Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Kontrolka trakcji - ESP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gracol94

Czytelnik



Dołączył: 11 Lut 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Opel Corsa D 1.3CDTI 90KM 2007r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Lut 2016, 20:26
Temat postu:

Kontrolka trakcji - ESP


Witam.

Od października ubiegłego roku jest posiadaczem Opla Corsa D (1.3CDTI 90km, rocznik 2007).
Mam następujący problem z układem elektronicznym stabilizującym tor jazdy samochodu, dokładnie z ESP.
Od samego początku na desce rozdzielczej pokazuje mi się żółta kontrolka trakcji.
a) Gdy włączam zapłon na prostych kołach kontrolka się świeci.
b) Gdy włączam zapłon na skręconych kołach w lewo lub w prawo kontrolka gaśnie. Pragnę dodać, że gdy wyprostuje koła kontrolka się nie zapala i jest wszystko ok.

Po podłączeniu samochodu pod komputer pokazuje on awarie czujnika skrętu koła, lecz występuje tutaj kolejna niespodzianka.
Posiadam w samochodzie akumulator 70aH. W stanie spoczynku akumulator ma napięcie 12,2 12.4V. Mechanik stwierdził, że wina nie leży po stronie czujnika skrętu koła, jest on całkowicie sprawny. Gdy akumulator naładuje się podczas jazdy i zgaszę silnik do zera, włączę ponownie zapłon, kontrolka trakcji na PROSTYCH KOŁACH gaśnie. Jednak po odczekaniu 10 minut od momentu zgaszenia silnika i jego ponownego odpalenia kontrolka trakcji znowu się świeci (spadek napięcia na akumulatorze).
Byłem już u wielu mechaników, nawet w serwisie Opla, gdzie po podłączeniu nowego czujnika skrętu nadal pokazywał się błąd trakcji. Oczywiście powiedzieli, że cała kolumna kierownicza jest do wymiany.. bez komentarza.

Po 4 miesiącach walki z nieszczęsną kontrolką moje podejrzenie pada na zbyt duży akumulator w samochodzie (70aH).
Czy spotkał się ktoś z Was kiedykolwiek z taką rzeczą? Co mogę jeszcze sprawdzić?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelVectra

8 990

2004r.

224 549 km

pomorskie

OpelAstra

54 900

2020r.

52 000 km

mazowieckie

OpelVivaro

119 900

2020r.

69 000 km

mazowieckie

OpelAstra

55 900

2020r.

53 000 km

mazowieckie

OpelAstra

35 900

2012r.

134 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System