Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Mokka ) Przekladnia kątowa napędu 4x4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Mokka ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zaciekawiony1

Czytelnik



Dołączył: 02 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czeladź
Posiadane auto: Opel Mokka 1.4turbo +lpg
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Cze 2018, 16:51
Temat postu:

Przekladnia kątowa napędu 4x4


Witam od stycznia jestem posiadaczem opla mokka 1.4 t z napędem 4x4 z 2012r z przebiegiem 70000km.Od początku słychać było w aucie delikatny świst przy prędkościach ok 70km/h świst jest niezależny od biegu na jakim jadę czy auto jest na luzie tylko od prędkości.Pierwsze serwis opla w sosnowcu stwierdził skrzynia koniec kropka,pojechałem do niezależnego serwisu opla gdzie poddano auto drobiazgowemu badaniu wymiana oleju w skrzyni i cały dodatkowy serwis i wykluczono skrzynie z listy podejrzanych padło na skrzynkę rozdzielczą napędu 4x4 tylko sami nie wiedzą co z tym zrobić nikt nie chce podjąć się regeneracji.Zakupiłem drugą używaną po zlaniu oleju z mojej starej dużo opiłków metalu,o dziwo drugą słychać tak samo co prawda kiedy jest ciepło niemal jej nie słychać ,kiedy temperatura na zewnątrz spada przekładnia jest bardziej słyszalna.Pojechałem znów do serwisu niezależnego by sprawdzić wszystko,podniesiono auto przy mnie rozpędzono na podnośniku dano stetoskop no skrzynka wyje nic więcej żadna podpora wału czy półosi.Byłem również w serwisie regenerującej skrzynie biegów opla też odgłosy i zachowanie wyklucza skrzynie biegów ale skrzynki rozdzielczej nie podejmą się zregenerować.Nie chcę co chwile wymieniać skrzynek rozdzielczych aż trafię na dobrą,czy macie może namiary na jakąś firmę która dobrze zrobi tą regeneracje ewentualnie może zastosować jakiś ceramizer?by ją wyciszyć.Skrzynka jako taka nie miała żadnych luzów ani nic była w dobrej kondycji ale ją słychać
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Mokka ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Mokka ) Porady, problemy techniczne


OpelCorsa

73 900

2020r.

31 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

38 900

2017r.

68 000 km

wielkopolskie

OpelVectra

24 900

2009r.

219 000 km

śląskie

OpelAstra

31 999

2011r.

268 000 km

pomorskie

OpelMokka

53 800

2018r.

180 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System