Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toxicjunction

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przygodzice /k. Ostrowa Wielkopolskiego
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX , 1.6 16v LPG, 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 13:41
Temat postu:

Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


Witam wszystkich, jest to moj pierwszy post na forum Vectry. Mam pytanie do posiadaczy tego auta, jaka opinie macie na jego temat? Osobiscie mam Fiata Brave i wstyd mi sie do tego przyznac, chcialbym w jak najkrotszym czasie sprzedac to dziadostwo i kupic Vectre B w dieslu.

Czy ktos moze mi doradzic czy to trafny wybor, czy sa jakies ukryte wady? W koncu to niemieckie auto i chyba solidne. Prosze o wsparcie :) Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
mobil77

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: opel corsa C 17 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Wrz 2008, 17:45
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


moge ci troche opowiedziec o silniku disla mam corse z dizelkiem 17dti super silnik robiony na licenci isuzu nie do zabicia jezeli go ktos szanuje czyli normalnie wymiana oleju i tak dalej sa jego rozne wersje odnosnie koni mechanicznych dobry moment obrotowy i maly apetyt na paliwo coz co do samgo modelu b to samochod jak samochod troche rdzewieje psuje sie jak kazdy ale zazwczaj to jakies duperele
Powrót do góry
lucek71

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 171
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1.8 115 KM 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 09:34
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


Witam! Jeżeli zależy ci na ropniaczku to tylko 2.0 pojemności silnik 1.7 jest bardzo dobry tak jak opisuje mój przedmówca lecz do tej masy pojazdu troszeczkę za słaby. Natomiast do astry czy corsy jest w sam raz. Podzespołowo vectra jest dość dobra a blachy są nie najlepszej jakości jak w każdym opelku. Ogólnie polecam.
Powrót do góry
toxicjunction

Debiutant



Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przygodzice /k. Ostrowa Wielkopolskiego
Posiadane auto: FIAT BRAVA SX , 1.6 16v LPG, 1996
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 10:13
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


Dzieki, musze kupic w miare mlode auto od 2001r. i wlasnie 2.0 DTI bylby odpowiedni i z tego co czytam pali min. 6,2 l/100 wiec spoko.

A jakies typowe usterki? Mitem jest to ze szybko siada elektryka?
Powrót do góry
gadu-gadu
lucek71

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Cze 2008
Posty: 171
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Renault Scenic 1.8 115 KM 2002
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:59
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


Jedna z droższych to awaria kompa od pompy wtryskowej ale nie w każdym autku tak musi być
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 12:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mich@ł

Czytelnik



Dołączył: 01 Sie 2008
Posty: 8


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Wrz 2008, 14:44
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


Przychylam się do opini Lucka jak siądzie komputer to będzie kosztowac a samochód zamieni się w muła,coś o tym wiem bo w mojej vectrze też siadł komputer (tylko ja mam na benz.)
Powrót do góry
FRYZJER

Czytelnik



Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): SZCZECIN
Posiadane auto: OPEL VECTRA B 16OO 1997 HATCHBACK
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2008, 20:12
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


WITAM WSZYSTKICH. MYSLE,ZE KUPNO VECTRY B TO DOBRY WYBOR. JA MIALEM PODOBNY PROBLEM Z DECYZJA,ALE JESTEM ZADOWOLONY I POLECAM.
_________________
FRYZJER
Powrót do góry
gadu-gadu
adam-as
Moderator

Junior admin


Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 951
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolnośląskie :-)
Posiadane auto: OMEGA B Kombi 2.0 16V + LPG STAG300 ___J.ADMINISTRATOR___
Piwa: 6/0
Wysłany: Pon 13 Paź 2008, 23:59
Temat postu:

Re: >> Wasze Opinie Vectry B - Ważne!


toxicjunction napisał:
... mam Fiata Brave i wstyd mi sie do tego przyznac, chcialbym w jak najkrotszym czasie sprzedac to dziadostwo i kupic Vectre B w dieslu. ...

No widzisz, a ja za dziadostwo uważam właśnie Vectrę. Miałem Bravę i w życiu nie zamienił bym tego auta na taki bubel jak Vectra a już tym bardziej w dieslu, nie ujmując nikomu tu na forum. Niestety jednak popełniłem ten błąd (...) Prawda jest taka, że jak masz zadbane auto to będziesz zadowolony, a jak ma się padło to ludzie będą narzekać nawet na Ferrari z 2008r.
Ja właśnie sprzedałem Bravo (jak jesteś ciekaw zerknij sobie na forum fiata) i kupiłem ów Vectrę w dieslu. Po tygodniu padła pompa wtryskowa, co uderzyło mnie niemiłosiernie po kieszeni. Co ciekawe w 3 warsztatach powiedziano mi że to normalna usterka w tych autach. Powiedziano mi że dość często niestety tak się zdarza w Vectrach. No ręce mi opadły i zawiodłem się sam na sobie, że tak dałem d**y. Wyobraź sobie jak płakałem za moją Bravą na której mucha nie siadała i z żalem ją sprzedawałem, a kupiłem sztrucla o niewdzięcznej nazwie "Vectra".
Co ciekawe mam kumpla który handluje częściami do Opli i szczerze odradzał mi to auto, a ja go nie posłuchałem - poleciałem na te fajne lusterka, co kosztowało mnie później ponad 2 tyś zł. (pompa + rob.) i masę nerwów.
Jak to się mówi frycowe trzeba zapłacić, i ja mam już to za sobą, więc ja na pewno nie polecę Ci Vectry i do tego jeszcze w dieslu.

Sprzedałem to coś i powiedziałem sobie że nigdy więcej takich bubli. Żeby tak ważna rzecz była aż tak awaryjna Shocked ?!
Jak widzisz moje zdanie wynika z konkretnego przypadku i Twoje pewnie też, ale nikomu nie będę doradzał tego auta w dieslu. Żaden fachowiec nie powiedział mi że warto wchodzić w Vectrę - chyba że tą nową Wink
Wsiądź sobie chłopie do Omegi C to od razu Ci Vectra przejdzie. Mówię Ci... Jest tylko jedna zasadnicza wada tych aut. Spalanie rzędu 13l/100km to normalne i trzeba się z tym przegryźć, ale komfort masz taki jak w żadnym innym aucie tej klasy..

toxicjunction napisał:
W koncu to niemieckie auto i chyba solidne. Prosze o wsparcie Smile

Bez jaj - zejdź na ziemię, nie wierz w takie teksty i zabobony heh Laughing
Jak kupisz zadbane auto to będziesz miał solidne i niemieckie, a jak kupisz zajechanego sztrucla, to ta niemieckość bokiem Ci wyjdzie.

Kolego życzę Ci udanego zakupu i obyś trafił na dobrą i zadbaną sztukę obojętnie jakiej marki. Trzymam kciuki i mam nadzieję że pochwalisz się co kupiłeś Smile 3maj się...

Pzdr

Dopisano dnia 17.10.2008:
No i proszę! Mam newsa z ostatniej chwili apropos vectry. Byłem dzisiaj w serwisie opla wymienić klocki hamulcowe i tak się trochę pokręciłem między autami. Zauważyłem ładną srebrną Vectrę w dieselku więc podszedłem z ciekawości i zapytałem: "co, pompę wymieniamy?". A mechanik "hahaha...".
Nieźle co? Jestem cholernie dumny ze sprzedaży tego auta, bo chyba tylko z tego można być zadowolonym jeśli mowa o tym modelu...
Ja tylko życzę powodzenia użytkownikom tych aut.
Nie mówię tu o benzyniakach ale tylko o dieslach..
Powrót do góry
gadu-gadu skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Oceń swoje auto


OpelAstra

46 400

2017r.

76 739 km

podkarpackie

OpelCombo Life

51 900

2019r.

156 000 km

mazowieckie

OpelMokka

46 900

2014r.

196 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

76 900

2019r.

113 963 km

śląskie

OpelAstra

24 900

2013r.

221 547 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System