Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) C18NZ bardzo głośne stukanie przy dodawaniu gazu - POMOCY



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka001

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skarżysko-Kamienna
Posiadane auto: Opel Astra F 92r 1.8 Automat
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 05 Sie 2018, 11:57
Temat postu:

C18NZ bardzo głośne stukanie przy dodawaniu gazu - POMOCY


C18NZ bardzo głośne stukanie przy dodawaniu gazu - POMOCY

Edytuj
Zgłoś ten post
Zaakceptuj tę odpowiedź

Post #1 autor: insssane » niecałą minutę temu
Witam Wszystkich.

Szukałem wszędzie i nic podobnego nigdzie nie znalazłem, więc zapytam..
Odpaliłem silnik z lekkim stuknięciem. Pochodził trochę, przełączyłem na gaz, ale coś się lekko mulił, więc dałem mu do 7 tyś (na gazie nie odcina) po czym pojechałem na przegląd.

Po przejechaniu kawałka, ku mojemu zdziwieniu zapalił się jak nigdy Check Engine, ale samochód zachowywał się zupełnie normalnie, nawet przełączyłem na Sport i wszystko było prawidłowo.

Gdy wyjeżdżałem, odpalił z jeszcze głośniejszym jak by stuknięciem i wycofując już z lekkim skrętem usłyszałem bardzo głośny metaliczny dźwięk - dosłownie taki sam jak z rozpadającego się już przegubu, ale żaden z nich nawet lekko nie stukał, więc skąd tak nagle ?
Podejrzenia od razu się rozwiały, bo gdy wyjechałem na prostą przy dodaniu gazu znów usłyszałem ten przeraźliwy metaliczny jakby rwący tryby dźwięk, który powiększał się wraz z dodaniem gazu.
Szybko zauważyłem że przy minimalnym obciążeniu da się normalnie jechać - czyli dotykając gaz, po prostej jechał nawet 60 km/h.
Najgorzej ruszyć z miejsca, a pod górkę to już w ogóle słabo.
Generalnie odpala niby normalnie, nie dymi, nie kopci - olej wymieniony jakieś 100 km temu - idealnie czysty i bez opiłków,
płyn w zbiorniczku jest czysty, wycieki jak to w nierobionym silniku są - pod głowicą spore pocenie.
Rozrząd robiony 2 lata temu (napinacz, pompa, pasek), a przejechane na nim może 2 tysiące km. TAK - ten samochód więcej stoi niż jeździ - generalnie jest to auto żony - w zimę nie jeżdżone..
Stało się to wczoraj i od tej pory non stop grzebiemy w necie i z tego co się zorientowałem to stawiałbym chyba na rozrząd..
Jeszcze jedno, gdy na luzie go przegazuję to za chwilę zwariuje obrotomierz, zapala się check, a powyżej 3 tyś zaczynają się stuki. CE wywala błąd 19 - wskazuje to tylko na przerwany obwód obrotomierza, więc to jest tylko błąd że tak powiem "przy okazji", aha co raczej bardzo ważne - podczas jazdy rwanie i strzelanie występuje od samego dołu - czyli nawet przy 1 tyś i jak doprowadziłbym do tego dłużej niż powiedzmy na 1 sekundę - przytrzymując mocniej gaz - następuje lekkie zduszenie silnika i lekki strzał - jak przy nieprawidłowej instalacji LPG, którą Astra również ma, ale sprawdziłem i identycznie zachowuje się na benzynie.

Mam nadzieje że komuś będzie się chciało przeczytać ten dość długi tekst, ale zamiast pytać - chciałem jak najdokładniej przedstawić objawy tej nieznanej mi usterki z którą nie mogę się pogodzić, bo mam Kadett'a z tym samym silnikiem i przebiegiem ponad 2x większym i katowanym równo gdzie nigdy nic się nie stało, a Astra ma ORYGINALNY przebieg w tej chwili 124 tyś i jest dosłownie "głaskana" przez żonę - ostatnia sprawa, takie przegazowanie do 7 tyś to nie pierwszy raz robiłem - Kadetta wprowadziłem kilkakrotnie po za obrotomierz - spokojnie do 8 tyś i nic się nie stało - wiem że to nie jest mądre, ale musiałem to komuś udowodnić że po prostu "da się" i teraz już tak nie robię.. - to takie moje usprawiedliwienie Smile

POZDRAWIAM WSZYSTKICH i proszę o pomoc Rolling Eyes
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

49 999

2020r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelGrandland X

78 300

2017r.

43 278 km

podkarpackie

OpelMokka

68 900

2018r.

143 684 km

śląskie

OpelZafira

43 500

2015r.

140 000 km

śląskie

OpelMokka

37 900

2013r.

215 217 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System