Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Naprawa silnika dmuchawy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asterix

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj.śląskie
Posiadane auto: Astra G 1.6 8V 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 18:14
Temat postu:

Naprawa silnika dmuchawy


WITAM!!!!
Problem polega na tym,że z silnika dmuchawy dochodzą odgłosy jakby zacierały się łożyska.Kilka dni temu zdemontowałem dmuchawę,wyczyściłem,wydmuchałem,przesmarowałem WD-40 łożyska (łożyska są kryte to niewiele pomogło),chciałem dostać się do łożysk ale nie byłem pewny czy to się rozbiera i nie chciałem czegoś urwać, żeby nie zostać bez dmuchawy.Mam pytanie,czy da się to rozebrać (żeby czegoś nie urwać) i wymienić łożyska,czy nie ma takiej możliwości.Jest to astra II 1.6 8V-1999.Dziękuję za każdą pomoc-POZDRAWIAM
Powrót do góry
Sztygar

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 07 Mar 2008
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Opel Astra 1.6Si(silnik C16SE) caravan, Vectra B 1.6 16V(X16XEL) caravan, BMW e39 523i(M52TU B25) Touring 1999r.
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 20:40
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Naprawa silnika dmuchawy


Zrobiłeś błąd tego rodzaju, że "przesmarowałeś" WD-40. Środek ten służy do "rozruszania-odczyszczenia" wszelkiego rodzaju mechanizmów, śrubek itp. Ale po rozruszaniu trzeba(szczególnie łożyska-przy dmuchawie są chyba tulejki ale nie chcę wprowadzać w błąd) dać przynajmniej kilka kropel oleju, nawet silnikowego.
Sam WD-40 na długo nie wytrzyma i to na łożyskach. Wyczyści przesmaruje i po pewnym czasie "zniknie"(temp., tarcie).Wyczyszczone łożysko(rozluzowane) dopiero zacznie pokazywać swój stan po takim zabiegu-jeśli nie da mu się jakiegoś smarowidła które wytrzymuje dłużej.
W moim nie huczało i nie jęczało, ale było slychać.
Gdy zaglądałem do filtra przeciwpyłkowego to dalem tak na wszelki wypadek troszkę oleju strzykawką z igłą. Trochę trudno podejść od strony samego wentylatora ale latareczka i między łopatkami można się wślizgnąć do samego "łożyska". Z drugiej strony to już sprawa łatwa( o ile jest tak samo jak w astrze f).
Praca silnika w moim stała się bardziej "dyskretna" Wink
Jeśli są faktycznie łożyska kulkowe to nie zaszkodzi je podejść cierpliwie olejem-coś zawsze załapią(hipol, mobil do skrzyni).
_________________
Do ASO nie chodzę, bo jest mi nie po drodze!
Powrót do góry
asterix

Debiutant



Dołączył: 23 Lis 2008
Posty: 36
Skąd jesteś (miejscowość / region): woj.śląskie
Posiadane auto: Astra G 1.6 8V 1999r.
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 17 Lut 2009, 11:53
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Naprawa silnika dmuchawy


Witam.
Wlaśnie zrobiłem operację mojej dmuchawie,bo nie można już było tego hałasu słuchać.
Kolega Sztygar miał rację, tam są tulejki, zabezpieczone specjalnymi sprężystymi blaszkami, pod które trzeba wcisńąć smaru...Budowa silnika wskazuje na jego nierozbieralność,
ale jeśli ktoś lubi majsterkować to jest to możliwe, tylko jedna rada NIE WYCIĄGAĆ TULEJEK SPOD ZABEZPIECZEŃ bo ciężko je włożyć.
Moja dmuchawa chodzi już dwa tygodnie bez żadnych nieprzyjemnych odgłosów-OPERACJA SIĘ UDAŁA-POZDRAWIAM
Powrót do góry
Henmaz2

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2011
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Vw Touran
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Sty 2011, 19:01
Temat postu:

Dmuchawa


Od niedawna Posiadam Vw Tourana 1.9 tdi .Nie dawno dmuchawa w moim samochodzie przestała Działać.Przez pewien czas stawała się coraz Słabsza.A teraz już nie pracuje.Proszę o instrukcje umiejscowienie dmuchawy i instrukcje demontarzu dmuchawy.
Powrót do góry
silvo44
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 714
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olkusz/Młp
Posiadane auto: OPEL VECTRA C 1.8
Piwa: 56/16
Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 16:59
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Naprawa silnika dmuchawy


Henmaz2 - rzuć okiem na górę ^^^ dział jest OPEL !!! napisz w dziale ,,ludzkich wózków'' ... pozdro ...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 14 Sty 2011, 16:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


OpelCorsa

73 900

2020r.

31 000 km

wielkopolskie

OpelMokka

62 800

2019r.

115 000 km

małopolskie

OpelVivaro

119 900

2020r.

69 000 km

mazowieckie

OpelZafira

34 900

2015r.

175 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

37 999

2016r.

263 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System