po całkowitym odpięciu, po chwili zastąpi jego wskazania tzw wartością bezpieczną rowną chyba nagrzaniu 80C ciepła.
Jeżeli faktycznie jego połaczenie z komputerem lub jego działanie jest kiepskie to wolne obroty mogą hulać i może podejrzanie dużo palić.
Pisałem o czyszczeniu czujnika przepustnicy w temacie "Problem z obrotami" chyba w kwietniu i są to swego rodzaju zmagania bez gwarancji sukcesu.
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 24 Paź 2008, 19:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Paź 2008, 07:41
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


po nierównej walce przez ostatnie dni do czegoś w końcu doszedłem: wymieniłem rure gumąwą od filtra powietrza do wtrysku i obroty na benzynie się w miare ustabilizowały (nawet nie gaśnie gdy wciskam sprzęgło podczas jazdy a tak się czasem zdarzało).w parowniku wymieniłem membrane i uszczelki i wyregulowałem obroty śrubką przy reduktorze i po pierwszej jeździe po mieście nie zgasł ani razu(muszę dokładnie wyregulować obroty ale to już u gazownika).już przymierzałem się do kupna silniczka krokowego ale chyba nie bede musiał tego robić.pozostaje tylko problem temperatury ale myślę że to kwestia czasu bo czekam na listonosza z czujnikami temperatury.porzyczyłem od kumpla nawet miernik wysokotemperaturowy więc bede wiedział dokładnie jaka jest temperatura i czy powinien się włączyć wentylator czy nie Smile Sztygar dzięki za wskazówki na pewno się jeszcze nie raz przydadzą. pozdrawiam!
Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Lis 2008, 19:51
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


to znowu ja:) dziś u mechanika wymienili termostat i czujniki temperatury i teraz chodzi jak nowy. pozdro.
Powrót do góry
mercinisko2

Czytelnik



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzozów
Posiadane auto: Opl Astra cabrio 2,0 116 km
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 27 Sie 2009, 20:17
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) falujące obroty astra f


Witam, nie dawno kupiłem opla astre cabrio z silnikiem 2,0 8v. problem jest tego typy że silnik nie równomiernie wkręca sie na obroty, na biegu jałowym przy dodaniu gazu wszystko jest ok, ale w trakcie jazdy przy przyśpieszaniu odczuwa sie coś w rodzaju falowanego przyśpieszania, nie znam sie na tym i prosze o rady, wyczyściłem już przepustnice i silniczek krokowy, ale to nie pomogło...
Powrót do góry
frygrys

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): katowice

Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 18:24
Temat postu:

ASTRA gaśnie


Dołączam sie do tematu:
mam astrę 1,4 z 96r z LPG .problem polega na tym iż jeżeli wciskam sprzęgło a samochód się jeszcze toczy to zaraz gaśnie. przy dojeżdzaniu do świateł itp też gaśnie. rura z filtra powietrza zdjęta aby nie zasysał "zimnego powietrza". teraz zauważyłem że wskaźnik temperatury ledwie się rusza ,nawet po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. jak przełączę na benzynę to nie gaśnie tylko obroty falują pomiędzy 550 a 900. na gazie może być problemem że byłem u Midy w Dąbrowie na przeglądzie i nie wymianili mi filterka gazu bo nie mieli, dodam że instalacja była u nich montowana. tylko co z tą temperaturą? czujni? taki dziwny na okrągłą wtyczkę w chłodnicy?! może to silniczek krokowy? w którym on jest miejscu aby go wyczyścić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

18 999

2008r.

238 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelAstra

26 900

2011r.

206 591 km

mazowieckie

OpelInsignia

67 900

2018r.

78 000 km

mazowieckie

OpelGrandland X

77 800

2021r.

91 000 km

małopolskie

OpelInsignia

62 400

2018r.

123 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System