Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ludwis13

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Opel Vectra C 2.0 DTI 2004'
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 17:04
Temat postu:

Problemy z zawieszeniam


Witam. Posiadam Vectre C 2.0 DTI w sedanie.
Mam 2 pytania i problemy:
1) Gdy przejerzdzam samochodem przez próg zwalniający dwoma kołami prędkością ok.20km to słychać jest dziwny odgłos w przedniego zawieszenia. Tak jakby cos ciężko sie wsywalo i za chwile wysuwało.(może to dziwnie opisałem). Jeden z kolegów powiedział że może to być poduszka pod silnikiem lub wózek. Byłem u mechanika i powiedział że to gumy na drążku stabilizatora się wycierają.Nie w serwisie ponieważ uważam ze Ci w serwisie to tylko dobrze zarabiają i nic wiecej wiec nie korzystam z ich usłóg. Problem ten nie występuje gdy pokonuje taki próg jednym kołem.
2) Podczas przejeżdzania po nierównościach cos stuka w tylnej przawej części samochodu. Na przeglądzie tech powiedzieli ze wszytsko jest ok i mechani równiez powiedział ze on nie widzi żadnego ubytku.

Czy może ktoś z was miał podobny problem i byłby w stanie mi pomoc??
pozdrawiam
Powrót do góry
Michal 78

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-maz
Posiadane auto: opel,vectra,cd,1.8,1997 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 20:27
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


witaj.co do twgo dziwnego dzwieku z przedniego zawieszenia to mialem tak samo i byly to tuleje.one czesto siadaja. co do drugiego problemu to nadal mam te dziwne stuki z tylnego zaw. i juz 3 mech to oglądalo ,kazdy twierdzi ze wszystko jest ok.jak cos znajdziesz w tyle to daj znac.pozdro
_________________
michal
Powrót do góry
komunikator tlen - status
ludwis13

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Opel Vectra C 2.0 DTI 2004'
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 21:15
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


no super. Dzięki za pomoc. Jeśłi coś będę wiedział to napewno dam odpowiedź i postaram się równiez odwdzięczyć. A powiedz jaki jest koszt takich tuleji?? dużo Cie to kosztowało??
Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 21:40
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


Cześć. Nie jest tak że w serwisach tylko zdzierają kase jestem pracownikiem serwisu opla i serwis jest kosztowny ale bierze pełną odpowiedzialność i daje gwarancje za wkonane naprawy a nie odwraca sie jak wiekszość mechaników jak pójdzie cos nie tak. Odnośnie tego trzeszczenia są to napewno gumy stabilizatora objawia sie to takim trzeszczeniem podczas przejeżdzania w szczególności przy niskich temperaturach. Co do stuków z tyłu to nagminny przypadek to luz na tulejach tylnego wahacza. Można to łatwo sprawdzić gdy auto stoi na ziemi włóż ręke miedzy błotnik a koło złap za koło i spróbuj poszarpać. Na podniesionym aucie tego nie wyczujesz.
Powrót do góry
gadu-gadu
ludwis13

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Opel Vectra C 2.0 DTI 2004'
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 12:32
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


Super dzięki za rade.
Powiedz czy jest możliwość wymiany samych tuleji czy cały wachacz trzeba wymieniać??
Odnośnie tego serwisu to może masz racje, tylko trzeba pamiętać że nie wszedzie jest tak samo. Ja natomist jestem z łodzi i naprawiam auto u takiego mechanika co zawsze na papierze napisze mi co jest zrobione, da rachunki, gwarancje i jak coś jest nie tak z tym co zrobił to nie zdarzyło mi się jeszcze żebym dopłacał za poprawe czegoś. Więc jestem z gościa zadowolony.
Dziękuje i pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 12:32
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:38
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


Powiem szczerze że słyszałem kiedyś ze sa zamienne te tuleje w wahaczach tylko ze nie wiem ile one są warte. W vectrach C po liftingu te tuleje zostały zmodyfikowane i raczej juz nie zdażały sie problemy z tymi wahaczami tak samo jak i gumy na stabilizatorze zmienili. W serwisie dostaniesz juz te ulepszone wahacze. Tylko jest problem bo wymieniałem dzisiaj takie 2 wahacze w vectrze i jeden kosztuje 420 zł. A sprawdzałeś czy masz luz na niech??
Powrót do góry
gadu-gadu
ludwis13

Czytelnik



Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Opel Vectra C 2.0 DTI 2004'
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 21:43
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


witam
tak sprawdzałem. szarpałem kołem do siebie i od siebie, jak również na boki. i powiem szczerze że nic nie zauważyłem, ani żadnego stukania, ani żadnego luzu. nie wiem dlaczego, może źle to robiłem.
Powrót do góry
szyna24

Dyskutant



Dołączył: 08 Kwi 2009
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kujawsko - pomorskie
Posiadane auto: Opel Vectra C, 2002 r., 1.8 benzyna + gaz
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 10 Paź 2014, 16:17
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) Problemy z zawieszeniam


Mam identyczny problem u siebie, przy przejeździe przez próg zwalniający słychać dziwne trzeszczenie tak jak by coś się o coś ocierało.. Mnie jeszcze dodatkowo coś pukało, wymieniłem amortyzator stuki ustały, ale trzeszczenie pozostało.. Również z tyłu mam podobny problem, coś sobie popukuje, byłem u znajomego mechanika, który szarpał koła i sprawdzał coś pod obciążeniem i stwierdził, że to chyba łączniki stabilizatora albo gumy tych łączników (nie wiem czy tak to się fachowo nazywa), wymieniłem wczoraj te gumy (tańszy koszt niż same łączniki) niby się troszkę mniejszy stukot ale nie do końca to ustało.. czy jednak te łączniki również są do wymiany czy to coś innego??
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelCorsa

19 900

2013r.

168 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelZafira

54 800

2018r.

164 000 km

małopolskie

OpelZafira

17 900

2008r.

208 127 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System