Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 19:48
Temat postu:

Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Witam!!!
Potrzebuje pomocy i porady. W nowy rok jechałem z warszawy. Zapaliła sie rezerwa w baku wiec zajechałem na BP i wlałem (bo było koło -10) "ULTIMATE ON" (to samo co VERWA na orlenie). Zawsze jeżdziłem na zwykłym ON. Ruszyłem i przejechałem jakies 50 km. Silnik co jakiś czas troche szarpał. Wreszcie zgasła i nie mogłem odpalić. W piatek zaciągnełem Asterke do mechaniora i podpiełem pod kompa. Pokazał kody błędu:
P 0216 - zawór początku wtrysku
P 0251 - regulacja momentu wtrysku (ciśnienie paliwa)
Mechanior nie miał wolnego terminu wiec próbuje sam cos poradzić. Sądziłem ze może coś w przewodzie paliwowym siedzi i nie może zaciągnąc ropy z baku wiec wyczyściłem smok w baku. Wymieniłem filtr paliwa. Przedmuchałem przewody paliwowe ale Silnik nie odpalił.
Moje pytanie jest takie. Czy musze już wymienić pompe wtryskową czy jeszcze moge coś poradzić na mój problem. Prosze o porady.
Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 21:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Cześć. Pracuje w autoryzowanym serwisie opla już pare lat i nie zdażyło sie że siadła pompa. W tych silnikach zdażało sie że padały sterowniki pompy wtryskowej co objawiało sie własnie szarpaniem, brakiem mocy a w rezultaci brakiem możliwości uruchomienia auta
Powrót do góry
gadu-gadu
floryda99

Czytelnik



Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 01:17
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


witam, nie chcialbym nikogo martwić ale być może jest to cos niestety z Pompa wtryskową, gdy samochód nic kompletnie nie chce odpaliić tylko kręci na sucho aż do wyczerpania akumlatora to to prawdopodobe cos z pompa wtryskową, spróbój odpalić samochód na samostarterze wtryskujac go bezposrednio do kolektora, widziałem to u mechaników w OPLU w serwisie w krakowie.
Powrót do góry
gadu-gadu
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 10:28
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Mechanik mówił mi ze odpalił moją asterkę samostartem ale wyskakiwały cały czas te same błędy i po wypaleniu samostartu gasła. Czy możliwa jest wymiania zaworu który mi padł czy problem jest w regulacji pompy i jej elektronice i trzeba wymienic sterownik??
Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:16
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Na 99% jest to sterownik pompy wtryskowej właśnie przy takiej usterce silnik generuje te błędy. W serwisie ten sterownik kosztyje ok 5 tys ale idzie go taniej załatwic np za pół ceny
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 10:38
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Dzieki za pomoc panowie. Kumpel dał mi numer do faceta w warszawie i gość powiedział ze to raczej napewno ten sterownik. Dzis jade do niego i ma mi naprawic go. Twierdzi ze godzinka roboty i go naprawi. Koszt to 500 zł. Jak naprawie to dam znac. Pozdro.
Powrót do góry
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Sty 2009, 14:31
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Witam Panowie! Asterka ożyła. Naprawa sterownika pompy pomogła. Bez najmniejszego problemu odpaliła po pierwszym zakręceniu. Facet który mi robił ten sterownik skasował mnie 400 pln wiec to o wiele taniej niz kupowac w serwisie nowy sterownik za 5000 pln. Problem lezy w sterowniku w ktorym zamontowana jest przetwornica napięciowa ktora steruje zaworami w pompie. Gdy którys z zaworów troche sie przytnie powoduje to przepalenie uzwojenia przetwornicy i zgaśnięcie samochodu.
Jezeli ktoś potrzebuje numer do tego kolesia piszcie. Pozdro i dzieki za pomoc.
Powrót do góry
rmx1987

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 4

Posiadane auto: punto I 1,2i 60KM 1995r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 07 Maj 2009, 20:01
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


witam mam identyczny problem, jesli ktos jeszcze odwiedza to forum - jego autor to prosilbym o kontakt z tym kolesiem z warszawy pozdrawiam moj gg 1967943
Powrót do góry
gadu-gadu
jarekchs

Czytelnik



Dołączył: 16 Wrz 2008
Posty: 3


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 11 Cze 2009, 15:12
Temat postu:

Praestroga


Witam.Miałem ten sam problem,spalił się sterownik zaworu pompy wtryskowej .Oczywiście dałem się namówić na regeneracje sterownika ,i to był błąd bo na tej pompie zrobiłem 50 km i sterownik znowu się spalił. Zapłaciłem 500 zł za naprawę sterownika do tego jeszcze zapłaciłem mechanika a auto jak stało tak stało. Dopiero jak kupiłem pompe po regeneracji w serwisie boscha za 2400zł z gwarancją na 12 miesięcy, auto zaczeło normalnie pracować.Moja refleksja jest taka że nie da się naprawić sterownika bez regeneracji całej pompy bo to tylko strata pieniędzy jak było w moim przypadku.A facet który naprawiał mi sterownik nie oddał mi moich byłych pieniędzy Smile) bo on wszystko zrobił niby dobrze
Powrót do góry
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 14 Cze 2009, 12:30
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


witam
Nie wiem kto ci naprawial ten sterownik ale ja po naprawie zrobilem juz 20 tys km i jakos wszystko wporzadku. Poza tym facet ktory mi naprawial sterownik dał mi na niego rok gwarancji wiec po prostu jarek trafiles na jakiegos naciagacza a nie mechanika. Pozdro.
Powrót do góry
adams4lta

Czytelnik



Dołączył: 15 Kwi 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: ASTRA G 1.7 DTi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 11:23
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Powodzenia

Ostatnio zmieniony przez adams4lta dnia Nie 08 Lis 2015, 12:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
tomek_pszczola

Czytelnik



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7

Posiadane auto: opel astra g 1,7 dti
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Kwi 2011, 15:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Astra G 1,7 DTi zgasła w trasie i nie moge jej odpalić


Witam
Numer do faceta który naprawił mi ten sterownik to
507419859
Zakład ma w Warszawa - Radość
Nie wiem czy jeszcze aktualny ale zadzwoń:
Pozdro
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


OpelAstra

15 900

2008r.

216 000 km

śląskie

OpelZafira

41 900

2014r.

207 124 km

mazowieckie

OpelCombo Life

61 900

2018r.

105 000 km

mazowieckie

OpelMeriva

12 990

2008r.

198 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System