Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra g 2000r Z18xe.Nierówna praca i strzały w wydechPOMOCY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dixon15pl

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Astra G 1,8 16v Z18xe 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Gru 2016, 23:51
Temat postu:

Astra g 2000r Z18xe.Nierówna praca i strzały w wydechPOMOCY


Na początku chciał bym z góry podziękować za poświęcony mi czas i pomoc Wink PROSZĘ PRZECZYTAJ DO KOŃCA!
Informuje też że przeczytałem już bardzo dużo podobnych tematów nie tylko na tym forum i nadal szukam pomocy.
Mój samochód to astra g 1,8 16v(Z18xe) z 2000r z LPG. Chodzi o to że w poniedziałek postanowiłem wymienić filtr paliwa, filtr powietrza, świece i przy okazji pospawac wydech końcowy. Po wykonaniu wyżej wymienionych czynności przyszedł czas na odpalenie auta, i tu niespodzianka. Embarassed Astra nie równo pracuje, strzela w wydech, ma problem z w kręceniem się na obroty i utrzymaniem wolnych obrotów, z wydechu kopci na czarno jak nigdy.
Wszystkie wymienione usterki występują za równo na PB oral LPG i ustępują po przekroczeniu 4000 obrotów silnika, aby powrócić na niższej prędkości obrotowej.
Wiem że przy wykonywaniu prac przy samochodzie musiałem coś uszkodzic ale nie wiem co bo wcześniej wszystko było sprawne Filtr paliwa założyłem prawidłowo, świece odpowiednie, spawalem na samochodzie lecz z odlaczonyn akumulatorem a masa była podpięta blisko spawu(używałem dobrej klasy migomatu) .
Do tej pory sprawdziłem bez rezultatu ;
Świece (zakładałem stare)
Cewke zapłonowa (nowa)
Sterownik silnika ( zakładałem poprzedni z innym problemem)
Instalacje LPG (myślałem że pracuje na 2 paliwach)
Wtryski (wykluczam bo to samo dzieje się na LPG)
Wydech (drozny)
Filtr paliwa (założony dobra strona)
Przepływka (nie takie objawy)
Po podpięciu komputera w pamięci nie ma żadnych kodów usterek a wszystkie parametry silnika wyglądają normalnie. Nie świeci też check engine
Już nie wiem co robić i co sprawdzać dla tego błagam was o pomoc. Ten samochód jest moim oczkiem w głowie i bardzo smuci mnie jego stan.
Dziękuję za wszystkie chęci pomocy i przepraszam za ewentualne braki w informacjach, błędy pisowni, itd ( nie mam doświadczenia w korzystaniu z for internetowych)
Powrót do góry
dixon15pl

Czytelnik



Dołączył: 02 Gru 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Astra G 1,8 16v Z18xe 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Gru 2016, 22:42
Temat postu:

Rozwiązanie


Witajcie . Bardzo dziękuję wam wszystkim za tak liczne odpowiedzi . Dziś udało mi się naprawić mój samochód . Sprawdziłem wszystko, a okazało się że pękł jeden z przewodów podciśnienia dochodzący do przepustnicy ( był bardzo twardy, a szparka była prawie niewidoczna) . Owa nieszczelności była grubości 1grosza i to dało takie efekty . Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc .
Proponuję pozostawić temat może przyda się innym bo banalna , , rurka " przyprawia o niezły ból głowy .
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelCorsa

38 900

2018r.

141 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

39 900

2017r.

155 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

59 800

2018r.

144 000 km

małopolskie

OpelAstra

16 700

2008r.

199 000 km

śląskie

OpelInsignia

65 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System