Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra F 1,4 B+G nie chce zapalać



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tojo67

Czytelnik



Dołączył: 22 Gru 2017
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gostynin (gm)
Posiadane auto: Opel Astra F 1,4 8V r.98
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Gru 2017, 16:33
Temat postu:

Astra F 1,4 B+G nie chce zapalać


Witam
Mam problem z moją Astrą.
Ale od początku. Kupiłem ją w październiku.
Jest to model z 98 roku, silnik 1,4 8 V, Kopułka rozdzielacza pomarańczowa. Gaz I generacji.
Od początku pierwsze tzw poranne odpalanie odbywało się z trudem - za 10-15 razem.
Wiadomo - wymiana kable, świece, kopułka, sprawdzenie wężyków z podciśnieniami przy mono wtrysku.
Niestety nic nie dało - problemy dalej.
Potem sugerowanie przez mechanika że to czujnik temperatury do ECU - pokazał mi czujnik 1 pinowy.
Wymieniłem - oczywiście bez rezultatu. Poczytałem, że do ECU jest 2 pinowy - wymieniłem na używkę razem z wtyczką, bo u mnie była mocowana na trytytkę. No i oczywiście nic nie dało. Do tej pory jak odpalił rano - czasem sam, a czasem jak ktoś pociągnął, to w ciągu dnia odpalał - póki nie wystygł, a teraz to nawet rozgrzany już kręci, ale nic nie łapie.
W między czasie mechanik poszedł sobie na urlop - więc zostawił mnie na lodzie - oczywiście nic mi nie mówił o nim.
Doładowywałem akumulator, ale to nic nie dało, podgrzewałem też ciepłym powietrzem komorę silnika (nie wiem czy mądrze???), ale też nic nie dało. W czasie jazdy czasem zapala się lampka silnika, nieraz gaśnie, a nieraz nie, tylko się pali aż zgaszę silnik
A teraz najlepsze, ... wystarczy kawałek ją pociągnąć - ok. 3-5 m i odpala od razu.
Obroty ma Ok, ładnie i równo pracuje na benzynie i na gazie, nie przerywa i nie gaśnie.
Ja już naprawdę nie bardzo wiem co mam sprawdzić i jak. Najgorsze jest to, że sam obecnie jestem po wypadku i operacjach i poruszam się o kulach, więc ograniczenie dla mnie straszne.
Poradźcie co może być przyczyną, tego że nie chce odpalać. Może będę mógł podpowiedzieć coś mechanikowi jak znajdę nowego.
Pozdrawiam

Przed Świętami a dokładnie 22 XII - kręciłem, ale astra nie odpaliła. Aku zaczął siadać, ale olałem i niech sobie stoi. Święta w domu, a wczoraj tj. 28 XII wsiadłem do pudła i odpalił za 1 razem - nic z tego nie rozumiem. Nie ładowałem akumulatora, nic nie robiłem, fakt, że było troszkę cieplej niż przez świętami (ok 9 st. C).

Witam ponownie.
Dzisiaj tj. 30 XII temperatura 0 st, C wszystkie szyby pozamarzane, aku nie był doładowywany,
tak na próbę poszedłem, żeby spróbować i ... odpalił za 1 razem. Nic a nic nie rozumiem co go boli.
Może ten wymieniony czujnik (2 pinowy) musiał popracować i sie zasymilować z całością???
Nie wiem. Jeszcze go testuję. Zobaczymy co bedzie w następne dni.
Pozdrawiam i życzę Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

36 666

2019r.

160 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelInsignia

68 900

2019r.

95 000 km

mazowieckie

OpelZafira

36 900

2014r.

223 000 km

wielkopolskie

OpelGrandland X

72 800

2018r.

121 000 km

małopolskie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System