Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ramirez44

Czytelnik



Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie/r=m
Posiadane auto: astra g r.1999 1.6 16V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Maj 2014, 21:50
Temat postu:

zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?


Witam forumowiczów,
na wstępie chciałbym wszystkich powitać poniewaz jest to mój pierwszy post na tym forum.
Problem jaki mnie spotkał odnosnie mojej Astry wyglada następująco;
od jakiegos czasu zaobserwowałem falujace obroty podczas postoju auta,ponadto po uruchomieniu silnika zapalała sie kontrolka silnika na kilkanascie sekund a czasami na dłuzej do kilku minut.
Dzisiaj pojawił sie problem z silnikiem tzn. podczas jazdy odczuwałem delikatne podszrpywanie. Pojawił sie problem z uruchomieniem silnika ( rozrusznik kreci ale nie odpala) Kiedy wreszcie z trudem sie udało ,silnik pracował nierówno a z tyłu pojawiła sie chmura jasnego dymu.
CZy maciejakis pomysł co to moze być, bo z tego co zdążyłem poczytać na forum to z powyższych objawów mozna typować zawór EGR(do czyszczenia) ewentualnie czujnik wałka rozrządu lub pompa paliwowa?
Co o tym myslicie?
Kazda rada cenna....
Pozdrawiam
Powrót do góry
maniu1

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 442
Skąd jesteś (miejscowość / region): kiekrz/poznań
Posiadane auto: opel astra h 1,8 elegance 04' z18xe + LPG;ford fusion 1.4 16v '07
Piwa: 27/0
Wysłany: Pią 16 Maj 2014, 16:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?


jak się zapala kontrolka od silnika tzw checkengine to podepnij pod kompa i już będziesz wszystko wiedział.
_________________
rzeczy niemożliwe robię "od ręki", na cuda potrzebuję 7 dni
Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 22:01
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?


witam posiadam opla merivę z silnikiem 1,6 8V z 2003rp
od od jakiś dwóch tygodni pojawiły się podobne objawy tj obroty lekko falują przy przegazowaniu wraca do normy jednak nieraz schodzą poniżej 500 i silnik gaśnie ,nie robi tak za każdym razem ale nieraz jest to denerwujące ,jak silnik zgaśnie to nie ma problemu żeby go odpalić
nieraz zapala sie kontrolka chek ,a nieraz samochód z kluczykiem
błedy na kompie to czujnik obrotu włka rozrządu i 1405 obieg prądowy czujnika recylkulcji spalin za duże napięcie
czujnik został wymieniony na inny i błąd znikł jednak nadal pojawia się błąd 1405 zawór został wymontowany nie był brudny zamontowany z powrotem ,myślę że nie on jest przyczyną tego błędu ,a zlutowane razem kable od sensora czujnika rury ssącej MAP kabel biało czarny z kablem biało czarnym zaworu ERG niewiem dlaczego tak jest zrobione auto kupiłem w pażdzierniku i nie było problemów teraz widzę że tego połączenia nie powinło tam być .
Jak zdejmę wtyczkę z czujnika ciśnienia rury to wyskakuje błąd ze za niskie napięcie tego czujnika
moje pytanie do czujnika ciśnienia dochodzą 3 kable biało czarny ,brązowy ,zielony gdzie ma początek ten biało czarny kabel i jakie tam powinło być napięcie na zgaszonym silniku i pracującym silniku
i tak samo do zaworu erg dochodzi 5 kabli w tym biało czarny zwarty z kablem od czujnika ,gdzie ma początek ten kabel i jakie powinło być napięcie .
podejrzewam że w czasie pracy silnika na czujniku jest inne napięcie niż na erg ale kable są zwarte więdz komputer widzi nieprawidłowe dane
a przyczyna falujących obrotów leży gdzie indziej i jest bardziej mechaniczna niż elektryczna
przepustnicę wyczyściłem ,świece są nowe
auto jest zagazowane jednak na gazie i benzynie zachowyje się tak samo
falują obroty i nieraz zgasnie
czy ktoś wie gdzie i jakie napięcia powinły byc na tych kablach
Powrót do góry
piekny-gienus

Auto Maniak



Dołączył: 30 Paź 2010
Posty: 3336
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: peugeot 607 sedan 2.2 hdi 2004, pass mercedes c klassa, 2003, passat b-6 2006, opel corsa D 2008, peugoeot 407 2007, citroen C-5, laguna, Omega, Megane, honda, Golf, motocykl Honda 500, opel Vektra,
Piwa: 153/18
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 22:08
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?


witam >> a diagnostykę instalacji LPG robiłeś ??
Powrót do góry
IAAN

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 41
Skąd jesteś (miejscowość / region): POZNAŃ
Posiadane auto: master 2,8 dti 2001 rp,grand voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 22:49
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) zawór EGR czy może czujnik wałka rozrz.?


piekny-gienus napisał:
witam >> a diagnostykę instalacji LPG robiłeś ??

nie robiłem
problem występuje również na benzynie
generalnie najpierw chciałbym mieć porządek w kablach a nie zwarte dwa czujniki w jeden obwód
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 21 Maj 2014, 22:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelMeriva

12 990

2008r.

198 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

49 900

2019r.

72 000 km

śląskie

OpelAstra

28 900

2014r.

207 521 km

mazowieckie

OpelInsignia

32 900

2010r.

184 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelAstra

21 990

2014r.

307 479 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System