Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 18:51
Temat postu:

Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Witam wszystkich na forum.Mam wielki problem z Zafirą odkąd ja kupiłem,czyli rok.Opel Zafira ciężko mi odpala po dłuzszym postoju.Ma zaskoki,że potrafi 2 tygodnie odpalac bez żadnego problemu,a ma zaskoki miesieczne,że nie moge jej odpalić -mianowicie problem polega na tym,że jak próbuje uruchomic silnik,to odpala odrazu,ale tylko na pół sekundy i gaśnie i tak powtarzam kilka razy aż zapali.W tamtym roku w grudniu miałem naprawiane sterowanie w pompie / bo zgasła i wiecej nie zapaliła/.Przed naprawą zgłaszałem ten fakt w autoryzowanym serwisie Diesla Bosch w Pile,ale trzymali mi samochod kilka dni,naprawili oczywiscie sterowanie,ale problem pozostał dalej taki sam,powiedzieli mi,że mam za słabe cisnienie w cylindrach,a to chyba dlatego bo nie mogli znaleźć przyczyny,bo jak sie okazało to cisnienie w cylindrach jest ok 30 atm,mechanicy mówią,że dobre.Do tego wymieniłem juz wszystkie filtry,sprawdziłem świece żarowe,załozyłem zawór zwrotny na zasilaniu tak jak pisali na forum,zmieniłem przepływomierz powietrza,zmieniłem uszczelniacze pod wtryskami i nic nie pomogło.Silnik po uruchomieniu dobrze pracuje,jest dynamiczny,nie kopci i na dodatek duzo nie pali,więc juz nie wiem co mam wymienić aby dobrze silnik sie uruchamiał.Jeszcze jedno dodam-rok temu jak były duże przymrozki,to odpalał dosłownie na jeden obrót silnika-moze ktos mi pomorze,serdecznie dziękuję
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
danielfm

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Astra 1,4
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 11:52
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Wiesz co jak auto ma alarm albo mobilajzer to odłącz na czas testu bo ten problem wygląda mi bardzo na problem z elektroniką związaną z odcięciem zapłonu . ale to tylko moja sugestia
Kiedyś miałem podobny problem w innym aucie i po wielu ciężkich kombinacjach okazało się że była to zwykła pie…..ona stacyjka. Tak że zobacz może pomoże
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 15:44
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


no dzieki za pomoc ale juz to robiłem i co dziwne dzis było -17 stopni zafira odpaliła odrazu za pierwszym raze co jej dolega to niewiem jeszcze sprawdze przewody od przelewu tak wyczytałem na forum
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
smakosz34

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Zafira,2.0DI,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 15:07
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Sprawdz rozrząd . U mnie był podobny problem,jak sie okazało byla przestawona pompa wtryskowa , po ustawieniu wszystkiego od nowa auto pali na dotyk w kazdej sytuacji
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 11:30
Temat postu:

zafira


dzieki za podpowiedz a czy to ustawienie pompy jest skomplikowane jaki czas to zajmuje bo teraz niemoge sobie pozwolic pozostawienie samochodu na warsztacie na dugo a jakie spalania miała zafira czy duzo paliła
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 11:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
smakosz34

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Zafira,2.0DI,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 14:03
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Zajeło to ok jednej godzinki, a spalanie sie zmiejszyło o około 1.5 litra. Niech mechanik sprawdzi jaki jest wykres zapłonu na koputerze bo u mnie przed ustawieniem rozrzadu wykres bardzo skakał a po ustawieniu wszystko wrócilo do normy. Życze powodzenia
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:40
Temat postu:

zafira


Wielkie dzieki za wskazówki i rady-właśnie umówiłem się z fachowcem od ustawiania pomp wtryskowych,za pare dni mam jechać na warsztat.Po ustawieniach napisze czy pomogło.
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 01:11
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Mam prawie identyczne problemy. U mnie dochodzi jeszcze taka sprawa, ze szczegolnie trudno odpalic jezeli zaparkuje auto z gorki (przodem w dol).

Auto rowniez trudno odpalic jezeli zaparkuje na plaskim terenie ale auto postoji dluzej niz 10-12 godzin.

Silnik w takich sytuacjahc zalapuje na chwile (0,5-1s) i gasnie. Potem trzeba go dlugo krecic aby zapalil.

Wydaje mi sie ze to jest zapowietrzenie ukadu paliwowego.

Piszesz ze w zimie odpala na dotyk (u mnie tak samo), pewnie dlatego ze paliwo przy niskich temperaturach jest gestsze i nie splywa tak szybko do baku.

Moim zdaniem chodzi o nieszczelne wstryskiwacze albo przewody paliwowe.

Na razie mam tak techinke, ze nie stawiam auta z gorki i przy odpalaniu przytrzymuje o 0,5 sec dluzej rozrusznik, az uslusze wyrazna silna prace silnika.

Jezeli uda ci sie ustalic o co chodzilo to napisz na forum.

Pozdrawiam
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 12:52
Temat postu:

opel zafira


Witam-dzieki za odpisanie,bo w końcu ktos ma taki sam problem.Ostatnio pare dni temu byłem w warsztacie gdzie naprawiaja pompy,sprawdzili mi zapłon-był dobry,ale w pompie wymienili mi jakis zawór cisnieniowy,to pomogło tyle,że samochod źle odpala dopiero po kilku dniach.Jak stoi dobę i krócej to odpala bez problemu,ale mechanik kazał mi gdyby sie nie poprawiło zrobić powrót z wtryskiwaczy wpiąć się w powrót pompy,a jest powrót podpięty pod zasilanie pompy.Wczoraj to zrobiłem.I jeszcze jedna ważna sprawa-kiedys w internecie przeczytałem,żeby załozyc zawór zwrotny-załozyłem,ale powiedział mi,że jest xle założony bo załozyłem go pomiedzy filtrem paliwa a pompa,a mechanik kazał założyć go przed filtrem i tak wczoraj zrobiłem te 2 rzeczy-jak sie przejechałem to sie okazało,że jak przełączam biegi to samochód normalnie płynie i nie czuc żadnych przejść miedzy biegami-tylko słychać odgłos obrotów silnika,nawet jak prółbowałem szybko puścic sprzęgło i jakby był nawet troche silniejszy.Teraz sprawdzę jak będę jeździł-wczoraj przejechałem tylko 60 km. I jeszcze jedna sprawa-pytałem mechanika czy mozna Zafira jeździć na Bio-paliwie,powiedział,że tak-tylko bio-paliwo jest gęściejsze,tak myslę,że moze to pomóc przy odpalaniu,skoro ropa gęstnieje przy duzych przymrozkach i co dziwnego,po zatankowaniu bio-paliwem nie odczułem jakichkolwiek zmian w czasie jazdy na bio-paliwie,tylko odczuwa to kieszeń,bo jest troche tańsze no i inny jest zapach spalin,jakby frytkami.Teraz pojeżdżę kilka dni i zobaczę ile spali i napiusze o tym na forum.Wyjeżdżając z warsztatu,mechanik od pomp powiedział,że jak zrobie te czynności co mi kazał wcześniej i nie pomoze,to na 100 procent zostaje tylko uszczelnienie pompy,wymioana uszczelek i simeringów
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 21:48
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Witam
Najpierw sprostowanie, u mnie pojawiaja sie problemy z odpaleniem po zaparkowaniu pod gorke (a nie jak napisalem wczesniej z gorki).

Czyli u Ciebie, najwieksza poprawa byla po wymianie zaworku cisnieniowego w pompie wtryskowej?
Powrót do góry
karol 67

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


"problem z rozruchem"

Moja żona jeździ zafirą 2.0 DTH z 2001 r samochód jest odpalany codziennie więc nie było żadnych problemów z rozruchem. Problem pojawił się podczas kilku dniowego pobytu w górach.Samochód stał przez tydzień i udało się go odpalić ostatnim tchnieniem akumulatora.Po powrocie zapomniałem o całym problemie aż do lata kiedy znów sobie postał. Wtedy założyłem filterek i zawór zwrotny przed filtrem paliwa i problem się skończył.Ważny jest filterek ponieważ jakiś poproch potrafi zawiesić zaworek zwrotny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

16 900

2008r.

216 000 km

śląskie

OpelVivaro

99 000

2018r.

245 000 km

małopolskie

OpelAstra

45 990

2016r.

108 208 km

pomorskie

OpelCorsa

26 300

2018r.

220 506 km

podkarpackie

OpelAstra

11 900

2005r.

206 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System