Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) VB 2.0 DTi brak mocy/obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vectra DTi

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VB 2.0 DTI 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Maj 2018, 21:18
Temat postu:

VB 2.0 DTi brak mocy/obrotów


Witam.

Mam problem.
Auto VB 2.0DTI 101km 99rok .

Problem jest taki że silnik w tym aucie żyje swoim życiem-jak chce to jest dynamiczy fajnie rusza i jest moc.Natomiast czasem-a ostatnio często coś go nieźle zmuli-nie raz na tyle że np.jest problem z ruszeniem ze świateł-tak jak by nie potrafił się pozbierać.Błędów żadnych nie ma.Jedyne co wyszło to to,że jest coś nie tak z cisnieniem turbo.Jak jest muł to cisnienie doładowania w jeździe nie rosnie a jak jest moc to cisnienie jest chyba 1.4 bar. w jeździe(albo 1.3bar nie pamiętam dokładnie).Turbo ma ledwie wyczuwalny luz-nie puszcza oliwy w dolot.Kol.dolotowy,klapki IC wyczyściłem brak efektu.podmieniałem dla testu Przepływkę i czujnik doładowania-dalej to samo.Pompę wykluczam była na stole(bosch) i ponoć jest ok. .Auto odpala fajnie spalanie na postoju ok0.5-0.6L/h co do jazdy to wychodzi 5.3-6.2(rózne odcinki czasem z przyczepką +bagażnik dachowy itp.)podciśnienie też jest ok--0.95bar mierzone między EZ a gruszką.Kata nie ma.EGR(pneumatyk) sprawny.Pracuję na szrocie więc miałem możliwość zmajstrować sobie kilka EGR'ów dla testu i nic.Liczyłem że ciśnienie ucieka przez dolot to klapki i kopułka z EGR poskładałem na sylikonie.Kompresja była mierzona nie pamiętam ile ale mieściło się w normie.Kata nie ma.Auto dostałem od matki (miała go od nowości) przebieg 412tysi. .

Wiem że to stare auto ale nie stać mnie na nic innego a po za tym,matka nie miała z tym autem problemów jest tylko trochę korozji ale to pikuś.


Ma ktoś jakieś pomysły pomoże ktoś?.


Żeby nie zaśmiecać-w ub.tyg demontowałem silnik z VC 2.2dti na szrocie w tamtym silniku jest grzałka (wkręcona w prawą stronę bloku)defa 230V da się ją wmontować do mojego silnika?.Pod pompką vac. Grzałkę miał bym za free tylko nie wiem czy pasuje i czy warto.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

11 900

2008r.

239 265 km

mazowieckie

OpelCorsa

24 500

2016r.

198 200 km

wielkopolskie

OpelInsignia

61 800

2019r.

170 000 km

małopolskie

OpelCorsa

31 900

2015r.

127 350 km

śląskie

OpelGrandland X

76 800

2021r.

91 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System