Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) VB 2.0 DTi brak mocy/obrotów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vectra DTi

Czytelnik



Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląsk
Posiadane auto: VB 2.0 DTI 99
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 30 Maj 2018, 21:18
Temat postu:

VB 2.0 DTi brak mocy/obrotów


Witam.

Mam problem.
Auto VB 2.0DTI 101km 99rok .

Problem jest taki że silnik w tym aucie żyje swoim życiem-jak chce to jest dynamiczy fajnie rusza i jest moc.Natomiast czasem-a ostatnio często coś go nieźle zmuli-nie raz na tyle że np.jest problem z ruszeniem ze świateł-tak jak by nie potrafił się pozbierać.Błędów żadnych nie ma.Jedyne co wyszło to to,że jest coś nie tak z cisnieniem turbo.Jak jest muł to cisnienie doładowania w jeździe nie rosnie a jak jest moc to cisnienie jest chyba 1.4 bar. w jeździe(albo 1.3bar nie pamiętam dokładnie).Turbo ma ledwie wyczuwalny luz-nie puszcza oliwy w dolot.Kol.dolotowy,klapki IC wyczyściłem brak efektu.podmieniałem dla testu Przepływkę i czujnik doładowania-dalej to samo.Pompę wykluczam była na stole(bosch) i ponoć jest ok. .Auto odpala fajnie spalanie na postoju ok0.5-0.6L/h co do jazdy to wychodzi 5.3-6.2(rózne odcinki czasem z przyczepką +bagażnik dachowy itp.)podciśnienie też jest ok--0.95bar mierzone między EZ a gruszką.Kata nie ma.EGR(pneumatyk) sprawny.Pracuję na szrocie więc miałem możliwość zmajstrować sobie kilka EGR'ów dla testu i nic.Liczyłem że ciśnienie ucieka przez dolot to klapki i kopułka z EGR poskładałem na sylikonie.Kompresja była mierzona nie pamiętam ile ale mieściło się w normie.Kata nie ma.Auto dostałem od matki (miała go od nowości) przebieg 412tysi. .

Wiem że to stare auto ale nie stać mnie na nic innego a po za tym,matka nie miała z tym autem problemów jest tylko trochę korozji ale to pikuś.


Ma ktoś jakieś pomysły pomoże ktoś?.


Żeby nie zaśmiecać-w ub.tyg demontowałem silnik z VC 2.2dti na szrocie w tamtym silniku jest grzałka (wkręcona w prawą stronę bloku)defa 230V da się ją wmontować do mojego silnika?.Pod pompką vac. Grzałkę miał bym za free tylko nie wiem czy pasuje i czy warto.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMokka

42 500

2015r.

213 500 km

wielkopolskie

OpelInsignia

67 900

2018r.

78 000 km

mazowieckie

OpelAstra

35 990

2016r.

194 000 km

wielkopolskie

OpelCrossland X

57 700

2018r.

113 000 km

mazowieckie

OpelMokka

54 900

2016r.

120 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System