Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Corsa ) Opel szarpanie silnika...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
longjohn

Czytelnik



Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 01 Maj 2007, 13:24
Temat postu:

Opel szarpanie silnika...


Witam wszystkich! Mam problem z moim opelkiem (Corsa 1,4 93'). Od kilku dobrych miesięcy odczuwałem lekkie szarpanie przy dodawaniu gazu i przy puszczaniu z pedału gazu też zrywało. pojechałem do elektronika i po podłączeniu do kompa powiedział że z kompem wszystko ok a jego zdaniem mam do wymiany mechanizm różnicowy w skrzyni. Nie za bardzo chciało mi się w to wierzyć i pojechałem do innego speca. On stwierdził że mam jakieś problemy z napięciem i wymieniłem kabelki, świece i kopułkę. Po tej wymianie przez pare dni autko chodziło cudownie i silniczek też cicho pracował. ale to trwało tylko kilka dni. Teraz dalej autko zrywa, szarpie i silnik pracuje bardzo nierówno na luzie- zmniejszja mu sie obroty i znowu zwiększają. Wymieniłem też silniczek krokowy i nic!! Dodam że autko ma też gaz zamontowany już 2,5 roku. Pare dni temu byłem w serwisie opla i oni stwierdzili że dlatego że auto ma gaz nie są w stanie powiedzieć co tak naprawde mu dolega bo po podłącze\niu do kompa okazało się że nie ma żadnego błędu - ALE SPECE NIE, potrafią doradzić???? W oplu jedynie mechanik doradził mi wymienić potencjometr przepustnicy bo na kompie wskazywało mu 1% a ma być rzekomo 0%. I to może być przyczyną bo ponoć w oplach to częsta awaria i takie są tego objawy. Tak czy inaczej nie zagwarantował mi że to będzie ta część nawalała bo jak stwierdził przez gaz komputer mógł po prostu oszaleć i tak już będzie. A poza tym samochód jest dużo słabszy. Jak ktoś miał podobny problem PROSZE DORADŹCIE COŚ bo już sam nie wiem czy wymieniać wszystko po kolei czy po prostu żle mi doradzają mechanicy. No i czy wogóle wymieniać ten potencjometr przepustnicy, czy jest sens?? Jak możecie to piszcie na gg 4364274 albo maila longj@poczta.onet.pl no albo na forum.

Dzięki z góry za wszystkie rady, pozdrówka, longjohn
Powrót do góry
gadu-gadu
Alexandra

Czytelnik



Dołączył: 03 Maj 2007
Posty: 2


Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 03 Maj 2007, 21:44
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Opel szarpanie silnika...


Mam dokładnie ten sam problem co ty(z tym że mam Opla Astre 1.6Sad Może byłby ktoś tak miły i doradził mi co robić, albo dać namiary na jakichś dobrych speców od silników z Trójmiasta?? Jakby co to piszcie na mejla: alexxx1@autograf.pl
Za wszelką pomoc bardzo dziękuje:*
Powrót do góry
me-me

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 4


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 09 Maj 2007, 11:40
Temat postu:

Re: ( Opel Corsa ) Opel szarpanie silnika...


hehehe...a ja mam ten sam probelm w silniczku 1.8, normalnie załamka. Z szarpaniem miałem do czynienia tylko na benzynce, była walnięta sonda Lambda. Gdy ją wymieniłem padła mi po 10km ponownie, po następnej wymianie sondy przemierzyłem napięcia na sondzie. Na benzynce było wszystko ok (0,2-0,9V), zaś na gazie zaś całe 3,5V.Błedy wychodziły z emulatora gazu i temu siadała sonda. Zdenerwowalo mnie to co nie miara Mad i Idea wstawiłem przekaźnik rozłączający Lambdę w chwili przełączania zasilania silnika na gaz (nic trudnego w przypadku sondy jednoprzewodowej), a z silniczka krokowego od gazu pozostała tylko obudowa Laughing i śruba do regulacji przpływu gazu. (Jednym słowem mam instalację gazową taką jak w silnikach gaźnikowych). Problemów z szarpaniem póki co nie mam, ale problem braku mocy i totalnego zamulenia pozostał Sad Teraz zamierzam zabrać się do diagnostyki czujnika położenia przepustnicy, bo to jedyny element który mógłby w ostateczności wpływać na "brak reakcji dynamicznego wciśnięcia pedału gazu"
_________________
Me-Me
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Corsa »

Opinie o samochodach Opel Corsa - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Corsa ) Porady,problemy techniczne.


OpelAstra

45 900

2015r.

163 290 km

warmińsko-mazurskie

OpelCorsa

19 800

2012r.

163 000 km

mazowieckie

OpelVectra

8 990

2004r.

224 549 km

pomorskie

OpelAstra

24 900

2015r.

210 650 km

lubelskie

OpelVectra

16 999

2006r.

169 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System