Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) problem z gazem astra F



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawbar79

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sacz
Posiadane auto: Renault scenic FL 2000r 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Gru 2008, 10:48
Temat postu:

problem z gazem astra F


mam taki problem moja astra f 1.4 8V 1996 dziwnie zachowuje sie przy jezdzie na gazie-otoz czesto przy bardzo wolnej jezdzie np.przy dojezdzaniu w korku dziwnie spada z obro tow i potrafi zgasnac- na benzynie tych objawow nie zauwazylem.co dziwne gdy trzymam ja na obrotach w czasie jazdy nic takiego sie nie dzieje.slyszalem ze to moze byc wina za duzej dawki powietrza w silniku - nie mam kawalka rury od filtra do atrapy.czy to moze byc powod?? jesli ktos moze mi pomoc bede bardzo wdzieczny bo juz mnie to drazni.......pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Gru 2008, 20:47
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Witam. Skorzystaj z opcji "szukaj". temat pojawił sie nie raz.przyczyn może być kilka.pozdro
Powrót do góry
pawbar79

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sacz
Posiadane auto: Renault scenic FL 2000r 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Gru 2008, 13:20
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Bubi dzieki za podpowiedz -))
Powrót do góry
gadu-gadu
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 14:33
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Czesc.U mnie bylo podobnie,na gazie Asterka mi gasla po wrzuceniu na luz... i tez nie mialem lacznika pomiedzy obudowa filtra powietrza a przednia sciana.Problem znikl gdy zrobilem zaslepke tak aby ped powietrza nie wpadal bezposrednio do wlotu.Sprobuj zrobic podobnie.powinno pomoc.
Powrót do góry
pawbar79

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sacz
Posiadane auto: Renault scenic FL 2000r 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 19:21
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


czesc odnosnie tej gasnacej asterki - poczatkowo probowalem z zaginaniem rury do tylu tak jak mi jeden z was poradzil - problem jakby oslabl lecz nie znikl calkowicie chioc juz nie tak czesto.sprobuje wiec posluchac rady kolegi Arka Smile dam znac jaki efekt.pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 19 Gru 2008, 19:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bubi5891

Dyskutant



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 83
Skąd jesteś (miejscowość / region): CSW
Posiadane auto: fiat bravo SX,1.4 12V,96r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 17:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Pomyślcie logicznie. skoro wcześniej nie mieliście tej rury a astra nie gasła to czy na pewno zaślepka jest dobrym rozwiązaniem? ja długo miałem ten sam problem i w końcu sam go rozwiązałem. opisywałem go już gdzieś indziej ale skoro temat nie został zamknięty to napiszę jeszcze raz. trzeba po prostu zregenerować reduktor (parownik od gazu). Na Allegro można kupić zestawy naprawcze praktucznie do każdego typu reduktora. W internecie są również opisy ze zdjęciami jak się to robi. Nie do każdego reduktora oczywiście ale wszyskie są zbudowane w podobny sposób i działają na tej samej zasadzie (chodzi mi oczywiście o instalacje LPG I i II generacji, nie sekwencje bo to już inna bajka). po wszystkim trzeba wyregulować reduktor odpowiednim pokrętłem przy reduktorze. Jak ktoś nie lubi sie w to bawić to można od razu jechać do gazownika ale koszty będą odpowiednio większe Rolling Eyes
Inną przyczyną gaśnięcia i nierównych obrotów zarazem może być niesprawny termostat lub któryś z czujników temperatury. Przy tym silniku co ma pawbar79 żeby wymienić termostat trzeba zdjąć pasek rozrządu( w warsztatach za samo zdjęcie rozrządu chcą od 70 do 100 zł). Czujniki temperatury można sprawdzić samemu ale przed tym trzeba zlać płyn chłodzący.
Są jeszcze inne przyczyny jak np. sonda lambda, silniczek krokowy itp. ale ja napisałem tylko te które znam z doświadczenia. Żeby nie było że nie wiem o czym pisze Razz
Napiszcie jak Wam poszło z tą gasnącą Astrą :)pozdro
Powrót do góry
Arek731

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 237
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zach-pom.
Posiadane auto: VW Passat B5 FL Diesel
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 13:46
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


U mnie bylo wszystko w porzadku gdy auto stalo,w czasie jazdy po przekroczeniu ok 70-80 km\h i wrzuceniu na luz od razu silnik gasl.Problem znikl gdy zastosowalem wczesniej wspomniana zaslepke.
Oczywiscie gasniecie silnika moga powodowac inne usterki,ale mysle mozna zaczac od tej najprostrzej,a zarazem najtanszej rzeczy.
Powrót do góry
lisek82

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-mazur
Posiadane auto: opel astra 1,7 dtl kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 23 Gru 2008, 13:57
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


SZanowni koledzy co prwada to moja astra to disel, ale mam audi na gazie. Ja bym radził odolejić reduktor, bo to jest częsta przyczyna problemów na wolnych obrotach. Jeszcze mozna sprawdzic filterek gazu, bo tam tez sie syf zbiera. A i jeszcze czy nie ciągnie ''lewego'' powietrza gdzies na przewodach.
Powrót do góry
pawbar79

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sacz
Posiadane auto: Renault scenic FL 2000r 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 24 Gru 2008, 15:14
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Witam ponownie-troche zmodyfikowalem wlot powietrza w mojej asterce:-) czyli zaslonilem od srodka atrape a wlot do filtra zostawilem odkryty tak jak byl - bez zaginania rury do tylu- jak narazie widze ze silnik jakos inaczej pracuje i chyba jak narazie nie gasnie - co prawda jeszcze nie mialem okazji sie o tym przekonac w dluzszej jezdzie ale jak dam rade to dam wam znac czy to cos pomoglo -)) narka i Wesolych Swiat
Powrót do góry
gadu-gadu
pawbar79

Debiutant



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 48
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sacz
Posiadane auto: Renault scenic FL 2000r 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 12 Sty 2009, 18:58
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) problem z gazem astra F


Witam ponownie.Asterka naprawiona-zakonczylo sie na wizycie u gazownika - powod bardzo blachy ( za uboga mieszanka ) i to wszystko trwalo okolo 10 minut - cos pokrecil na reduktorze i jest oki - sprawdzil mi wszystkie parametry na kompie i nie wykazalo zadnych bledow.a to wszystko za jedyne 15 zlotych.wiec mysle ze jesli nie mwiadomo za bardzo co jest przyczyna to zamiast szukac i probowac technika probm i bledow mozna poswiecic te grosze i oddac asterke na pare minut fachowcowi.W kazdym razie serdeczne dzieki koledzy za porady - o tyle jestem madrezjszy Smile) pozdro
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelZafira

39 999

2014r.

152 000 km

dolnośląskie

OpelAstra

38 900

2018r.

122 000 km

mazowieckie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie

OpelAstra

25 900

2012r.

238 304 km

mazowieckie

OpelMeriva

14 900

2006r.

92 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System