Opel

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
quiki25

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 4

Posiadane auto: opel vectra 1.8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 16:28
Temat postu:

uklad chlodzenia problem


witam wszystkich mam malutki problem mam vectre 1.8 i mam problem z wiatrakiem poczatkowo myslalem ze padl wiatrak od chlodnicy ale dziala bo podpinalem na krotko i jest ok i caly czas jak przekrecam kluczyk wywala mi bezpiecznik od wiatraka.nie wiem co sie dzieje .poodpinalem wszystko tzn wiatrak chlodnicy jakis czujnik co jest wkrecony w chlodnice .odpiolem potem czujnik na termostacie czyli cala elektronike i nic dalej to samo wywala bezpiecznik czy ktos moze mi pomoc prosze o pomoc.moze gdzies sie robi zwarci kable sie przetarly ale nie wiem w ktorym miejscu to moze byc moze ktos spotkalsie juz z tym problememm.. moj samochod vectra a 1.8 i 92 rok
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 18:23
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


moze gdzies przy wiatraku sa przetarte, moze dotykaly do lopatek wentylatora i przetarlo izolacje.
jedyne co Ci pozostalo to przejrzec kable. moze to tez byc wina jakiegos innego urzadzenia elektrycznego ktore jest zabezpieczone tym samym bezpiecznikiem.
sprawdz w instrukcji co jest tym bezpiecznikiem zabezpieczone, czy tylko wiatrak. albo zobacz po wyjeciu tego bezpiecznika co elektrycznego w aucie nie dziala, bedziesz wiedzial do czego jeszcze jest ten bezpiecznik. moze to nie wiatrak go przepala a to inne cos na tym samym bezpieczniku.
pozdrawiam
Powrót do góry
quiki25

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 4

Posiadane auto: opel vectra 1.8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Maj 2009, 21:33
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


mysle ze ten bezpiecznik jest tylko od wiatraka bo wszystko inne dziala . apowiedzcie mi jak sparawdzic kable od tego wszystkiego gdzie mize byc zwarci... tylko wzrokowo? sam nie wem na oko to nic nie widac.szczertze mowiac jest jedna wiazka przy zbiorniczku wyrownawczym od chlodnicy i tam jest izolacja na kablach troszki przytopiona ale czy temperatura wody mogla to tak stopic jutro zajrze moze to to okarze sie...dziekuje slicznie pozdro for all
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Pon 18 Maj 2009, 17:34
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


to sprubuj te kabelki co sa przytopione rozdzielic zeby sie nie stykaly i soprawdz czy cos pomoglo.
Powrót do góry
quiki25

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 4

Posiadane auto: opel vectra 1.8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 17:19
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


niestetty wszystkie kable sa oki... a moze miec na to wplyw cewka lub alternator lub regulastor napiecia
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 17:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Wto 19 Maj 2009, 23:03
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


moze zwarcie jest w skrzynce bezpiecznikow?
cewka alternator itp to oddzielny uklad dzialajacy tylko przy pracujacym silniku.
a stalo sie cos dziwnego, grzebales cos w kabelkach czy tak poprostu sie przepalil bezpiecznik?
Powrót do góry
quiki25

Czytelnik



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 4

Posiadane auto: opel vectra 1.8i
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Maj 2009, 21:50
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


tak szczerze to teraz mysle ze wszystko to to nie przypadek na poczatku padlo mi swiatlo cofania jak bylo to nie moglem zgasic samochodu wylaczales kluczyjkiem atu nie gasnie ... jak wyjmowales bezpiecznik od cofania dopiero wtedy gasl wiec wyjalem i potem z czasem samo sie naprawilo po jakims czasie znowu do tej pory nie mam podswietlenia deski bo zrobilo sie zwarcie w potencjometrze od mocniej slabiej podswietlenia deski wiec nie mam do tej pory .... noi do teraz robi sie to zwarcie od tego wiatraka chlodnicy sam juz nie wiem gdzie szukac moze to ten potencjometr od podswietlenia ale co on ma do wiatraka nie wiem prosze o pomoc pozdro for all
Powrót do góry
Andy1991

Auto Maniak



Dołączył: 03 Lut 2009
Posty: 928
Skąd jesteś (miejscowość / region): Racibórz/Woj. Ślaskie
Posiadane auto: VW Golf III, Fiat 125p
Piwa: 99/0
Wysłany: Czw 21 Maj 2009, 15:37
Temat postu:

Re: ( Opel Vectra ) uklad chlodzenia problem


elektryka to najgorsze cos co moze sie zepsuc.
kiedys mialem taki przypadek ze
1. swiecila mi sie kontrolka dlugich swiatel jak byly wylaczone a jak wlaczylem to gasla (odwrotnie)
2. ciagle swiecila sie kontrolka awaryjnych niezaleznie czy wlaczone czy nie, zapalala sie po wlaczeniu zaplonu.
3. nie bylo podswietlenia zegarow, swiecil tylko wskaznik poziomu paliwa, i to tylko gdy byly wylaczone swiatla, na wlaczonych nie swiecil. (tez odwrotnie)
4. poziom paliwa i temperatura silnika na wlaczonych swiatlach pokawywalo pelny bak i przegrzany silnik, jak wylaczylem swiatla to pokazywalo dobrze.
wszystko bylo spowodowane tym ze 1 kabelek z tej calej deski z wskaznikami sie odczepil, kopalem 3 dni rozkrecilem ta deske i patrze lezy kabelek nie podpiety, i jest pusta wtyczka, podpiolem i wszystko ok.
ale sie wk.....lem !!!!!! Exclamation
w twoim przypadku moze tez jakis glupi kabelek wszystko miesza
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum OPEL Forum Strona Główna -> ( Opel Vectra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Opel Vectra »

Opinie o samochodach Opel Vectra - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Opel Vectra ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


OpelAstra

45 999

2020r.

129 000 km

kujawsko-pomorskie

OpelMokka

54 900

2014r.

100 242 km

śląskie

OpelZafira

24 990

2012r.

235 000 km

wielkopolskie

OpelAstra

37 000

2019r.

208 000 km

lubelskie

OpelMokka

49 900

2016r.

155 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group



Partnerskie fora dyskusyjne: Klub Corsa    Vectra Klub Polska   



Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System