Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adix

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 DTI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 14 Paź 2008, 14:26
Temat postu:

Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


Na wstępie witam..
Problem mam następujący - na krótszych odległościach i chłodnym silniku wszystko jest ok, ale gdy podczas jazdy na trasie jak silnik się już zagrzeje, podczas przyspieszania od około 1500obr. nagle słychać głośny warkot i brak mocy.. Po zatrzymaniu samochodu i odczekaniu np. 10 min wszystko wraca do normy, do puki znowu się nie zagrzeje.. Dodam że byłem dzisiaj na diagnostyce komputerowej (w serwisie opla, 160zł) i nic nie wykryło.. Sad. Po za tym sprawdzany był przepływomierz, katalizator i intercooler - są sprawne.. nie jest to wina też oleju bo przed wymianą było to samo.. Proszę o pomoc co to może być bo wszyscy mechanicy wymiękają.. Sad Czy to może być coś z turbiną? Z góry dziękuję bo mi nerwy już siadają..
PS. czy to może być od tego że nie chodzi mi wiatrak chłodnicy? zaznaczam jednak że temperatura nie przekracza 90 stopni..

PS. ile może kosztować regeneracja alternatora ponieważ pulsują mi wszystkie światła ..?


Ostatnio zmieniony przez Adix dnia Czw 16 Paź 2008, 18:29, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
gadu-gadu
tomi79

Czytelnik



Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łęki
Posiadane auto: Opel Astra II 1,7 dti 2003r
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Paź 2008, 20:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


witam
niestety ale jeśli chodzi o głośną pracę silnika i spadek mocy to nie pomogę Confused
ale miałem podobny problem z alternatorem( pulsowanie) koszt regeneracji (części + robocizna) 500zł.zaznaczę że alternator jest japoński ( nie Bosch)
pozdr
Powrót do góry
gadu-gadu
wronka

Czytelnik



Dołączył: 24 Wrz 2008
Posty: 6

Posiadane auto: opel astra 2 1,7DTI rok 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 16 Paź 2008, 21:09
Temat postu:

głośny warkot


witam, u mnie w atrze 1.7 dti 200r miałem problem z bardzo głośną pracą silnika. u mnie zapaliła się lampka od smarowania i awaria silnika myślałem że to turbina, lub popychacze mechanicy też nie wiedzieli co może być a okazało się że przyczyną była pompa oleju a dokładnie koło zębate od niej- było lużne. z tego co piszesz byłeś na kompyterze a spróbój odłączyć akumulator na 20 min a później podłącz i odpal go niech chodzi aż załączy się wentylator ale wszystko ma być wyłączone w nim radio,światła,nawiew itp. ma pracować tylko silnik - podobno to pomaga w przypadku przeładowania tyrbiny tak słyszałem
Powrót do góry
gadu-gadu
Adix

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 DTI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Paź 2008, 22:09
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


tomi89 - drogo ta regeneracja alternatora wychodzi..Sad ale też słyszałem że około 500zł musi kosztować, dzięki..

wronka - u mnie pojawia się przy zimnym silniku tylko kontrolka silnika gdy odpalam, natomiast gdy odpalam na ciepłym nie pojawia się.. nikt nie wie o co chodzi.. może to TTTM..
silnik chodzi troszeczkę głośniej niż kiedyś więc warto sprawdzić pompę oleju.. ale to co dzieje się podczas jazdy na trasie jest kilkakrotnie głośniejsze i dziwniejsze.. ehh.. Postaram się sprawdzić ten sposób z odłączeniem akumulatora.. dzięki..
Powrót do góry
gadu-gadu
mobil77

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: opel corsa C 17 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 13:00
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


a czy ktos slyszal o inter kulerze to on jest odpowiedzialny za chlodzenie goracych spalin moze to jest przyczna takich zachowan z drugiej strony co to za serwis ktory niewie co sie dzieje z samochodem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 18 Paź 2008, 13:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adix

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 DTI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 19 Paź 2008, 11:11
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


mobil77 - intercooler był sprawdzany,niby jest z nim wszystko ok.. ale zastanawia mnie że na rurach dochodzących/wychodzących od niego widać że są one wilgotne, chyba olejem..
co do serwisu, wymieniono mi czujnik/przełącznik świateł stopu bo niby coś z nim było nie tak i według nich to było przyczyną moich dolegliwości.. ale okazało się jeszcze dwa dni później że to jednak nie to, chociaż trochę samochód zyskał na mocy.. ale problem główny pozostał nadal.. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Adix

Debiutant



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: Opel Astra II 1.7 DTI 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Gru 2008, 09:52
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


Usterka naprawiona, do wymiany okazał się czujnik położenia wału korbowego..
Powrót do góry
gadu-gadu
altera

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 132

Posiadane auto: Palio 1.2 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 04 Gru 2008, 22:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Głośny warkot przy rozgrzanym silniku (II 1.7 DTI, 160.000)


tomi79 napisał:
witam
niestety ale jeśli chodzi o głośną pracę silnika i spadek mocy to nie pomogę Confused
ale miałem podobny problem z alternatorem( pulsowanie) koszt regeneracji (części + robocizna) 500zł.zaznaczę że alternator jest japoński ( nie Bosch)
pozdr


Faktycznie droga ta regeneracja. Kompletny / z vacu pompą / alternator do astry 1.7 DTi, 1.7 CDTi można kupić w granicach 500,00.
_________________
...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

15 900

2008r.

216 000 km

śląskie

OpelZafira

41 900

2014r.

207 124 km

mazowieckie

OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

62 900

2017r.

181 250 km

śląskie

OpelMeriva

12 990

2008r.

198 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System