Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Check engine



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 19:05
Temat postu:

Check engine


Witam

Jestem nowy na forum. Jeśli piszę w niewłaściwym temacie proszę o delikatne traktowanie.

Mam nieco podobny problem z astrą silnik 1.6 benzyna bez instalacji LPG, a mianowicie problem jest następujący:

Pewnego dnia jechałem astrą po przejechaniu ok. 50 km żółta kontrolka Check i toru jazdy spadek mocy i silnik stanął wyłączyłem autko przez około 2-3 minuty nie dało rady odpalić potem wszystko ok zapaliłem jechałem normalnie do następnych 60-70 km znowu to samo. kolejnego dnia i przez dwa następne autko jeździło normalnie. Parę dni temu stało się coś takiego jadę znowu Check i stabilizator jazdy spadek mocy i koniec jazdy jak chciałem zapalić autko to mi akumulator świecił na czerwono i nie da rady odpalić po jakimś czasie odpaliło i tak z 4 razy to samo.

byłem na diagnostyce wywaliło dużo błędów chyba z dwanaście dokładnie nie pamiętam ich ale było coś w rodzaju poduszka powietrzna za niskie napięcie potem poduszka powietrzna za wysokie napięcie i wiele innych, diagnosta powiedział, że skasuje błędy bo się tak da i trzeba obserwować czy się problem powtórzy oczywiści jeden dzień pojeździło i znowu to samo (diagnosta powiedział, że prawdopodobnie winna jest cewka) na drugi dzień pojechałem do innego diagnosty by porównać i tez powiedział ze da rady skasować błędy ale wg. niego winny jest przepływomierz. Zdenerwowałem się i postanowiłem pojechać do serwisu opla jakimś cudem tam dojechałem po drodze problem powtórzył się z 3 razy w serwisie zrobili pełną diagnostyka elektryczna i komputera na Techu wgrali podobno nowe oprogramowanie do silnika i stwierdzili, że to wszystko wina komputera (ta skrzynka kolo akumulatora), że trzeba ja wymienić i tyle tylko za ta przyjemność chcą ponad 2 tyś. Oczywiście powiedziałem, że dziękuje i chcę zabrać autko do domu - ku mojemu zdziwieniu do domu dojechałem bez żadnej usterki autka jeździło normalnie. Czy możliwe, że podczas tej diagnostyki przy sprawdzaniu mogli gdzieś na stykach poprawić jakiś sygnał i teraz jest wszystko ok Question lub jest to jeszcze coś innego

kody błędów

020100
020200
020300
020400
023002
065070
15505A
16003A
210300
210400
210870
213970

Proszę o pomoc, objawy takie same jak opisałem wyżej

Proszę o pomoc co mogło się stać z moją ASTRĄ
Powrót do góry
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Sty 2016, 21:29
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


czy ktoś miał podobny problem ?? proszę o pomoc ?? !!
Powrót do góry
mario80m

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/UK
Posiadane auto: Opel FRONTERA 2.2 DTI /E65/X-Trail/VW BORA
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 00:00
Temat postu:

odp


sprawdz alternator,stan akku czy napiecie stabilne jest. w roznych autach mialem te symptomy razem i pojedynczo.kiedys po zatankowaniu lewego paliwa dzialo sie dokladnie to samo w hondzie 1.4 16v .wywalało check engine i auto gasło w dowolnie wybranych momentach i dopiero po paru minutach odpalało. moze tez wilgoć gdzies na kablach masz.pzdr
_________________
Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi....
Powrót do góry
gadu-gadu
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Lut 2016, 22:54
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


jedyne co to mi troche paruje lewy reflektor ale czyżby przez taką drobnostkę..... ?? a paliwo tankuje na orlenie i to 98 a co do diagnozy to jeden twierdzi, ze to sterownik a drugi, że to skrzynka bezpiecznikowa ta koło aku.... więc ja już nie wiem....
Powrót do góry
mario80m

Debiutant



Dołączył: 26 Gru 2015
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław/UK
Posiadane auto: Opel FRONTERA 2.2 DTI /E65/X-Trail/VW BORA
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 00:05
Temat postu:

odp.nie odpala


Na tzw specjalistów to uważaj .Jak mi padł wtrysk w E65 to w 10 różnych warsztatach 10 różnych diagnoz jedna droższa od drugiej.Nawet niewiesz jak ci złodzieje kiwają ludzi. pzdr Ja bym zaczął od elektryki szukać,pzdr
_________________
Nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 00:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 02 Lut 2016, 15:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


Witam.
Cytat:
Ja bym zaczął od elektryki szukać,pzdr
Tak jak kolega podpowiada, szczególnie zwróć uwagę na główną kostkę instalacji silnika umieszczona przy akumulatorze, prawdopodobnie w kostce zaśniedziały złącze i stąd możliwe problemy. (raz łączy a raz nie)
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 14:48
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


Dałem auto do elektryka sprawdził cała instalację i powiedział że jest ok, tylko w tym aucie jest taki mankament, że jak jest u elektryka to działa i wszystko ok a jak tylko ja do niego wsiądę to gaśnie i elektryk gada tylko, że najlepiej by było jak by u niego na warsztacie zgasło a zgasnąć nie chce to by dokładnie wiedział co i jak. Nie wiem czy elektrycy się nie znają czy coś.....
Powrót do góry
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


Elektryk sprawdził całą instalacje przeczyścił styki i dzisiaj po przejechaniu 18 km znowu to samo....... ma ktoś jeszcze jakieś koncepcje.... mi się wydaje że ten problem pojawia się podczas dodawania gazu...
Powrót do góry
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 26 Mar 2016, 21:13
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


Nareście autko myślę, że zrobione więc tak do wymiany był jednak sterownik dodatkowo wymienione mam świece i cewkę na razie zrobione mam 170km i autko jeździ normalnie jeszcze trochę pojeżdżę i dam znać za jakieś dwa tygodnie czy dalej jest ok.
Powrót do góry
mamaj

Czytelnik



Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Okolice Rybnik
Posiadane auto: Opel Asrta III
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2016, 22:35
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Check engine


Z moją astrą wszystko w najlepszym porządku tak jak pisałem wymieniony sterownik silnika oraz świece i cewka więc temat uważam za zamknięty

pozdrawiam mamaj (Bartek)


przepraszam, że tak późno piszę ale miałem parę ważnych spraw do załatwienia
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelZafira

46 900

2014r.

130 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

32 900

2009r.

129 017 km

śląskie

OpelAstra

26 900

2011r.

206 591 km

mazowieckie

OpelAstra

13 900

2008r.

173 000 km

małopolskie

OpelMeriva

26 900

2011r.

181 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System