Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel ) problem z elektroniką, zegary i deska rozdzielcza gaśnie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Przywitania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maverick72

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sierpc
Posiadane auto: Opel Signum 1,9 cdti 150KM 2005r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 14:13
Temat postu:

problem z elektroniką, zegary i deska rozdzielcza gaśnie


Jestem tu nowy więc witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem właścicielem od pięciu lat Opla Signum 1,9 CDTI 150KM z rocznika październik 2005r. Przez cały okres użytkowania tego samochodu byłem bardzo zadowolony z uwagi na brak awaryjności tego samochodu, dobre osiągi, komfort jazdy porównywalny z markami jak Audi, BMW i Vw., a także małe spalanie w porównaniu z innymi markami jak wcześniej wspomniane, mówiąc ogólnie same plusy. Od jakiegoś czasu mam jednak problem ze swoim autem przejawiający się tym, że podczas jazdy w pewnym momencie /na sekundę/ na desce rozdzielczej robi się choinka, tj. zapalają się wszystkie możliwe kontrolki, po czym wszystko gaśnie, a także wyłączają się wszystkie zegary. /wiem że podobne do mojego tematy były już poruszane na różnych forach, ale jakby u mnie objawy mojego auta są całkiem odmienne, dlatego też pozwoliłem sobie na ten post/ Wracając do tematu, po wyłączeniu się całej deski rozdzielczej, jednak wszystko działa w aucie bez żadnego problemu, poza tym że nic się nie wyświetla. Oczywiście komputer pokładowy działa bez zarzutu, nic się z nim nie dzieje. Na początku kiedy zaczęły się te problemy, po przejechaniu kilku kilometrów lub jak kto woli po kilku minutach samoczynnie wszystko wracało do normy, zapalały się kontrolki informujące np. włączone światła, itd. Po jakimś czasie jednak po zgaśnięciu kontrolek na desce i wyłączeniu zegarów, już samoczynnie nic się włączało, jednak wystarczyło odpiąć pas bezpieczeństwa, lub otworzyć drzwi samochodu, aby wszystko wracało do normy. W chwili obecnej jest już gorzej, deska rozdzielacza i zegary w ogóle nie działają, nie pomaga odpięcie pasów bezp., lub otwarcie drzwi, ale mimo to samochód jest sprawny na zewnątrz: wszystko działa bez zarzutu i nigdy nie było problemu z odpaleniem auta i dalej nie ma, odpalam go bez problemu. Oczywiście z tym problemem byłem u fachowca, który kasował mi błędy na komputerze sugerując awarię modułu CIM, lub samych zegarów, ale sam do końca nie jest przekonany jaka jest prawdziwa usterka, dlatego też do chwili obecnej jeszcze nic nie naprawiałem, z tego co wiem, to naprawa mudułu CIM nie jest tania, a nie mam pewności czy to właśnie moduł CIM jest tą prawdziwą usterką./
Błędy jakie pokazuje komputer to:
B3794 - obwód tempomatu /włącznik tempomatu zawieszony nieciągły/
B3925 - B/O
U2116 - brak komunikacji z konsolą wksaźników IPC /zestaw wskaźników/- nieciągły
B3794 - obwód tempomatu /włącznik tempomatu zawieszony, nieprawidłowe działanie - nieciągły/
U2105 - brak komunikacji ze sterownikiem silnika
U2108 - brak łączności lub nieprawidłowe dane z modułu ABS
U2111 - brak komunikacji ze sterownikiem EPS
U2113 - brak komunikacji z CAN z modułem czujm-diagn. poduszki powietrznej /SDM/
U2139 - brak komunikacji z CAN z modułem sterowania kolumny kierownicy /SCM/ - nieciągły
U2117 - układ sterowania konsolą wskaźników /DIC/ - utrata łączności
U2141 - brak komunikacji z elektryką tylną
U2140 - brak komunikacji ze sterownikiem UEC
U2107 - brak łączności z CAN z modułem sterowania nadwozia /BCM/
10 błędów wskaźników łączności ze wszystkimi sterownikami
Ponadto jeśli to ważne to jest też problem od prawie tego samego czasu ze światłami, a mianowicie na desce rozdzielczej i komputerze pojawiają się komunikaty o spalonych żarówkach /raz jest to przednie lewe światło pozycyjne, a innym razem tylne lewe światło pozycyjne, lub jeszcze inne/ Oczywiście w chwili pojawienia się komunikatu żarówki tych świateł faktycznie nie świecą, ale po jakimś czasie wszystko się naprawia, komunikat na desce rozdzielczej znika i okazuje się że żarówka nie była przepalona i świeci. Jest jeszcze jeden problem, do niedawna wszystkie te komunikaty można było skasować na komputerze, ale od chwili gdy w ogóle już deska nie włącza się, również tych komunikatów nie można skasować na komputerze. Jeśli ktoś z Państwa miałby jakiś pomysł co jest przyczyną awarii mojego autka, to bardzo proszę o pomoc na forum. Sam jestem w tej kwestii laikiem i nie za bardzo rozumiem takich awarii związanych z elektroniką. Za podpowiedzi z góry dziękuję.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pią 08 Lip 2016, 16:07
Temat postu:

Re: ( Opel ) problem z elektroniką, zegary i deska rozdzielcza gaśnie


Witaj
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel ) Przywitania Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel ) Przywitania

10) Witam »
11) Witam! »
19) Witam, »

OpelInsignia

79 900

2021r.

17 644 km

kujawsko-pomorskie

OpelMeriva

34 900

2014r.

163 000 km

mazowieckie

OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie

OpelCrossland X

74 900

2021r.

30 000 km

wielkopolskie

OpelInsignia

61 800

2018r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System