Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Signum ) P0234 problem z turbodoładowaniem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carlopapa

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Saab, 9-3, 2,2,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Cze 2016, 20:40
Temat postu:

P0234 problem z turbodoładowaniem.


Witam jako nowy użytkownik forum chciałbym się przedstawić. Mam na imię Karol, mam 34 lata i mieszkam obecnie w Anglii a moje autko to Opel Signum 2.2 DTI 125km z 2004 roku. Mianowicie mam problem z turbosprężarką i zaczęło się to wszystko ponad miesiąc temu kiedy pojechaliśmy samochodem do Polski. Przejechałem Francję, Belgię, Holandię, Niemcy i w Polsce w okolicach Poznania zatarł się silnik, a winna była pompa wody. Koszt naprawy nie opłacalny więc kupiłem drugi silnik od vectry C Y22DTR taki sam jaki miałem wcześniej mechanicy przełożyli i wszystko było ok w drodze powrotnej z Polski do momentu wjechania do Niemczech. Pojawiła się kontrolka kluczyka i samochodu na wyświetlaczu pod obrotomierzem i auto straciło moc. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym go włączeniu problem znikał na jakiś czas. Podłączyłem wtedy smartfona z aplikacją Dashcommand przez ELM 323 i pojawił się ten oto błąd "P0234 Turbocharger/Supercharger "A" Overboost Condition" od tego momentu wymieniłem elektrozawór sterujący turbiną, przewody vacum, czyszczony EGR. Samochód połączany pod opcoma i błędów turbiny, EGR, przepływomierza ani innych z turbo związanych nie ma jest tylko błąd związany z jedną świecą żarową. Po wymianie w/w podzespołów problem z turbo nadal nie ustępuje. Proszę o pomoc i porady od ludzi którzy mieli taki problem jak również sugestie mile widziane.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 08 Cze 2016, 23:15
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) P0234 problem z turbodoładowaniem.


Witaj na forum.
Najczęściej przyczyny niedomagania turbiny jest winny pompa vacum, o ile sama turbina jest sprawna.
Jeżeli masz taką możliwość przełożenia z wcześniejszego silnika, to należy przełożyć, a jeśli nie, to niestety należy szukać używane, ale sprawną, choć na dzień dzisiejszych ciężko w dobrym stanie kupić.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Signum »

Opinie o samochodach Opel Signum - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne


OpelAstra

45 990

2016r.

108 208 km

pomorskie

OpelGrandland X

83 900

2020r.

103 000 km

mazowieckie

OpelAstra

15 700

2008r.

213 379 km

śląskie

OpelInsignia

67 000

2018r.

112 000 km

lubelskie

OpelCrossland X

51 900

2018r.

109 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System