Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Rozrusznik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mily9

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 25 Gru 2008, 19:14
Temat postu:

Rozrusznik


No coz,Zafira potrafi zadziwiac!Mnie zadziwila dzis w Boże Narodzenie.Rano silnik odpalil,tak jak zwykle-rozrusznik dzialal,po przejechaniu ok.150 km odstawilem autko na parking.Na kluczyk i co-CISZA.Rozrusznik nie dziala.Sprawdzilem akumulator,klemy co sie dalo,kontrolki nie przygasaja,nie wiem co jest.Chyba pozostaje go wymontowac,ale Ci ktorzy wiedza jak to wyglada to zgodza sie ze nie bedzie to latwe.Moze mi ktos co doradzi?
Powrót do góry
Maciekguziec

Czytelnik



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Opel kadet
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2008, 02:16
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Rozrusznik


Witam ja mam dokładnie to samo w oplu kadecie w sobotę wymieniłem rozrusznik na nowy pojeździłem 3 dni i chciałem odpalić a tu nic przekręcam stacyjkę i robi tylko pyk a diody nie gasną za każdym razem co chcę odpalić tylko pyk co to może być i co trzeba by było wymienić proszę pomóżcie
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2008, 10:44
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Rozrusznik


Można spróbować połączyć jakimś grubszym kablem(tak na "dotyk") styk do którego jest podłączony gruby czerwony(+ z aku) ze stykiem kabla wystającym z obudowy rozrusznika(stojana).
Oba te kable przykręcone są do obudowy elektromagnesu "bendiksa" i wyłącznika uzwojenia stojana(trzeci cienki idzie od stacyjki-uruchamia elektromagnes, który przesuwa bendiks i zamyka-zwiera oba wczesniej opisywane grube styki).
Chodzi mi o sprawdzenie czy sam wirnik rozrusznika zareaguje. Stacyjka ma być wtedy wyłączona, skrzynia na luzie!!!.
Jak "pyka" w rozruszniku to znaczy, że elektromagnes coś próbuje zrobić i albo jest za słaby, za słaby prąd do niego dochodzi, załącza ale słabo mostkuje styk gruby czerwony z aku ze stykiem ze stojana rozrusznika, szcztotki mogły wysiąść, uzwojenie stojana lub wirnika.
Tak teoretyzuję, ponieważ elektrykiem nie jestem.
Jak się zewrze grube styki(8mm śruby,nakrętki na klucz 13) to sam wirnik powinien ruszyć(tylko trzeba pamiętać "luz", bez kluczyka i pewność że bendiks nie jest zazębiony bo wałem silnika zacznie obracać co przy niedogodnym podejściu może narobić krzywdy rękom).
Może ktoś bardziej "elektryczny" się odezwie!!!
Posprawdzajcie-poruszajcie wcześniej bezpiecznikami w skrzynce-może któryś zaśniedział.
Pozdrawiam! i ostrożnie!!!
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
mily9

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 26 Gru 2008, 11:28
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Rozrusznik


No wielkie dzieki,dzis drugi dzien swiat,to nie bede nic sprawdzał,ale jutro od samego rana biore sie za to i co mi wyjdzie to napisze wieczorkiem.Pozdro.
Powrót do góry
mily9

Dyskutant



Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowsze
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 22:18
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Rozrusznik


Witam Wszystkich,jak obiecałem to napisze pare słow o mojej naprawie.Udało mi sie zlokalizowac i usunac ta usterke,ale przyznam,ze trzeba było troszke sie porozkrecac Very Happy Jak sie okazało w moim przypadku gdy juz dostałem sie do rozrusznika urwała sie mosiężna objemka co zacisnieta jest na kablu do automatu rozrusznika.Dostep naprawde jest bardzo ograniczony a,w przypadku tego silnika jaki ja posiadam,wszystko to wina turbosprezarki.Ale dałem rade,i teraz zafirka pali na kazde żądanie.Przy okazji sprawdzilem,jak kolega pisal mi w poscie uruchomic rozrusznik,,na krótko,,.Rozrysznik dziala bez problemow.Tak ze da sie to zrobic swoimi silami,ale radze zaopatrzyc sie w komplet solidnych dobrych kluczy nasadowych.Zrobiłem pare fotek,ale nie wiem jak je wkleic na forum dlatego dam je na serwerek i jak ktos bedzie chcial to sobie obejzy.Pozdrawiam.
http://odsiebie.com/pokaz/1198312---c3fe.html
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 27 Gru 2008, 22:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelMokka

63 300

2018r.

93 134 km

podkarpackie

OpelInsignia

38 900

2014r.

214 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

17 000

2007r.

195 000 km

śląskie

OpelCrossland X

53 900

2017r.

41 341 km

łódzkie

OpelCrossland X

66 900

2021r.

34 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System