Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Michal 78

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-maz
Posiadane auto: opel,vectra,cd,1.8,1997 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 20:58
Temat postu:

czujnik wału korbowego


witam.jakie sa objawy uszkodzonego czujnika walu korbowego ????
z gory dzieki.
Pozdro
_________________
michal
Powrót do góry
komunikator tlen - status
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 21:26
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


Cześć. Objawy są takie że silnik kręci a nie odpalaPrzeważnie dzieje sie to na ciepłym silniku.
Powrót do góry
gadu-gadu
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


Wczesniej mogą się pojawiać dziwne wskazania obrotomierza(jesli jest) i słabości, "nudności" silnika, coraz gorsza praca, aż końcówka taka jak opisał 11Bartek11.
Zupełny koniec polega na niemożności odpalenia silnika w żadnych warunkach, pomimo że wszystko jest niby OK.
Nie będzie iskry i przekaźnik pompy nie będzie uruchamiany podczas kręcenia rozrusznikiem silnika(to chyba w zalezności od wersji).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Michal 78

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-maz
Posiadane auto: opel,vectra,cd,1.8,1997 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 22:48
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


to chyba wlasnie mi pada bo obroty mi swiruja i czesto mi gasnie jak jest nagrzany,a ponowne uruchomienie zajmuje okolo 1 minuty. przy tym zapala sie check i wskazowka paliwa speda.wiecie moze ile takie cudo kosztuje?.pozdro
_________________
michal
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 23:17
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


Przykładowo:
http://www.opel-shop.pl/index.php?cPath=164_239&osCsid=2be198ede1f3a57b3cdd1f6c0de7a4b6
Tylko jeszcze się upewnij, bo jak to nie to to dopiero nas będziesz pozdrawiał.
Odczytaj czego się Check Engine zapala-później możesz cokolwiek z tego wywnioskować. To, że obroty świrują nie koniecznie oznacza że pada czujnik. Może być równoznacznie silnik krokowy, potencjometr przepustnicy itd.
Ja miałem na myśli niezgodność wskazań obrotomierza z obrotami silnika(obrotomierz wskazuje na podstawie odczytu czujnika obrotów wału).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 23:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Michal 78

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-maz
Posiadane auto: opel,vectra,cd,1.8,1997 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 22:02
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


wlasnie sprawdzalem jak auto chodzi na oryginalnym silniczku krokowym(aso),i zupelnie tak samo jak przedtem.czy od czujnika wychylenia przepustnicy takze moze gasnąc?.pod kompa podlaczalem wczesniej i pokazalo sonde ale wymienialem ja 5 miechow temu.
_________________
michal
Powrót do góry
komunikator tlen - status
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 22:55
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


Czujnik-potencjometr przepustnicy robi różne "numery". Najczęściej się to objawia niespodziewnymi zawieszeniami obrotów silnika na np. 1200-1500-2000 itp. obr. pomimo że pedał jest puszczony-podniesiony.
Ale przy różnych jego podawanych nieprawidłowych wartościach też może przygasać. Później z odpaleniem też mogą być kłopoty bo ECU nie wie jaką prawidłową faktycznie wartość ma przyjąć przy ponownym rozruchu.
Ale to tylko na mój rozumek bo miałem takie przeboje właśnie z czujnikiem przepustnicy, tylko Check się nie zapalał i szukałem o co mu chodzi "gdzie popadnie". Na trop wpadłem gdy na zawieszonych obrotach sciągnąłem wtyczkę z czujnika przepustnicy i po chwili silnik zszedł do prawidłowych obrotów. Gdy założyłem wtyczkę wszystko było ok do następnej "zawiechy".
W takich przypadkach też zdarzało mu się niemrawo odpalać.
Moc na tym nie cierpiała tylko jazda była wpieniająca bo nie wiadomo kiedy się "zawiesi" i będę wyglądał jak nauka jazdy albo przygotowujący się do startu w wyścigach na skrzyżowaniach.
Jedno jest pewne: z uszkodzonym silniczkiem krokowym, czujnikiem przepustnicy, temperatury cieczy, powietrza dojedziesz ale jak siądzie czujnik obrotów to można szukać lawety albo czujnika sprawnego.
Kable zapłonowe i świece były sprawdzane?
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
Michal 78

Dyskutant



Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 67
Skąd jesteś (miejscowość / region): warm-maz
Posiadane auto: opel,vectra,cd,1.8,1997 b+g
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 22:38
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) czujnik wału korbowego


kable sa nowe,swieczki tez ok.postaram sie w najblizszych dniach jechac na kompa i na test czujnikow.mam nadzieje ze cos sie wyjasni.wczesniej oslona na kablu od czujnika walu byla sparciala i przewody zwieraly ze soba.ale niby wszystko jest teraz poizolowane.zobacze co sie okaze po podlaczeniu do kompa i dam znac.
_________________
michal
Powrót do góry
komunikator tlen - status
tornado124.pl

Czytelnik



Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów podkarpackie
Posiadane auto: nissan sentra 1.8 2003
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Sie 2009, 22:42
Temat postu:

problem z odpaleniem auta czy to moze byc czujmik walu korbo


siemanko mam problem z nissanem sentrą 1.8 2003 przede wszystkim problem polega na odpaleniu auta mianowicie ..rano zapala troche silnik poskacze i ureguluje obroty i jest ok gdy sie nagrzeje ciezko go odpalic krece jakies 15 sekund silnik lapie i troche skacze dusi go nagle zapali i obroty dwa razy spadna na okolo 4 tysiace i podniosa sie spowrotem nastepnie zuwazylem ze jest mulasty do pewnych obrotow ok 30 ty/obr /min potem nagle czuc jakby go z recznego spuscil i idzie ....czy to moze byc czujnik polozenia walu korbowego prosze o porade chcialem zaznaczyc ze pompe paliwa wymienilem swiece ,kable z cewkami ,czek engine sie nie swieci i nie zaswieca sie pozdrawiam za porady z gory dziekuje
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


OpelInsignia

64 900

2019r.

124 000 km

mazowieckie

OpelCombo

12 800

2009r.

220 000 km

pomorskie

OpelAstra

31 999

2011r.

268 000 km

pomorskie

OpelAstra

21 990

2011r.

234 000 km

wielkopolskie

OpelCorsa

24 500

2016r.

198 200 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System