Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Gru 2008, 18:51
Temat postu:

Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Witam wszystkich na forum.Mam wielki problem z Zafirą odkąd ja kupiłem,czyli rok.Opel Zafira ciężko mi odpala po dłuzszym postoju.Ma zaskoki,że potrafi 2 tygodnie odpalac bez żadnego problemu,a ma zaskoki miesieczne,że nie moge jej odpalić -mianowicie problem polega na tym,że jak próbuje uruchomic silnik,to odpala odrazu,ale tylko na pół sekundy i gaśnie i tak powtarzam kilka razy aż zapali.W tamtym roku w grudniu miałem naprawiane sterowanie w pompie / bo zgasła i wiecej nie zapaliła/.Przed naprawą zgłaszałem ten fakt w autoryzowanym serwisie Diesla Bosch w Pile,ale trzymali mi samochod kilka dni,naprawili oczywiscie sterowanie,ale problem pozostał dalej taki sam,powiedzieli mi,że mam za słabe cisnienie w cylindrach,a to chyba dlatego bo nie mogli znaleźć przyczyny,bo jak sie okazało to cisnienie w cylindrach jest ok 30 atm,mechanicy mówią,że dobre.Do tego wymieniłem juz wszystkie filtry,sprawdziłem świece żarowe,załozyłem zawór zwrotny na zasilaniu tak jak pisali na forum,zmieniłem przepływomierz powietrza,zmieniłem uszczelniacze pod wtryskami i nic nie pomogło.Silnik po uruchomieniu dobrze pracuje,jest dynamiczny,nie kopci i na dodatek duzo nie pali,więc juz nie wiem co mam wymienić aby dobrze silnik sie uruchamiał.Jeszcze jedno dodam-rok temu jak były duże przymrozki,to odpalał dosłownie na jeden obrót silnika-moze ktos mi pomorze,serdecznie dziękuję
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
danielfm

Debiutant



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 25
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Astra 1,4
Piwa: 3/0
Wysłany: Nie 04 Sty 2009, 11:52
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Wiesz co jak auto ma alarm albo mobilajzer to odłącz na czas testu bo ten problem wygląda mi bardzo na problem z elektroniką związaną z odcięciem zapłonu . ale to tylko moja sugestia
Kiedyś miałem podobny problem w innym aucie i po wielu ciężkich kombinacjach okazało się że była to zwykła pie…..ona stacyjka. Tak że zobacz może pomoże
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 15:44
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


no dzieki za pomoc ale juz to robiłem i co dziwne dzis było -17 stopni zafira odpaliła odrazu za pierwszym raze co jej dolega to niewiem jeszcze sprawdze przewody od przelewu tak wyczytałem na forum
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
smakosz34

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Zafira,2.0DI,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Sty 2009, 15:07
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Sprawdz rozrząd . U mnie był podobny problem,jak sie okazało byla przestawona pompa wtryskowa , po ustawieniu wszystkiego od nowa auto pali na dotyk w kazdej sytuacji
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 11:30
Temat postu:

zafira


dzieki za podpowiedz a czy to ustawienie pompy jest skomplikowane jaki czas to zajmuje bo teraz niemoge sobie pozwolic pozostawienie samochodu na warsztacie na dugo a jakie spalania miała zafira czy duzo paliła
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 11:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
smakosz34

Czytelnik



Dołączył: 16 Sty 2009
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pomorskie
Posiadane auto: Opel Zafira,2.0DI,2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 17 Sty 2009, 14:03
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Zajeło to ok jednej godzinki, a spalanie sie zmiejszyło o około 1.5 litra. Niech mechanik sprawdzi jaki jest wykres zapłonu na koputerze bo u mnie przed ustawieniem rozrzadu wykres bardzo skakał a po ustawieniu wszystko wrócilo do normy. Życze powodzenia
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Sty 2009, 21:40
Temat postu:

zafira


Wielkie dzieki za wskazówki i rady-właśnie umówiłem się z fachowcem od ustawiania pomp wtryskowych,za pare dni mam jechać na warsztat.Po ustawieniach napisze czy pomogło.
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 01:11
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Mam prawie identyczne problemy. U mnie dochodzi jeszcze taka sprawa, ze szczegolnie trudno odpalic jezeli zaparkuje auto z gorki (przodem w dol).

Auto rowniez trudno odpalic jezeli zaparkuje na plaskim terenie ale auto postoji dluzej niz 10-12 godzin.

Silnik w takich sytuacjahc zalapuje na chwile (0,5-1s) i gasnie. Potem trzeba go dlugo krecic aby zapalil.

Wydaje mi sie ze to jest zapowietrzenie ukadu paliwowego.

Piszesz ze w zimie odpala na dotyk (u mnie tak samo), pewnie dlatego ze paliwo przy niskich temperaturach jest gestsze i nie splywa tak szybko do baku.

Moim zdaniem chodzi o nieszczelne wstryskiwacze albo przewody paliwowe.

Na razie mam tak techinke, ze nie stawiam auta z gorki i przy odpalaniu przytrzymuje o 0,5 sec dluzej rozrusznik, az uslusze wyrazna silna prace silnika.

Jezeli uda ci sie ustalic o co chodzilo to napisz na forum.

Pozdrawiam
Powrót do góry
72karol

Czytelnik



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 5

Posiadane auto: OPEL ZAFIRA
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 12:52
Temat postu:

opel zafira


Witam-dzieki za odpisanie,bo w końcu ktos ma taki sam problem.Ostatnio pare dni temu byłem w warsztacie gdzie naprawiaja pompy,sprawdzili mi zapłon-był dobry,ale w pompie wymienili mi jakis zawór cisnieniowy,to pomogło tyle,że samochod źle odpala dopiero po kilku dniach.Jak stoi dobę i krócej to odpala bez problemu,ale mechanik kazał mi gdyby sie nie poprawiło zrobić powrót z wtryskiwaczy wpiąć się w powrót pompy,a jest powrót podpięty pod zasilanie pompy.Wczoraj to zrobiłem.I jeszcze jedna ważna sprawa-kiedys w internecie przeczytałem,żeby załozyc zawór zwrotny-załozyłem,ale powiedział mi,że jest xle założony bo załozyłem go pomiedzy filtrem paliwa a pompa,a mechanik kazał założyć go przed filtrem i tak wczoraj zrobiłem te 2 rzeczy-jak sie przejechałem to sie okazało,że jak przełączam biegi to samochód normalnie płynie i nie czuc żadnych przejść miedzy biegami-tylko słychać odgłos obrotów silnika,nawet jak prółbowałem szybko puścic sprzęgło i jakby był nawet troche silniejszy.Teraz sprawdzę jak będę jeździł-wczoraj przejechałem tylko 60 km. I jeszcze jedna sprawa-pytałem mechanika czy mozna Zafira jeździć na Bio-paliwie,powiedział,że tak-tylko bio-paliwo jest gęściejsze,tak myslę,że moze to pomóc przy odpalaniu,skoro ropa gęstnieje przy duzych przymrozkach i co dziwnego,po zatankowaniu bio-paliwem nie odczułem jakichkolwiek zmian w czasie jazdy na bio-paliwie,tylko odczuwa to kieszeń,bo jest troche tańsze no i inny jest zapach spalin,jakby frytkami.Teraz pojeżdżę kilka dni i zobaczę ile spali i napiusze o tym na forum.Wyjeżdżając z warsztatu,mechanik od pomp powiedział,że jak zrobie te czynności co mi kazał wcześniej i nie pomoze,to na 100 procent zostaje tylko uszczelnienie pompy,wymioana uszczelek i simeringów
_________________
KAROL
Powrót do góry
gadu-gadu
Bastion

Dyskutant



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 58

Posiadane auto: Opel Zafira Comfort DTI 2.0 2003r
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 11 Lut 2009, 21:48
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


Witam
Najpierw sprostowanie, u mnie pojawiaja sie problemy z odpaleniem po zaparkowaniu pod gorke (a nie jak napisalem wczesniej z gorki).

Czyli u Ciebie, najwieksza poprawa byla po wymianie zaworku cisnieniowego w pompie wtryskowej?
Powrót do góry
karol 67

Czytelnik



Dołączył: 14 Lut 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Lut 2009, 20:57
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Problem z odpalaniem Zafiry 2,0 ja i mechanicy ręce rozkłada


"problem z rozruchem"

Moja żona jeździ zafirą 2.0 DTH z 2001 r samochód jest odpalany codziennie więc nie było żadnych problemów z rozruchem. Problem pojawił się podczas kilku dniowego pobytu w górach.Samochód stał przez tydzień i udało się go odpalić ostatnim tchnieniem akumulatora.Po powrocie zapomniałem o całym problemie aż do lata kiedy znów sobie postał. Wtedy założyłem filterek i zawór zwrotny przed filtrem paliwa i problem się skończył.Ważny jest filterek ponieważ jakiś poproch potrafi zawiesić zaworek zwrotny.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

40 900

2015r.

138 252 km

mazowieckie

OpelVectra

10 900

2005r.

290 000 km

śląskie

OpelVectra

8 990

2004r.

224 549 km

pomorskie

OpelMokka

37 900

2013r.

215 217 km

mazowieckie

OpelZafira

46 900

2014r.

130 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System