Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Sie 2016, 11:17
Temat postu:

Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam kupiłem Opla signum 2.2DTI i ma problem z odpaleniem po dłuższym postoju, jak już odpali to trochę nierówna praca później ok przy następnym rozruchu (za 15min) rozruch bez problemów. Mam pytanie czy w tym modelu świece grzeją cały czas czy jest to zależne od ttemperatury silnika i temperatury zewnętrznej

Na tą chwilę pompa jest podłaczona bezpośrednio do baku ominęły został filtr paliwa, jest lepiej ale to jeszcze nie to.
Myślę jeszcze żeby podać mu ropę z butelki doprowadzając do niej zasilanie i powrót (oczywiście na bezbarwnych wężykach aby zzweryfikować czy układ się zapowietrza lub czy pompa się rozczelnia i puszcza powietrze na uklad) a następnie uruchomić po dłuższym czasie.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Nie 14 Sie 2016, 16:48
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Moim zdaniem masz typowe objawy uszkodzonej pompy wtryskowej(ewent.sterownik).Swiece są sterowane zależnie od temperatury zewnętrznej,jak i również w trakcie są uruchamiane(cykle) do pewnej temperatury .silnika/paliwa.Jednak możesz w pierwszej kolejności zamontować zawór zwrotny.Świece możesz również podpiąć krótkotrwale podczas rozruchu,zakładając że zostały sprawdzone,jednak przy tych temperaturach(lato)powinnien bez grzania świec odpalić bez problemu.Odnośnie pompy temat był juz tutaj na forum zapewne poruszane,np 2.0 DTI astra/vectra.
Powrót do góry
marcin8910

Dyskutant



Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ryki
Posiadane auto: Volvo S40 2.0 D 2004r.
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 14 Sie 2016, 22:41
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam kolegów.
Ja w swojej byłej vectra c taki sam silnik miałem podobne objawy jak opisujesz.
Tyle że przyczyną był rozrusznik.
Powrót do góry
gadu-gadu
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 15 Sie 2016, 19:45
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam ponownie chyba żaden z kolegów nie trafił bo dziś rano auto zapaliło od ząbka filtr paliwa się niezapowitrza (wstawiony wężyk bezbarwny w celu weryfikacji powietrza)a po chwili został zgaszony i powtórnie odpalony i znowu problem z rozruchem, do tego doszedł mi kolejny obiaw łapie tak zwanego muła i zapala się check po zgaszeniu i odpaleniu check znika i auto jedzie normalnie stawiałbym na czujnik położenia wału i dlatego auto ma problemy z rozruchem po postoju i ostygnięciu. Rozrusznik kręci jak wariat akumulator ok. Po prostu sygnały z położenia wału nie zgadzają z wtryskiem pompy i samochód ma problem z rozruchem.
Powrót do góry
GT77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zachodniopomorskie
Posiadane auto: BMWE39M57
Piwa: 17/3
Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 19:36
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Teraz byłoby wskazane odczytać błędy-przy uszkodzonej pompie/sterownik bedziesz miał również ww objawy,ale,odczytaj błędy,będziesz miał pewność czy to czujnik.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Sie 2016, 19:36
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Sie 2016, 20:10
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Moja pompa to fb16 lub coś innego tak zrozumiałem z rozmowy od Pana który zajmuje się regeneracją z dwoma wtyczkami podobno sterowniki gorsze w naprawie a od mechanika słyszałem że te z dwoma wtyczkami są lepsze i zadziej padają.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Pią 19 Sie 2016, 08:30
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam.
Problemy z odpalaniem silnika nie koniecznie musi być pompa lub sterownik i błędne myślenie.
Najpierw kolego musisz podać dokładnie co to za pompa, bo są różne Vp 30 i Vp 44, co każdy ma w sobie inny zawór zwrotny umieszczony w pompie wtryskowym na zwrotnym przewodzie paliwie. (inaczej, zawór odpowietrzający)
Jeżeli ten zawór będzie uszkodzony bądź zacina się, to objawy identyczne mogą występować, tak jak piszesz. (Dlatego czasami pomaga dostawienie zaworu zwrotnego między zbiornika paliwa, a obudowy filtra paliwa.)
Natomiast, co do świec żarowych, to kolega GT77 słusznie napisał, powinien bez grzania świec odpalić i świece nie mają nic wspólnego z problemem uruchamiania silnika, no, chyba że w minus 20 stopni temperatury otoczenia.

Pozdrawiam.

Ps. Nie należy tutaj długo kręcić, aż akumulator padnie i musi być w pełni naładowany, co należy kręcić nie więcej niż 5 -10 sekund. Na tym forum omawiane nie tylko w astrze vectry, ale i frontera.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 23:15
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Hej

Moja pompa to PSG16 bardziej skomplikowana od poprzedników a ten zaworek zwrotny jest umieszczony w pompie na rurce od powrotu ??
Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Sie 2016, 23:22
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


ta dwu wtykowa
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Czw 25 Sie 2016, 19:35
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Tak, na dwie wtyczki. Natomiast, jaki zawór masz na zwrotnym paliwie w pompie, bo i też są dwa rodzaje.

W tym przypadku należy podłączyć się pod komputer, w celu wykazania błędów, ponieważ, bez tego trudno tutaj zdiagnozować przyczyny.
Jeżeli auto odpaliło i następnie, po zgaszeniu problem z odpaleniem, to przyczyna musi być inna niż zapalająca się check. Ponieważ, zapalająca się kontrolka check, może oznaczać słabe podciśnienie bądź nieszczelny na przewodach.

Cytat:
Po prostu sygnały z położenia wału nie zgadzają z wtryskiem pompy i samochód ma problem z rozruchem.
Jeśli nie zgadzają się sygnały, to przyczyna jest sam czujnik położenia wału bądź brak zasilania do sterownika pompy wtryskowej lub uszkodzony sterownik. A więc, pierwsze podstawowe sprawdzić, bezpiecznik i przekaźnik, a następnie, o ile jest taka możliwość, to podmienić czujnik położenia wału.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 20:14
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam ponownie sytuacja jest następująca błędy po skasowanie i wyczyszczeniu egr nie powracają auto dalej ma problemy z rozruchem przy temperaturach plus 15 stopni. Podałem zasilanie na świece żarowe samochód pali za każdym razem sterownik świec żarowych działa świece sprawne. Rozmawiałem z facetem który specjalizuje się w Oplach i w tych silnikach, podobno w tych modelach było wymieniane oprogramowanie w serwisie trzeba zmienić początkową dawkę rozruchową wtrysku i temperaturę grzania świec żarowych i auto będzie palić na dotyk.

Problem jest w tym że koleś jest od mnie oddalony o 500km w jedną stronę cały dzień jazdy.
Może ktoś zna dobry zakład w okolicach Trójmiasta który naprawił takie rzeczy?.
Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 27 Sie 2016, 20:19
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Chciałem dodać że pompa to VP44 czyli jaki zawór na powrocie powinien być zamontowany może ma ktoś link do takiego zaworu?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 28 Sie 2016, 22:26
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Hmm. pomimo tego, nie podałeś choćby kodów błędów, a to jest naprawdę ważne.
Natomiast, jeśli temperatura silnika jest 15 stopni, to należy zwrócić uwagę na czujnik temperatury silnika, który jest związany z rozruchem, jak i dawką paliwa, co być może w Twoim przypadku czujnik zawyża. Ponieważ, czujnik temperatury jest zawyżony, co tym samym zmniejsza dawki paliwa, gdzie podczas rozruchu powinno być większa dawka paliwa, stąd trudności odpalania silnika.
Cytat:
dodać że pompa to VP44 czyli jaki zawór na powrocie powinien być zamontowany
Na zwrotnym paliwie powinien być widoczny kulka na samej śrubie.

Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
rutekr1

Czytelnik



Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kwidzyn
Posiadane auto: Opel Signum 2.2DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Wrz 2016, 21:59
Temat postu:

Re: ( Opel Signum ) Opel signum 2.2DTI problemy z rozruchem po postoju


Witam w ostatnim czasie odnotowałem następujące problemy:

OPEL SIGNUM 2.2 DTI
Pompa VP44 PSG16

Termostat uszkodzony(temperatura maksymalnie dochodziła do 82 stopni)- wymieniony sprawdzony trzyma temperaturę i otwiera się prawidłowo.

Problem z prawidłowym wskazaniem temperatury na zegarze licznika. Niekiedy pokazuje prawidłowe wskazanie ale, to już jak silnik osiągnie 90 stopni później zostanie wyłączony motor troszkę ostygnie to zegar pokazuje 50 stopni, 30 stopni itd zgodnie z temperaturą komputera mierzoną przez OBD II.
Często jest tak ze po odpaleniu silnik osiąga temperaturę nawet 65 stopni a wskazówka leży martwa (dopiero od 80 stopni się podnosi na 80 stopni na zegarach i od tego momentu działa prawidłowo) sprawdzone przez interfejs diagnostyczny. winą może być sam czujnik ale to trochę dziwne uszkodzenie mierzyłem rezystancję z zamiennikiem w sklepie niby podobna, po włożeniu czujników do lodówki rezystancja ta sama pomiar w temp pokojowej prawidłowy.
Teraz pytanie czy kolor czujników ma znaczenie mam wkręcony czarny a porównywałem z niebieskim, słyszałem ze te silniki mają dwa czujniki temp tylko nie wiem gdzie jest drugi.

Błędy

P0638: Siłownik przepustnicy Sterowanie zakresem / wydajność (Bank 1)
P2304: Cewka zapłonowa B Primary obwodu sterowania Wysoka
P0C03

Kolegę "Transit 2" prosiłbym o sprecyzowanie swojej wypowiedzi i dokładniejszy opis jaki bezpiecznik sprawdzić i przekaźnik (jeśli od świec żarowych to pisałem ze jak odepnę czujnik temp to świece się zapalają i odpala od jednego obrotu). z podmianą czujnika położenia wału będzie problem jedynie to kupić nowy.

Transit 2 napisał:
Jeśli nie zgadzają się sygnały, to przyczyna jest sam czujnik położenia wału bądź brak zasilania do sterownika pompy wtryskowej lub uszkodzony sterownik. A więc, pierwsze podstawowe sprawdzić, bezpiecznik i przekaźnik, a następnie, o ile jest taka możliwość, to podmienić czujnik położenia wału.
Jeśli nie zgadzają się sygnały, to przyczyna jest sam czujnik położenia wału bądź brak zasilania do sterownika pompy wtryskowej lub uszkodzony sterownik. A więc, pierwsze podstawowe sprawdzić, bezpiecznik i przekaźnik, a następnie, o ile jest taka możliwość, to podmienić czujnik położenia wału.


Prosiłbym o pomoc w temacie bo już mam dość tego problemu z rozruchem w akcie desperacji odstawię samochód do naprawy na pompę i stracę 2500zł a może faktycznie coś jest uszkodzone i z waszą pomocą naprawie to w przedziale 500 zł.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Signum »

Opinie o samochodach Opel Signum - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Signum ) Porady, problemy techniczne


OpelAdam

35 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie

OpelAstra

27 990

2015r.

170 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelGrandland X

72 800

2018r.

121 000 km

małopolskie

OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System