Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Astra ) Wyciek z układu kierowniczego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tadeo31

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): irlandia
Posiadane auto: VW POLO, poj. 1.0 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2009, 19:50
Temat postu:

Wyciek z układu kierowniczego


Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące układu kierowniczego-Opel Astra 2 2001r 1.4 16V. Jakiś czas temu zauważyłem niewielkie ilości oleju na osłonach gumowych drążka kierowniczego po lewej stronie sam. Nie sądziłem, iz problem pojawi się tak szybko- wczoraj dostrzegłem podczas przestawiania samochodu, że znaczę asfalt olejem jak "ślimak" :o głównie przy skręcaniu (cieknie prawdopodobnie przez gumy, które działają jak harmonijka). Chciałbym więc zapytać czy przyczyną wycieku może być tylko nieszczelna (zużyta) przekładnia kier. czy też wchodzą w grę również przewody ciśnieniowe lub ich łączenia bądź sam zespół elektrohydrauliczny (podejrzewam, że u mnie jest odmiana firmy TRW). Czy pod wspomnianymi wcześniej osłonami gumowymi jest olej czy też dostał się tam tylko w wyniku nieszczelności? Pytam o to dlatego, iż mam okazję nabyć niedrogo używaną przekładnie a nie chciałbym kupić czegoś niepotrzebnie. Z góry dzięki za podpowiedzi, pozdrawiam..
Powrót do góry
11Bartek11

Dyskutant



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 62


Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 00:56
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wyciek z układu kierowniczego


Ta charmonijka jets to mieszek ochronny drążka kierowniczego i w nim nie powinno być oleju. On chroni tylko przed dostaniem sie zanieczyszczeń. jeżeli masz w nich olej to znaczy ze masz nieszczelną przekładnie i musisz ją wymienić bądź oddać do regeneracji
Powrót do góry
gadu-gadu
tadeo31

Debiutant



Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): irlandia
Posiadane auto: VW POLO, poj. 1.0 2000r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2009, 13:02
Temat postu:

Re: ( Opel Astra ) Wyciek z układu kierowniczego


dzięki, tak też myślałem, iż te osłony gumowe pełnią tylko funkcję ochronną a nie miałem okazji wcześniej mieć do czynienia z przekładnią kierowniczą ale chciałem mieć pewność po uzyskaniu podpowiedzi od bardziej doświadczonych osób, pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Astra »

Opinie o samochodach Opel Astra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Astra ) Zawieszenie-układ jezdny-układ kierowniczy-układ hamulcowy


OpelCombo Life

55 900

2019r.

144 000 km

mazowieckie

OpelMokka

65 900

2017r.

113 143 km

śląskie

OpelAstra

47 900

2020r.

96 000 km

mazowieckie

OpelInsignia

64 900

2019r.

115 000 km

mazowieckie

OpelAstra

28 900

2014r.

207 521 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System