Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Problemy w corsie c 2006 1,3cdti ze spalaniem i wtryskiem.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lobo1981

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 2

Posiadane auto: corsa 2006 2,3 cdti
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 01:14
Temat postu:

Problemy w corsie c 2006 1,3cdti ze spalaniem i wtryskiem.


Witam. Mam problem z Corsą 1,3 cdti 61000km. Wychodzi ze pali mi 7,3 litra przy mieszanej jezdzie w zimie. W serwisie powiedzieli mi ze jak komputer byl podlaczony do silnika i odlączyli jeden z wtryskow to komputer nie pokazal zadnej roznicy i chcieli wymieniac wtrsyk na nowy ale nie byli pewni czy to pomoze na 100%. Nie wiem czy to przez to jest tak wysokie spalanie i czy wtrysk wymieniac czy go czyscic czy moze jeszcze cos innego. Jezeli to nie przez wtrysk to czego moze byc to wina. Prosze o pomoc kogos kto sie na tym zna.
Powrót do góry
gadu-gadu
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 21:28
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Problemy w corsie c 2006 1,3cdti ze spalaniem i wtryskiem.


Takie spalanie to w tym silniku normalne. Jest to diesel 16 zaworowy którego trzeba krecić zeby on jechał. Spalanie masz w normie napewno bo to nie jest ten diesel który mało pali. Z małej pojemności wyciągniete jest dużo koni a to niesety ksztem czegos
Powrót do góry
gadu-gadu
lobo1981

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 2

Posiadane auto: corsa 2006 2,3 cdti
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 22:06
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Problemy w corsie c 2006 1,3cdti ze spalaniem i wtryskiem.


czyli co mam zmienic na 1,7 zeby mniej palil czy przejsc na yarisa ?
Powrót do góry
gadu-gadu
mobil77

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd jesteś (miejscowość / region): WARSZAWA
Posiadane auto: opel corsa C 17 tdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 18:34
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Problemy w corsie c 2006 1,3cdti ze spalaniem i wtryskiem.


witam spalanie w zime moze wykraczac poza normy sklada sie na to wiele czynikow np temperatura a wszczegulnosci temperatury ktore nas niedawno nawiedzily-25 stopni pozatym jazda na krotkich odcinkach najwiekszy problem to rozgrzanie sie silnika a wszczegulnosci silnk disla ma okropne zurzycie paliwa do temperatury 0 stopni czyli musi pokonac az 25 stopni czyli jezeli chcesz oszczedzac postaraj sie jakos pomoc swojemu samochodzikowi np wsadz mu kawalek tektury w przednia atrape albo jezeli jest to mozliwe zaslon chlodnice pozatym jezeli jest ci zimno wlaczasz ogrzewnie czyli wcigasz cieplo z komory silnika poczeka j chwile az temperatura wskoczy na minimum pozatym nie czekaj dlugo po odpalniu auta pojaz najszybciej uzyskuje teperature wczasie jazdy pozatym mozesz przeanalizowac swoj styl jazdy postaraj sie nie wyrzucac na luz przed switlami nalucz sie dojezdzac na biegu postaraj sie chamowac biegami tylko nie drastycznie postaraj sie nieruszac gwaltownie szybko zmieniaj biegi z jedynki na dwujke a to czy zmienisz na yaris czy na 1.7 to nic nieda jezilem wszystkimi corsami i 1.3 to bardzo przyjemny silnik i bardzo oszczendny zarazem bardzo zwawy jezeli wkrecic go do 2500 obrotow ale to wplywa na spalnie mam 17tdi i w lato w trasie potrafilem zejsc do 3,7 l na 100km w miescie palil 5 przy wlacznej klimie ale gdy jezdzilem po dziecko do przeczkola 7 km w te mrozy palil jak smok pozatym kiedys miale tico i wpodobnej stuaci palil mi 11 l pojechalem do serwisu bo byl jeszcze na gwaranci i tam powidziano mi ze to normalne a tam byl silniczek 800 cm 3 nie wpadaj wpanike ze cos sie popsulo poczekaj az sie zmienia temperatury i wszystko wroci do normy pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie

OpelCrossland X

59 900

2019r.

43 803 km

mazowieckie

OpelAstra

27 900

2011r.

184 214 km

mazowieckie

OpelGrandland X

97 000

2019r.

140 000 km

śląskie

OpelZafira

46 900

2014r.

130 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System