Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Demontaż i montaż deski rozdzielczej,wskazówek zegarów.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 20:23
Temat postu:

Demontaż i montaż deski rozdzielczej,wskazówek zegarów.


Witam.Jak zdemontować deskę rozdzielczą i wskazówki zegarów w Vectrze C?Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyjmowaniu wskazówek zegarów?Pozdrawiam.
_________________
xxxxxxxxxxxx=300


Ostatnio zmieniony przez marek_3535 dnia Sob 23 Lis 2019, 19:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
marek_3535
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1041
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dąbrowa Górnicza
Posiadane auto: Ford Fokus 1.6 diesel 2011r MODERATOR
Piwa: 43/16
Wysłany: Sro 20 Lis 2019, 20:41
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Demontaż i montaż deski rozdzielczej,wskazówek zegarów.


Dzisiaj wyjąłem deskę rozdzielczą.Może ten opis komuś się przyda.Listwy ozdobne znajdujące się pod nawiewami,lewa krótka i prawa długa wychodzą bez problemów.Wystarczy delikatnie i ostrożnie ciągnąć do siebie.Można czymś podważyć.Montowane na metalowych zaczepach.Listwa plastikowa która jest zaraz pod zegarami też wychodzi bez problemów.Odciągamy ją do siebie tak aby wyszła z bocznych zaczepów plastikowych i przesuwamy ją delikatnie poniżej zegarów.Nie musiałem rozkręcać górnej osłony przełącznika pod kierownicą.Zobaczymy wtedy dwa wkręty torx T20 .Odkręcamy je odwracamy deskę do góry nogami i odpinamy kostkę zasilającą.Trzeba wcisnąć biały języczek zabezpieczający i przesunąć czarną plastikową dźwignię.Kostka wyjdzie sama.Deska na wierzchu.Dla pewności odłączyłem akumulator.
Jutro napiszę jak poszło mi rozbieranie deski,wyjęcie i montaż wskazówek i lutowanie .Pozdrawiam-Marek.


P.s.Deska rozebrana.Wszystko jest na zaczepach plastikowych więc nie ma problemów z rozłożeniem jej.Wyjątkiem jest tylna osłona którą trzeba odkręcić-około 8 wkrętów torx.Wskazówki dobrze schodzą obracając je w lewo jednocześnie ciągnąc do siebie.Luty pod kostką zasilającą poprawione.Deska z powrotem poskładana.Wskazówki obracane w lewo jednocześnie dociskane wchodzą bez problemu.Ustawione na zero.Przy pracach przy desce trzeba uważać na wyświetlacz który nie jest przymocowany na stałe do deski.Jutro ją wkładam,okaże się czy wszystko jest ok.


P.s Dzisiaj zamontowałem deskę do auta.Okazało się że wskazówki źle ustawione.Musiałem jeszcze raz rozebrać deskę i ustawić wskazówki.Najlepszym wyjściem to podpiąć deskę bez założonych wskazówek,na chwilę włączyć zapłon,wyłączyć zapłon.W tym momencie zegary ustawiają się w prawidłowe położenie.Delikatnie wciskamy wskazówki.Wyjmujemy ją powtórnie i składamy w całość.Wyjęcie deski to czas około 15min.Założenie tyle samo.
_________________
xxxxxxxxxxxx=300
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie

OpelAstra

24 900

2013r.

221 547 km

mazowieckie

OpelCrossland X

53 900

2017r.

41 341 km

łódzkie

OpelZafira

34 900

2012r.

167 958 km

mazowieckie

OpelVivaro

99 000

2018r.

245 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System