Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2015, 14:04
Temat postu:

Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Witam,

Męczę się z tym problemem od 8 miesięcy. Otóż moja zafira 1.9 CDTI (r.2007) ciężko odpala na zimnym silniku. Gdy autko postoi kilka godzin ma problem z pierwszym rozruchem, później jest już ok. Bywa czasem tak, że przez tydzień odpala dobrze, a później zdarzają się sytuacje, że ciężko ją odpalić bo kręci.

Zafira była już kilka razy u mechaników i zostały wykonane następujące naprawy i testy:

Wymiana obudowy filtra paliwa
Wymiana pompy wtryskowej
Wymiana uszczelniaczy pod wtryskami
Wymiana modułu podgrzewania świec
Założony zawór zwrotny



Problem nie został rozwiązany. Mechanicy rozkładają ręce - nikt nie wie co może być problemem.
Z początku myślałem, że czym zimniej tym gorzej ( w zimie codziennie problem z odpalaniem) jednak chyba nie ma to nic wspólnego. Teraz przez 2 miesiące odpalał w miarę dobrze - dzisiaj 26 stopni i znów duży problem - za trzecim razem.

Kręci w miarę mocno tylko nie może odpalić Sad
Dodam, że po odpaleniu bo kilku kręceniach z rury wydechowej pojawia się kłąb niebieskiego dymu. BRAK BŁEDÓW !

Turbina również została wymieniona ponieważ przepuszczała sporo oleju 1l/1000 teraz to zużycie na trasie spadło do 200ml/1000km, a w mieście do 200ml na 5000-7000km.

Proszę o porady co to może być, z tego co widzę w internecie jest kilka podobnych przypadków i żaden nie rozwiązany. Czyżby żaden mechanik nie odkrył tej tajemniczej bolączki Zafirek 1.9 CDTI?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sob 15 Sie 2015, 16:05
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Witaj na forum.
Z Twojego opisu, to wtryskiwacze do regeneracji i w tym modelu już nie ma pompy wtryskowej( pompa wysokiego ciśnienia)
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 15 Sie 2015, 19:26
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Czy to, aż tak poważny problem? Niby mechanicy sprawdzali mi wtryski i podobno wtryski dają równą i nie ma zbytnich problemów. Mechanicy w Niemczech i Polsce rozkładają ręce, gdyż nie ma błędów komputerowych.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Nie 16 Sie 2015, 11:01
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Cytat:
Niby mechanicy sprawdzali mi wtryski i podobno wtryski dają równą
No właśnie, "niby" sprawdzali( metoda prób przelewowy nie zawsze się sprawdza, ale skoro było wyjęte wtryskiwacze to dlaczego nie oddano na dokładniejsze sprawdzenie?. Również nie wiadomo ja zostało wyjęte wtryskiwacze przez mechaników oraz odpowietrzenie układu paliwa. Te słowa"niby" oznacza że mechanicy tak naprawdę nic nie zrobili a być może nawet uszkodzili, na którym teraz nie chcą się przyznać.
Jeśli rzeczywiście błędów nie ma komputerowy oraz paramenty silnika w normie, to być może końcówki wtryskiwaczy zawiesiły się bądź wyrobione, lecz to wszystko do sprawdzenia na stole Boscha.
Cytat:
Wymiana pompy wtryskowej
Wymiana uszczelniaczy pod wtryskami
Czy te wspomniane wymiany były właśnie problemy z odpaleniem silnika.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 19:05
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Tak te wszystkie wymiany prócz wymiany turbiny były robione pod kątem złego odpalania. Teraz miałem 2 miesiące w miarę dobrego odpalania, aż do czasu wymiany filtrów i olejów (w tym filtr paliwa). Teraz jest 26 stopni i auto odpala za 3 podejściem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 19:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Sie 2015, 20:40
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Właśnie dzwonił do mnie mechanik, że moja zafirka pokazała błąd od świec żarowych - wcześniej tego błedu nie było.
Czy to możliwe, że świece żarowe odgrywają, aż tak ważną rolę przy temperaturze 26 stopni?
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 10:35
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Cytat:
Tak te wszystkie wymiany prócz wymiany turbiny były robione pod kątem złego odpalania
Jak sam zauważyłeś że nawet wymiana nie pomogła, ponieważ przyczyna leży gdzie indziej.( nie chce mi się wierzyć że mechanicy nie dają rady).

Cytat:
Czy to możliwe, że świece żarowe odgrywają, aż tak ważną rolę przy temperaturze 26 stopni?
Nie, świece żarowe nie mając nic wspólnego przy uruchamianiu, a tym bardziej przy 26 stopni.
Z Twojego opisu wygląda mi na zawieszone wtryskiwacze( prawdopodobnie wymiana końcówek).
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 13:19
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Auto w środę będzie robione u mechanika - innego niż dotychczas.

Mechanik pracujący w OPLU. Sprawdzali ponownie błędy komputera i ponownie wywala błąd świec. Na dodatek sprawdzali napięcie, które w momencie przekręcania zapłony jak i wywołania kontrolek nie spada ani 0.1 V a spiralka od świec się zaświeca. Według mechanika spadek powinien być chwilowy tak samo jak przygasanie na chwilkę lampy wewnątrz samochodu w momencie zagrzewania świec - robi na codzień z oplami i twierdzi, że tylko w moim tak się nie dzieje.

Ten mechanik usilnie trzyma się świec, że albo są uszkodzone, albo sterownik przy silniku ich nie załącza. Według tego mechanika świece żarowe grzeją nawet przy takich temperaturach jak teraz mamy i to znacząco grzeją.

Najgorsze jest to, że za kilka dni wyjeżdżam do Niemiec na 3-4 miesiące i powrót dopiero w grudniu. Jak teraz z tym nie zrobię będę musiał się męczyć do grudnia w Niemczech, a czasu nie mam już dużo.

W środę mechanik bierze moje auto na test napięcia na świecach i jeśli okaże się, że są dobre chce dociec dlaczego się nie załączają.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Wto 18 Sie 2015, 21:55
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Kolego lukas2921, skoro błędy wywala od świec to prawdopodobnie uszkodzona któraś jedna lub dwie świec i powtarzam, nie ma nic wspólnego z ciężkim uruchomieniem silnika przy 26 stopni. Ja w swoim oplu mam całkowicie odłączone świece żarowego i silnik odpala na dotyk, dopiero przy niski temperatura jest odczuwalna lecz bardzo mała różnica.
Jeśli chodzi o trudności odpalanie silnika w Twoim przypadku, to mam zastrzeżenia co do wtryskiwaczy, ponieważ jej wyjęcie może spowodować nieodwracalną uszkodzenie.(a więc skoro zostało wyjęte to dlaczego nie oddano na sprawdzenie?). Powinieneś poczytać trochę na temat wyjęcia wtryskiwaczy szczególnie common rail, na którym należy zachować szczególną ostrożność przy wyjęciu wtryskiwaczy z głowicy.
Również trudności może spowodować cofające paliwo lecz to już omijam, ponieważ wstawiono zawór zwrotnych.
Trzeba pamiętać że uszkodzenia mechanicznie wtryskiwaczy komputer nie pokaże żadnych błędów silnika, z kolei elektronicznie uszkodzenie komputer pokaże błąd.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 13:27
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Rozumiem, dziękuje za rzetelne przedstawienie sprawy.

Rozumiem, że zapowietrzenie układu również nie wchodzi w grę ( jakieś nieszczelności na przewodach itp?).
Chcę dojść do tego co to może być bo tak jak wspomniałem ostatnio miałem 3 miesiące spokoju z odpalaniem - palił ładnie. Od 4-5 dni jest tragedia i to wszystko stało się po wymianie olejów i filtrów (w tym paliwowy) - może to tylko dziwny zbieg okoliczności.

Jak mechanicy nie rozgryzą tego tematu trzeba będzie sprzedać moją Zafirke, ale przed sprzedażą czeka mnie jeszcze 4 miesięczny wyjazd i chodzi o to, abym te 4 miesiące jeszcze jakoś przetrwał.

Zośka chodzi wspaniale, żadnych zrywów, przerywania NIC - ideał. Tylko pierwsze odpalenie z rana.

Kolego Transit 2, a czy rozrusznik też może być powodem takich zawirowań tylko na zimnym silniku ?
Niby mechanicy podmieniali rozrusznik, ale ja tego nie widziałem i na ile to jest wiarygodna informacja to nie wiadomo.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 15:01
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


hmm, nie rozumiem takiej podstawy że jak zaczyna coś się psuć to od razu sprzedać, a czy myślisz że inne auta są lepsze i się nie psują?.
Cytat:
a czy rozrusznik też może być powodem takich zawirowań tylko na zimnym silniku ?
To już patrzę że wszystko zaczęli wykręcać i wymieniać Shocked(to co to za mechanicy?).
Rozrusznik może powodować trudności odpalania silnika jak i sam akumulator, o ile można stwierdzić że rozrusznik powoduje trudności odpalania silnika, to powinno się zauważyć przy próbie odpalania silnika i jeśli na zimnym silniku wolno kręci rozrusznik niż powinien, to można stwierdzić uszkodzenia tulei w rozruszniku, ale i również może zależeć od stanu akumulatora, lecz to wszystko mechanik powinien na miejscu zweryfikować.
Również konieczne podłączenie się pod komputer w celu obejrzenia paramenty pracy silnika na ciepłym jak i zimnym silniku. To pozwoli odczyt czujników takie jak czujnik temp., czujnik położenia wału itd. i tylko na tej podstawie można stwierdzić co jest nie tak w aucie, aniżeli wykręcać po kolei nie mający nic wspólnego z usterką.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 19:17
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Wiesz to nie jest kwestia tego, że się psuje i chcę sprzedać. Tylko chodzi o to, że się psuje i nikt nie umie mu pomóc a to jest denerwujące jak codziennie auto nie chce odpalać. Moja sytuacja wygląda tak, że w PL jestem na urlop i zjeżdżam i za każdym razem jak zjeżdżam na urlop do PL auto stoi u mechanika bez jakichkolwiek efektów.

W Niemczech nie chcę tego robić - sam wiesz dlaczego ... ceny. Raz podejmowałem próbę naprawy w Niemczech (pierwsza naprawa) i niemiecki mechanik stwierdził, że to obudowa filtru paliwa. Koszt wymiany obudowy oryginalnej oplowskiej z filtrem + robota = 200 EURO!

Zapłaciłem 800 PLN za wymianę obudowy z filtrem. Efekt naprawy oczywiście znany znowu to samo.
Powrót do góry
Transit 2

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sty 2015
Posty: 2118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podlaskie
Posiadane auto: Peugeot 106, Ford mondeo, Transit, Mercedes sprinter, Opel Vectra 2.0 tdi. Obecnie posiadam Forda Transit 2.0 tdi 300 rok 2003., Peugeot 206 1.1 2002 rok, Citroen c5 2.0 hdi 2002 rok.
Piwa: 102/6
Wysłany: Sro 19 Sie 2015, 22:05
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Cytat:
Auto w środę będzie robione u mechanika - innego niż dotychczas.
Jak będziesz u mechanika, to umów się że jak nie naprawi auto, to nie zapłacisz ani grosza. A jeśli mechanik podejmie się już wymiany części to również poinformuj że w razie dalszych tej samej usterki nie ponosisz koszty. To powinno dać mechanikowi do myślenia i rzetelnej naprawy auta, a nie takiego typu: a może to a może tamto wymienić. A więc, jeśli mechanik nie ma pewności że akurat ta część będzie, to lepiej niech nie wymienia( chyba że na swój koszt, czyli mechanika).
Dobry mechanik podejmujący się robotą powinien bardzo szybko zdiagnozować przyczyny i poinformować klienta o uszkodzenia części oraz ile będzie to kosztowało.
Myślę że ten temat będzie pomocny przy podejmowaniu decyzji i podejście do mechanika.
Pozdrawiam.
_________________
Każda rada jest dobra, ale odpisanie jak zostało naprawione to też dobra rada.
Szczęśliwego Nowego Jorku.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Sie 2015, 13:18
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Wczoraj byłem z autem u nowego mechanika. Okazało się, że błąd od świec był wynikiem nie podłączonego jednego przewodu do świecy - jak to się stało, że przewód był odłączony nie wiadomo.

Mechanik założył przewód i oddał mi samochód do sprawdzenia.
Jak wspominałem auto od 4 dni paliło katastrofalnie. Dzisiaj pierwsza noc z założonym przewodem do tej czwartej świecy i jak na razie przełom ! Auto dzisiaj odpaliło bardzo dobrze z rana (tem. na zewnątrz 13 stopni)

Nie wiem czy to zwykły zbieg okoliczności, ale po dzisiejszym odpalaniu mogę stwierdzić, że tak Opel powinien odpalać.

Teraz przez najbliższe dni będę testował i to obserwował czy to tylko przypadek czy faktycznie winny był odłączony przewód.

Opisze to oczywiście tutaj za 2-3 dni.
Powrót do góry
lukas2921

Czytelnik



Dołączył: 15 Sie 2015
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Zafira
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 25 Sie 2015, 00:43
Temat postu:

Re: ( Opel Zafira ) Zafira 1.9 CDT kręci przy odpalaniu - przy dłuższym postoju


Jak narazie auto pali od strzała - czyli okazuje się że całemu zajściu był jeden przewód nie podłączony do świecy Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Zafira »

Opinie o samochodach Opel Zafira - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Zafira ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


OpelInsignia

65 900

2019r.

110 000 km

mazowieckie

OpelAstra

47 900

2020r.

116 000 km

mazowieckie

OpelGrandland X

72 800

2018r.

121 000 km

małopolskie

OpelAstra

14 900

2010r.

201 217 km

mazowieckie

OpelMeriva

20 800

2012r.

180 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System