Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sty 2016, 23:53
Temat postu:

Nie grzeje lewa strona..


Witam mam problem z ogrzewaniem w aukcji otóż.. ustawiam temperaturę w środku 28 stopni nadmuch na szybę to prawa strona nawiewu leci ciepłe powietrze a lewa zimne... przy ustawieniu dodatkowo na środek 2 nawiewy po środku leci powietrze ciepłe po prawej stronie leci ciepłe a z lewej strony raz ciepłe raz zimne (dodatkowo nad bocznymi nawiewami są takie małe nawiewy i z nich leci zimne powietrze), natomiast jak dołożę dodatkowo nawiew na nogi to prawa strona czuć delikatnie ciepłe powietrze lewa strona leci zimne, węże od nagrzewnicy jeden jest gorący a drugi taki letni.. Temperatura silnika jest chyba ok na poziomie 85 stopni.. Co to może być?? Czy do wymiany nagrzewnica?? Bo czytałem również, że może to być jakiś termistor.. byłem na komputerze i regulacja temperatur jest ok wszystkie klapki działają prawidłowo. komputer pokazał następujący błąd:
B3843-05: Czujnik jakości powietrza, przerwany obwód lub napięcie za wysokie..
Poobserwowałem wczoraj zachowanie swoich nawiewów i postaram się opisać jak najdokładniej.. Temperatura ustawiona na 28 stopni i włączone wszystkie nawiewy (szyba, środek i nogi).. ciepłe powietrze leci z prawej strony pod szybą (lewa strona zimna, przy dodaniu gazu i przytrzymaniu na obrotach zaczyna lecieć ciepłe), środek 2 nawiewy pośrodku i ten od strony pasażera leci powietrze ciepłe, natomiast tym z lewej strony od kierowcy letnie (w tym przypadku również przy przytrzymaniu na obrotach zaczyna lecieć cieplejsze), na nogi powietrze leci letnie.. Gdy zostawię nawiew tylko na nogi przez chwilę leci zimne po chwili zaczyna się robić cieplejsze, przy dodaniu gazu zaczyna być w miarę ciepłe (wtedy też tylko leci powietrze z tylnych nawiewów). Są jeszcze 2 nawiewy małe po bokach nad tymi nawiewami przy szybach bocznych, w tym przypadku z obydwu leci zimne powietrze.. Podsumowując lewa strona - powietrze letnie, prawa strona powietrze ciepłe.. dodam, że im wyższa temperatura na zewnątrz tym cieplej a aucie. Czy może to być winą nagrzewnicy (tak twierdzi mechanik)?? Czy problem jest gdzie indziej.. Jestem laikiem w tym temacie i nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić..
Dzisiaj wybrałem się w trasę (ok. 100 km).. temperaturę miałem ustawioną na 28 stopni i nawiew na szybę + środkowe nawiewy, z początku ze wszystkich nawiewów leciało ciepłe powietrze, po kilkunastu minutach lewa strona czyli lewa część nawiewu pod szybą oraz lewy nawiew od strony kierowcy zaczęło lecieć powietrze zimne.. Proszę o pomoc co to może być? Czy jakiś czujnik wariuje?? Czy może to jest wina nagrzewnicy?? Czekam na podpowiedzi.. P.s. przepraszam za długość postu ale starałem się jak najdokładniej opisać problem.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 13:09
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Witam.
Na podstawie Twojego opisu, wnioskuje że masz prawdopodobnie walnięty czujnik jakości powietrza. Cały problem należy zająć tym:
Cytat:
B3843-05: Czujnik jakości powietrza, przerwany obwód lub napięcie za wysokie..
Tutaj należy zająć się tym czujnikiem, ponieważ ten czujnik jest odpowiedzialny za temperaturę otoczenia na wewnątrz auta, jeżeli czujnik odczytuje wartość powietrza zbyt wysokie temperatury( a w rzeczywistości jest minus na dworze), to na zewnątrz w aucie automatycznie zamyka klapki dolotu ciepłego powietrza. Stąd ten cały problem.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 14:04
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Właśnie wróciłem z trasy .. miałem ustawioną temperaturę na 28 stopni i nawiew na szybę i środek, z początku leciało ciepłe powietrze ze wszystkich nawiewów, po jakimś czasie lewa strona leciała zimna a prawa coraz chłodniejsza, jak zatrzymałem się na chwilę na światłach również prawa strona leciało zimne powietrze, jak ruszyłem było czuć ciepłe powietrze z prawej strony, z lewej nadal zimne.. po kilku minutach również prawa strona była chłodniejsza.. Im więcej gazu dodaje tym powietrze leci cieplejsze.. Czy może być to winą tego czujnika czy jest to wina nagrzewnicy?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 15:54
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Ja tutaj mogę winić tylko i wyłączenie tego czujnika, dlaczego, bo nie może być tak że jeśli silnik utrzymuje temperaturę przykładowo jak piszesz 85 stopni to z nagrzewnicy leci raz ciepło a raz zimno i gdyby byłaby zapchana nagrzewnica, to sama nagrzewnica daje gorące albo zimne lub letnie w zależności od ustawień.(wyjątkiem może być brak płynu w układzie chłodzenia). Objawy zapchanej nagrzewnicy nie jest taka, że raz daje ciepło a raz nie i ewidentnie wskazuje tutaj na jej sterowanie niż zapchanej nagrzewnicy, co właściwie komputer pokazuje cały czas błąd czujnika jakości powietrza. Możesz podmienić czujnik na dobry i będzie po kłopocie Wink
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 17:49
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Rozumiem, że to jest ten czujnik, który znajduje się pod plastykiem pod przednią szybą tak mniej więcej po środku?? Najlepiej jakbym miał jakąś używkę, żebym mógł podłożyć i sprawdzić, ale niestety na moim terenie nie mają takich rzeczy, nawet na Allegro nie mogę znaleźć używanego.. A nowy parę groszy kosztuje.. Chyba, że pan słyszał o jakiejś używce?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 17:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 18:37
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Wiadomo nowy kosztuje, za to szukaj w anglika lub rozbity aut. Możesz jeszcze poszukać od audi, ponoć pasują.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sty 2016, 23:33
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Nie grzeje lewa strona..


Ok dzięki za podpowiedzi.. jak coś się rozwiąże w tej sprawie to dam znać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

63 300

2018r.

93 134 km

podkarpackie

OpelZafira

41 900

2014r.

207 124 km

mazowieckie

OpelInsignia

28 900

2013r.

237 214 km

mazowieckie

OpelInsignia

62 400

2018r.

123 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

40 900

2015r.

138 252 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System