Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariusz33

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Gru 2008, 17:22
Temat postu:

Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk


Witam wszystkich i prosze o pomoc.Pierwsza sprawa to bezpiecznik nr.38"wyświetlacz kontrolny automatyczna kontrola szybkości"kupiłem zafire 2000r 1.8 cdx właśnie ten bęzpiecznik był spalony wiec chciałem go wymienić,ale gdy to zrobiłem zapaliły sie wszystkie kontrolki tak jak przy załączonym zapłonie i tak zostaje aż niewyjme bezpiecznika.A następny problem to centralny,działa ale nie z pilota.Przeszukałem forum i zrobiłem ,wydaje mi się wszystko co mogłem,czyli wymieniłem baterie,sprawdziłem bezpieczniki i przyciskałem przycisk w kluczyku gdy ten był w stacyjce na pozycj 2 i NICC centralny z pilota martwy.Co moge jeszce zrobić w własnym zakresie?
Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedzi. Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
Akimon

Czytelnik



Dołączył: 07 Gru 2008
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: OPEL Astra II 2.0 DTI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 21:30
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk


Po rozładowaniu pamięci kluczyka (np. w związku z rozładowaną baterią, lub zbyt długim czasem w którym bateria nie była podłączona) pamięć komputera samochodu i kluczyk nie rozpoznają się. Niestety jeżeli nie zadziałało standardowe kodowanie (kluczy w stacyjce itd.) można to zrobić jedynie po podłączeniu komputera do wtyczki diagnostycznej. Kosztuje to od 50 do 120 zł. Co do pierwszej usterki prawdopodobie miał ją też poprzedni właściciel. Jeżeli kontrolki zapalają sie podczas rozruchu samochodu (czyli tak jak to normalnie powinno być) i jednocześnie później po wymianie bezpiecznika to moim zdaniem może być problem z komputerem (czyli niestety diagnostyka elektroniki). Sprawdziłbym czy konsola zegarów jest poprawnie zamontowana na wielozłączu.
Powrót do góry
mariusz33

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 10 Gru 2008, 22:39
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk


Dziekuje za odpowiedz.Co do kluczyków napewno czeka mnie wizyta w serwisie i podłączenia do kompa bo jak napisałeś wszystkie opcje "zestrojenia" zostały wyczerpane.A co do bezpecznika to poprzedni właściciel napewno miał z tym problem ale niestety nic niepowiedział.Zastanawia mnie tylko czemu po założeniu bezpiecznika zapalają sie kątrolki,z drugiej strony jest to miejsce z tego co wyczytałem automatyczna kontrola szybkości"tempomat"a ja niemam tempomatu w aucie.Być może jest jakies zwarcie w instalacj i potrzebne będzie diagnozowanie instalacj Sad
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz33

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 17 Gru 2008, 09:22
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk


Witam ponownie.Sprawdziłem podłączenie zegarów i wszystko wygląda oke.Czyli zostaje tylko podłaczenie do kompa Question
A może jeszcze ktoś miał taką podobną sytułacje z bezspiecznikiem Question
Powrót do góry
gadu-gadu
mariusz33

Dyskutant



Dołączył: 09 Gru 2008
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pińczów
Posiadane auto: opel zafira 1.8 CDX 2000
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 00:35
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Wyświetlacz kontrolny i znowu kluczyk


No i jestem po wizycie w ASO.Komputer niewykazał żadnych błedów z elektryką ale za to synchronizacja kluczyka z alarmem to koszt 150 zł Rolling Eyes ale śmiga.
Już pisałem w jednym z postów,że zastanawiam sie nad kupnem interfeisu z programem to koszt około 220 zł Wink bo inaczej przy następnej wizycie diagnostycznej będę mógł kupić dwa interfeisy Very Happy
Pozdrawiam
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Wto 03 Mar 2009, 00:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


OpelGrandland X

78 300

2017r.

43 278 km

podkarpackie

OpelVectra

11 900

2003r.

258 000 km

wielkopolskie

OpelMeriva

26 900

2011r.

181 000 km

śląskie

OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelAdam

35 900

2017r.

103 125 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System